Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szívbillentyű-betegséggel...

Szívbillentyű-betegséggel élők! Mik a tapasztalataitok? Milyen gyorsan romlik a betegségetek? Szedtek gyógyszert? Megműtöttek már titeket?

Figyelt kérdés

Minden tapasztalat érdekel!

Milyen életmódot éltek? Lassítja az egészséges életmód a rosszabbodást?

Vannak tüneteitek? Ha igen, mik és mikor alakultak ki?



2022. jan. 1. 20:58
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%

Mitrális prolapsus betegségem van. Közepesen súlyos, egyelőre nem kell műteni. Sokszor gyorsan vagy szabálytalanul dobog a szívem, néha szorít a mellkasom. Terhelést, keményebb sportot nem bírja a szívem.

28 éves nő vagyok.

Kérdező, Te?

2022. jan. 1. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:

Miért nem műtik, ha ennyire befolyásolja az életedet? :(

Milyen ütemben romlott?


Nekem 1. fokú most, de romlik sajnos. Felállás, hirtelen megindulás után gyors a pulzusom, de ezt okosmérleg segítségével vettem észre. :D Nyugalomban 60-65 körül van. Állóképességem gyenge. De EGYELŐRE ennyi.

2022. jan. 1. 21:05
 3/32 anonim ***** válasza:

1-es vagyok: kb. 17-18 éves korom óta tudok MVP-ról, szóval nem romlik túl gyorsan. Műtétet nem is javasolták, nem is erőltetném, azért elég komoly egy nyitott szívműtét.

Te mennyi idős vagy, milyen billentyű-problémád van és milyen nemű vagy?

Nőknél egyébként a MVP igen gyakori.

2022. jan. 1. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:

25 évesen magánban szúrták ki a szívzörejt. Akkor még csak egy billentyű volt érintett "jelzett" mértékben, most 29 évesen kettő is és I. fokú. Az az érték is jelentősen romlott, ami mutatja, hogy a vér hány %-át tudja kipumpálni a szív, vagy mi.


Juj én szeretek sportolni és ezer előnyét látom, de így is én vagyok a baráti kör bohóca, annyira nehezen bírom pl a bicajozást. Ezek szerint pár év múlva kvázi nem is bicajozhatok majd.

2022. jan. 1. 21:13
 5/32 anonim ***** válasza:
Ha nő vagy, akkor terhesség-szülés a legnagyobb kérdés. Még én sem szültem, de a mostani párommal gyermeket tervezünk, úgyhogy be is jelentkeztem emiatt a kardiológusomhoz, hogy mit gondol.
2022. jan. 1. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:

Nő vagyok.


Kicsit a haláltól is félek, de inkább erős életminőség-romlástól, pl hogy nem sportolhatok, kellemetlen tüneteim lesznek, a jelenlegiek mellé kapok még néhány gyógyszert stb.

2022. jan. 1. 21:19
 7/32 anonim ***** válasza:
Szerintem ennyire ne aggódj, a szívbillentyű-probléma nem halálos betegségség. Ha gondolod, írj privátot, talán tudok segíteni tanácsokkal.
2022. jan. 1. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:

Jó, de az se nyugtat meg, ha nem sportolhatok, ha eggyel több gyógyszert kell szednem és még sorolhatnám.

Így is brutálisan pocsék az egészségi állapotom, pont azt venné el tőlem a szívbetegség, ami az utolsó reményem ezen a téren.


Amúgy két szívultrahang között hogyan lehet nem bekattanni? Félek, mert csak ha ilyen ütemben romlik, akkor már II. fokú lesz 50% EF-el, 4-5 év múlva meg még rosszabb.


Mik a tanácsaid? Le tudod írni itt is?

2022. jan. 1. 21:26
 9/32 anonim ***** válasza:

Röviden: szeresd a szívedet.

Adj neki figyelmet, szeretetet, gondoskodást. Törődj vele.

Fedezd fel, foglalkozz vele.

2022. jan. 1. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:
Most ezt mennyire átvitt értelemben? :)
2022. jan. 1. 21:58
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!