Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ilyen rossz testvér vagyok?

Ilyen rossz testvér vagyok?

Figyelt kérdés

Testvérem egyetemre jár, nagyvárosi kollégista, holnap jön haza a szülői házba.Én már nem ott élek, hanem a mellette levő faluban a férjemmel.Írta hogy jó lenne ha akkor a városban lennék,hogy haza tudjam vinni.

De most amúgy nem mennék ki a faluból, a városukba így írtam,hogy most nem megyek.

De azóta vissza se ír, pedig megnézte úgy érzem megsértődött. De most tényleg ilyen rossz lennék?



2023. nov. 17. 08:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%
Nyugi hazamegy vonattal is, nem marad ott.
2023. nov. 17. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ja bocsi nem egyértelmű. Tehát busszal megy haza a városba, de helyi járat helyett akarta, hogy haza vigyem
2023. nov. 17. 09:05
 3/11 anonim ***** válasza:
84%
Felnőtt ember, enhogy már ne tudjon önállóan közlekedni.
2023. nov. 17. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%

Az pedig nem egy olyan nagy ügy, mint a városba érte menni, nem?


Lehet hogy a helyi járatra sokat kell várnia. Így akkor egy kicsit érthető, ha nem tetszett neki.


Értünk is mindig kijott valaki a családból, mert még 55 percet kellett volna várni a helyi buszra. (autóval 10 perc alatt otthon voltunk).

2023. nov. 17. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
85%
Most te emiatt komolyan elgondolkoztál azon, hogy rossz testvér vagy? :D
2023. nov. 17. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
92%

Hát, ha csak annyi az indokod, hogy „nincs kedved kimenni a faluból a városba”, akkor joggal vagy mondható egy szarházinak.


Persze ez a történet is egy többtényezős dolog, és nagyon részletes dolgot nem írtál, szóval nehéz eldönteni.


Először is; milyen a kapcsolatod a testvéreddel? Szoktátok-e egymást oda-vissza segíteni? Mert ha ő kihasznál téged, akkor teljesen okés, hogy lepattintod. Viszont ha jó a kapcsolat köztetek, és meg is teheted, akkor ennyi áldozat igazán bele kellene, hogy férjen.


A másik, hogy üzenetben megkért, hogy menj ki érte, vagy inkább ilyen passzív-agresszív módon utalgatott rá, hogy jó lenne, ha hazahurcolnád?


Ami szintén fontos, amit fentebb írtak; mennyi lenne neki a hazautazás ideje, és mennyit tudna vele spórolni, ha elmennél érte?


Összességében tehát neked kel mérlegelned, hogy mennyire jogos, hogy megsértődik rád. Ha meg alap nélkül megsértődik ezen, akkor az a kapcsolat annyit is ér.

2023. nov. 17. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem vagy az. Néha tudni kell nemet mondani. Simán benne van, hogy a legutóbbi 5 alkalommal kimentél értem. Most nem akarsz, de dolgod, emiatt nem vagy rossz testvér.
2023. nov. 17. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

A részletekben rejlik a válasz: neki mekkora utat kell még megtennie busszal, amit veled váltana ki? Neked mennyit kéne menned a városig, városon belül és aztán haza?

(Egy 15 perces buszút miatt pl nem autóznék 20 percet a városig, aztán 5 perc a megállóból a házig, és újabb 20 perc haza.) Neked milyen dolgod van akkor, ami miatt otthon leszel?

Szép gesztus lenne, de nem a te dolgod hurcolni őt, hanem a szülőké vagy oldja meg, ha már egyetemista. Még idősebb vagy hátráltatott szülők esetén sem vagy köteles a helyükbe lépni és kiszolgálni őt.

2023. nov. 17. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
81%
Most ha valaki nem ír, akkor az megsértődött? Hány éves vagy?
2023. nov. 17. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
90%
Te sem írsz kérdező.. Csak nem megsertodtel? 🤔
2023. nov. 17. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!