Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szívbillentyű-betegséggel...

Szívbillentyű-betegséggel élők! Mik a tapasztalataitok? Milyen gyorsan romlik a betegségetek? Szedtek gyógyszert? Megműtöttek már titeket?

Figyelt kérdés

Minden tapasztalat érdekel!

Milyen életmódot éltek? Lassítja az egészséges életmód a rosszabbodást?

Vannak tüneteitek? Ha igen, mik és mikor alakultak ki?



2022. jan. 1. 20:58
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:

Akkor egy rövid történet:

Egy ismerős lány pár éve a szíve miatt alig tudott felmenni a lépcsőn, mindig piros volt az arca és levegő után kapkodott. Az első gyermekét nehezen, orvosi felügyelet mellett hordta ki és szülte meg.

Aztán következett a szívbillentyű-műtét. Igaz, utána eltartot eg darabig a rehabilitáció és a mellkasán, a két melle között maradt egy heg, de: a csaj sportol, szült még egy gyermeket, dolgozik, aktív, és bombanő!

2022. jan. 1. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 A kérdező kommentje:

Ez mondjuk jó hír.


Az állapotromlás folyamán és az egyre rosszabb eredményű szívultrahangok között hogyan tudja az ember megoldani, hogy ne gondoljon erre?


Illetve ha jól sejtem, a műtétig el kell viselni az állapotromlást és semmi más lehetőség nincs, mármint fizikailag nem lehet lassítani vagy megállítani.

2022. jan. 1. 23:48
 23/32 A kérdező kommentje:
Neked az első szívzörej-észrevétel és diagnózis után mennyivel kezdődtek az első tünetek és a mostani, nem olyan kellemes állapotig milyen gyorsan romlott?
2022. jan. 2. 10:52
 24/32 anonim ***** válasza:
Sosem volt bivalyerős a szívem, mindig is vacakolt, gyengécske volt. Eleve tünetek miatt vették észre a billentyűproblémát. Volt időm és alkalmam hozzászokni. Igyekszem szeretetteli környezetet megvalósítani magam körül és elfogadom magamat ilyennek, a szívemmel együtt. Az előző párkapcsolatom például részben a szívem miatt ért véget: egy nagyon aktív, sprotoló srác volt, aki egy pont után nem tudta tolerálni az én folyamatosan jelen lévő szívbajaimat. Rendes volt és szeretett, de éreztem, hogy olyasvalakivel érezné magát igazán jól, akivel gyalog megmászik bármilyen hegyet, satöbbi.
2022. jan. 2. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 A kérdező kommentje:

Uhh, az nehéz lehetett. :(


Igen, egy bizonyos pont után sajnos ez is akadály tud lenni. Én nem tudnám elképzelni magam egy egészségtelenül élő, nem sportoló ember mellett, egyfelől mert sohasem sportolhatnánk együtt, másfelől időbeosztásnál is sokszor lenne vita köztünk, hogy én miért akarok sportolni. Nomeg egy alapvető szemléletbeli különbség. Viszont egy nagyon sportos sráccal is bajban lennék, mert elvinne egy 25 kilométeres túrára, minden emelkedőnél be kellene várnia, a 18. kilométer után az összeesés ellen küzdenék és akkor még a 25 kilométer egy kompromisszum, mert ő menne 50-re.


Bár majd elválik, ki tudja... :D



Én is mindig gyengécske voltam. 19 évesen, már érettségi után mentem el egy Balatonkerülő bicajtúrára a gimimmel (más volt diákok is voltak). Kb rólam szólt a tábor, egy vicc volt, mennyire nem bírtam, katasztrófa volt.

A Gellért-hegyre felfelé menet többen mondták már, hogy vizsgáltassam már ki magam, valami baj van velem. A harmadik emeletre felérve is többen mondták már. Vizsgáltassam már ki a szívemet, mert aki ennyire zihál ilyen alkattal, annak valami baja van. Mondom 1,5 éve voltam szívultrahangon. Nem baj, menjek másik orvoshoz, mert valami baj van.


Ehhez képest magánban vizsgáltatom magam, szerintük nem a szívem állapota miatt van, néztek pajzsmirigyet, valami izomsérülésre utaló értékeket vérből, ezek negatívak, széttárják kezeiket...

2022. jan. 2. 14:33
 26/32 anonim ***** válasza:
Ja, hát a meredek kaptatók és az elsőnél magasabb emeletek rám is rosszul hatnak. Néha szó szerint ki akar szakadni a szívem a mellkasomból. Például ilyen helyzetekben ráteszem a tenyeremet, érzem, ahogy szinte verdes és nyugtatom, pozitív energiát adok neki. Érzem, hogy jót tesz, működik, fontos.
2022. jan. 2. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 A kérdező kommentje:

Ez aranyos <3 , bár a nyugalomtól csökken a pulzusod. Meg csökkenne magától is.


Nekem inkább olyan érzés a lépcsőzés (a másodiktól felfele kb), mintha a világ összes levegője se lenne elegendő. Pluszban sokszor fárad a combizmom (pl emelkedőn bicajozás, emelkedőn túrák.)

2022. jan. 2. 15:26
 28/32 anonim ***** válasza:

Nekem a terheléles EKG is trauma volt. Alig kaptam levegőt, 200 felett vert a szívem...abba is hagyatták velem a tervezett terhelést megelőzően. Illetve furcsa a rendszeres vizsgálat (kb. félévente), nehéz megszokni azt a teljes kiszolgáltatottságot a szívultrahangon péládul.

Te hogy éled meg a vizsgálatokat?

2022. jan. 2. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 A kérdező kommentje:

A szívultrahangnál cserencse, hogy egyáltalán nem vagyok szégyellős. :D Férfi végezte mindkettőt.


Terheléses EKG nekem se ártana szerintem. Nem tudom, hogy magánban miért nem ajánlják fel.

Pedig a laboromban is minden eltéréssel továbbküldött és a továbbküldés után továbbküldtek, de a szívem után nem, dacára annak, hogy jeleztem a rossz állóképességet és eddig semmi se támasztja alá (az I fokú visszafolyás szerintük nem).

2022. jan. 2. 15:39
 30/32 anonim ***** válasza:

Tényleg szerencsés vagy, engem azért nagyon feszélyez, zavarba hoz, ráadásul nekem is mindig férfi csinálja. Mondjuk, számomra már az is zavarba ejtő, amikor hallgatóznak a mellkasomon...

Lehetséges, hogy tényleg nem a szíved miatt van, erre nem gondolsz?

2022. jan. 2. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!