Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogfájással lehet várni...

Fogfájással lehet várni hónapokat, mielőtt orvoshoz megyek?

Figyelt kérdés

Az egyik jobb alsó fogamban érzek fájdalmat, de leginkább csak akkor ha a fogkefével dörzsölöm fogmosás közben. Úgy egy hete kezdődött. Azt nem mondanám, hogy minimális fájdalom, de nem is a legelviselhetetlenebb.

Külföldön élek, és itt nincs fogászati biztosításom, csak síma, az pedig nem fedezi. Tehát cakumpakk nekem kellene fizetnem. A fogászati biztosítás pedig csak januártól köthető, tehát idénre már nem lehetséges. Odahaza szoktam elmenni fogorvoshoz, mert otthon jóval olcsóbb. (Itt, ha mondjuk gyökérkezelés szükséges, az 600-800 euróba is kerülhet.) Legközelebb augusztusban látogatok haza. Lehetséges, hogy addig nem fog tovább romlani vagy elkezdeni jobban fájni?



márc. 21. 07:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
77%
Nem tartom valószínűnek, hogy ezzel augusztusig el lehet vegetálni. Gyere haza most és csináltasd meg mielőtt nagyobb bajt okot. Nem véletlenül fáj.
márc. 21. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
1: Az nem lehetséges. Nem állok úgy anyagilag, hogy most is hazamenjek meg augusztusban is. Augusztusra már megvan a jegy, és más dolgok is ki vannak előre fizetve.
márc. 21. 08:28
 3/13 anonim ***** válasza:
25%
De most erre a kérdésre miféle választ vársz? Mert ha azt, hogy igen, ki fogod bírni : hát ezt nem fogom írni, mert fogalmam sincs. Vagy igen, vagy nem. A szitun semmit nem változtat a tény, hogy kint nem keresel annyit, hogy egy fogászati kezelést fizess és hazajönni sem tudsz. Ez van. Gyűjts pénzt és csináltasd meg akkor kint.
márc. 22. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

3: Olyan választ, hogy van-e rá esély, hogy várhatok augusztusig, vagy pedig már borítékolhatom, hogy itt kell magamat költségekbe vernem, akár 800 eurósba. Az is lehet, hogy jön majd valaki, akinek van tapasztalata a dologban. (Tehát, hogy fájt a foga, de lazán várt több hónapot, mielőtt fogorvoshoz ment vele.)

Ha súlyosbodik a helyzet, nyilván nincs más választasom, mint itt elmenni, és majd részletfizetést kérni.

márc. 22. 11:42
 5/13 anonim ***** válasza:
88%
A fogfájás éppen annyira általános kifejezés, mint a lábfájás. Vagyis az, hogy Kis Mariska kibírta vele fél évet, mert mondjuk volt egy kutyaközönséges fognyaki érzékenysége, nem jelenti azt, hogy Kis Jóska, akinek fogbélgyulladásos a foga és fél év múlva már csonthártyagyulladást kapna, is szintúgy kibírja. Mint ahogy a lábfájdalom is lehet egy túlerôltetés, vagy súlyos érszűkület.
márc. 22. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
5: Ettől függetlenül jöhet valaki, aki elmeséli, hogy hónapokat várt fogfájás után. És leírtam, hogy nekem milyen természetű, szinte csak akkor érzem, amikor a fogkefével hozzáérek.
márc. 23. 07:46
 7/13 anonim ***** válasza:
Én 5! hónapot szenvedtem Angliába a fogammal mire hazajutottam. A fogorvos UK-be csak antibiotikummal tömött, nem kezelt.. Ennek köszönhetően ( 3 hetente 1 hét antibiotikum, plussz a kezelés hiánya miatt) már a 4. fogam kellett ma kivésni..
márc. 25. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Volt egy olyan fogam, ami a tomes utan lett leheletnyit erzekeny. Fajni egy hosszuhetvege elejen kezdett. Idopontot keddre kaptam. Vasarnap ugyeletes maszeknal voltam gyokerkezelesen. Ket nap alatt nemcsak fajt, de pingponglabda-duzzanat lett az arcomon. Ekkorra elhalt az ideg, de az alkapcsom gyulladt be.
ápr. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Akkor úgy összességében: Van legalább 50% esély, hogy várhatok augusztusig?
ápr. 3. 12:18
 10/13 anonim ***** válasza:
Rohadtul egyszerű: valamelyik kiadás lemondásával elmész kint orvoshoz vagy megpróbálod kibírni. Mi erre nem tudunk mást mondani. Egyébként ilyesmire is gondolni kellett volna kiköltözéssel, mert bármi történhet.
ápr. 15. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!