Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogfajassal elmehetek a...

Fogfajassal elmehetek a háziorvosomhoz?

Figyelt kérdés

A probléma az hogy a heten beteg voltam. Hányàs, láz. Van egy tomott fogam amivel vasárnap a sürgősségi fogaszaton voltam. Mint kiderült az inyem total be van gyulladva, kitisztitottak illetve szerintem antibiotikumot szurtak az inyembe a nyitott fogon keresztül, majd kaptam egy ideiglenes tomest. Tegnap az elso dolgom az volt h sürgős időpontot kerek a fogaszomnal, ezt sajnos csütörtökre kaptam meg. Mondta, hogy ezt bizony gyokerkezelni fogja. Ma mar nem voltam dolgozni, mert a fogam brutálisan elkezdett fajni ujra, belazasodtam, es elkezdett feldagadni a fejem. Most vagyok ott hogy óránként veszek be 2-2 fajdalomcsillapitot, mert mar nagyon nem ernek semmit, es ugyerzem a gyulladas atterjedt a mellette levo fogra. 15.-eig ki kell birnom. Kaptam a fogorvostol egy kodein tartalmú fájdalomcsillapítót is, de az sem er sokat, az csak kiut es elalszok, legalábbis abbol ma 3at vettem be egyszerre es kicsit lentebb ment a fajdalom, de elaludtam.

Ezzel a problemaval elmehetek a haziorvosomhoz, hogy esetleg kiirjon 15.eig?



2022. dec. 13. 18:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%
Nem, nem tud mit kezdeni
2022. dec. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
76%
Ha tudod, akkor vedd ki az ideiglenes tömést. Azért fáj, mert nem tud kifolyni a genny. De van, hogy az ideiglenes tömés is eléggé sziklaszilárdan benne van a fogban.
2022. dec. 13. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
81%
Irány vissza a sürgősségi fogászatra, ott mondd meg, hogy annyit csináljanak vele, hogy 15-ig rendben legyen, utána csinálja tovább a fogorvosod. Sajnos a háziorvos ezzel semmit sem tud kezdeni.
2022. dec. 13. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

2es nem tudom kiszedni, ha elkezdem kaparni is, vmi agyagszeru feher darabkak jonnek le, de ugyanúgy marad a helyen. Mar az inyemet is elkezdtem kaparni annyira fáj. Megőrülök tőle.


Esetleg háziorvos nem tudna meg erősebb fájdalomcsillapítót felirni ami esetleg hat?

2022. dec. 13. 19:07
 5/11 anonim ***** válasza:
55%
táppénzre ki tud írni a háziorvos. A fogdoki tud felírni cataflamot ereceptre.. be se kell menned hozzá személyesen.
2022. dec. 13. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Igen, egyben nehéz kiszedni, de kivésheted, kifúrhatod, de macerás. A fogászati ügyeletre ha elmész ott kiszedik.
2022. dec. 13. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
55%

5: lehet kapni a receptnélküli Cataflam dolot, csak abból kettőt kell bevenni, mert 25 mg-os. Csak ezért nem érdemes háziorvosohz menni.


Fogorvoshoz kell visszameniie a kérdzőnek.

2022. dec. 13. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
55%
Hívd fel a fogorvost, mondd el neki, hogy nagyon fáj a fogad, belázasodtál és feldagadt az arcod, lehet behív soron kívül.
2022. dec. 14. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Na ma elmentem háziorvoshoz. Nem volt elragadtatva. De kiirt tegnapra meg mára. Elmondta ha ilyen van a fogorvostol kell igazolást is kérni, meg bármiféle gyogyszert is, mert ez nem az o hatásköre.
2022. dec. 14. 12:54
 10/11 A kérdező kommentje:

Ma voltam fogorvosnal is. Kinyitotta a fogat és úgyis hagyta hétfőig, mert nagyon sok genny van benne. Úgyhogy 2-es igazad volt. Hétfőn megyek megint vissza, ha ugy all ahogy kell, es minden gyulladas, stb. eltunik akkor csinalja is tovabb.


Köszönöm mindenkinek a segítségét és válaszát! ☺️

2022. dec. 15. 15:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!