Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Rettegek a szüleim halálától...

Rettegek a szüleim halálától már, ez normális? Mi lesz velem utánuk?

Figyelt kérdés

Sosem foglalkoztatott a halál, szerencsésnek mondhatom magam, mert az összes nagyszülőm él, két dédszülőm is.


De az egyik barátnőm apukája nemrég elhunyt egy balesetben, azóta sokszor gondolok arra, hogy mi lesz, ha a szüleim meghalnak? Nincs testvérem, gondolom, nekem kéne majd mindent intézni, de pont a szüleim azok, akik mindent elintéznek nekem/velem. Legyen az akár hivatalos dolog, pl. lakásvásárlás, vagy új útlevél elkészítés, akár orvosi vizsgálat, bármi.

Kisebb dolgokat megcsinálok, megtankolom az autómat, kicserélem a villanykörtét, de múltkor elromlott a mosógép, azt sem tudtam, mit csináljak vele, kit kell hívnom.


Nem vagyok antiszociális, csak elvagyok a kis saját világomban, a dolgaimmal, magam problémáival. De mostanában sokszor eszembe jut, hogy mi lenne velem a szüleim nélkül, hogy boldogulnék és mi lesz, ha ők már nem lesznek? Régen örültem, hogy nincs testvérem, hogy csak hárman vagyunk, de most úgy érzem, hogy egy testvérrel ez könnyebb lenne, mert akkor nem egyedül maradnék (anyukám 50 lesz idén, szóval erről már lecsúsztam:D).


ápr. 23. 23:48
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
100%

Én már egy kivétellel túlestem a felmenőim elvesztésén.

Ne aggódj, ha nem vagy szellemi fogyatékos, el tudod majd intézni, amit kell.

Érdekes, hogy abba nem gondolsz bele, hogy hiányoznának-e.

Az élet rendje a körforgás. Nekem hiányoznak a felmenőim, de elfogadtam, hogy ez van, mint ahogy én is el fogok egyszer menni. Addig azonban szeretek élni.

ápr. 25. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
100%

Édesapám elhunyt. Mai napig hiányzik a szeretete, az ölelése, a jelenléte.


Ő javítgatta a dolgokat otthon, és remekül értett a számítógépekhez is. Egyszer se jutott eszembe olyan, hogy "bárcsak apám még köztünk lenne, akkor meg tudná ezt csinálni!"


(Sokkal inkább: "Bárcsak apám látná ezt, úgy megmutatnám neki!" vagy "Bárcsak megismerhette volna a férjemet, jól ellettek volna!")


Az egyik húga viszont egyszer felsírt a halotti búcsuztatón, hogy "Ki fogja most megjavítani a laptopomat?" (rendszeresen karban tartotta, mert a csaj nem bánt vele túl jól...) és nem tudom hogyan, de aznap még nagyobbat zuhant a szememben. Ne legyél olyan, mint ő.

ápr. 25. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!