Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Rettegek a szüleim halálától...

Rettegek a szüleim halálától már, ez normális? Mi lesz velem utánuk?

Figyelt kérdés

Sosem foglalkoztatott a halál, szerencsésnek mondhatom magam, mert az összes nagyszülőm él, két dédszülőm is.


De az egyik barátnőm apukája nemrég elhunyt egy balesetben, azóta sokszor gondolok arra, hogy mi lesz, ha a szüleim meghalnak? Nincs testvérem, gondolom, nekem kéne majd mindent intézni, de pont a szüleim azok, akik mindent elintéznek nekem/velem. Legyen az akár hivatalos dolog, pl. lakásvásárlás, vagy új útlevél elkészítés, akár orvosi vizsgálat, bármi.

Kisebb dolgokat megcsinálok, megtankolom az autómat, kicserélem a villanykörtét, de múltkor elromlott a mosógép, azt sem tudtam, mit csináljak vele, kit kell hívnom.


Nem vagyok antiszociális, csak elvagyok a kis saját világomban, a dolgaimmal, magam problémáival. De mostanában sokszor eszembe jut, hogy mi lenne velem a szüleim nélkül, hogy boldogulnék és mi lesz, ha ők már nem lesznek? Régen örültem, hogy nincs testvérem, hogy csak hárman vagyunk, de most úgy érzem, hogy egy testvérrel ez könnyebb lenne, mert akkor nem egyedül maradnék (anyukám 50 lesz idén, szóval erről már lecsúsztam:D).


ápr. 23. 23:48
1 2 3
 11/22 Kései Sirató ***** válasza:
93%

Hány éves vagy? Nagyon fiatal lehetsz, ha két dédszülőd is él.

Mire meghalnak a szüleid, addigra jó eséllyel lesz párod, gyerekeid, ők lesznek a szűk családod.

ápr. 24. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
23 vagyok.
ápr. 24. 10:03
 13/22 Kései Sirató ***** válasza:
100%

Ennyi évesen elkezdheted megtervezni a saját életed, ha még nem tetted.

Jó ha van/ lesz munkád és egy társad, akit szeretsz és aki szeret.

A szüleid nem fognak örökké élni, ahogyan senki sem, de ha nincs gyógyíthatatlan betegségük, azért ne legyen a majdani haláluk a meghatározó gondolat a fejedben.

ápr. 24. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha anyukád még csak 50, akkor azért optimális esetben még sokáig fog élni. Ettől függetlenül nem volna rossz ötlet önállósítani magad. Legközelebb, ha valami felmerül, akkor ahelyett, hogy a szüleidhez rohansz, próbáld meg megoldani.
ápr. 24. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Így párt találnod is nagyon nehéz lesz.
ápr. 24. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabad előre félni és aggodalmaskodni olyan dolgokon, amik nem következtek be.
ápr. 24. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
96%

Furcsa, hogy a szüleid haláláról az jut eszedbe, hogy akkor ki fog neked ügyeket intézni, meg ki fogja a mosógép szerelőt kihívni. Érzelmileg is kicsit fejletlen vagy szerintem. Ha neadjisten bármelyikük meghalna, eszedbe se jutna a mosógép. A gyász olyan, mintha egy részed meghalna. Valószínűleg csak akkor ismernéd fel, hogy nem a személyes ügyintézőid voltak, hanem sokkal több.


De ez csak hipotetikus, a szüleid még fiatalok és remélem, hogy soká fognak élni egészségben. Te pedig kezdj el önálló felnőtt életet élni, és ha bármi megoldandó gond van, egyedül intézkedni. Ha a szüleid már nagyon idősek lesznek, neked kell segítened nekik, arra is gondolj.

ápr. 24. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem az a baj hogy félsz hogy elveszted őket, hanem az hogy miért is félsz. Mert hirtelen felnőtté kellene válnod. 23 évesen már azért illene egy picit önállósodni.
ápr. 24. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
74%
Mi lenne? Ugyanaz mint most, éled az életed. Ez része a rendszernek.
ápr. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

Komoly, hogy nem a hiányuktól félsz, hanem attól, hogy senki nem fog a popsid alá tenni mindent.


Nem gonoszságból mondom, hanem a saját érdekedben: nőj fel. Állj a lábadra. Találd fel magad. Felnőtt ember vagy már, nem kisgyerek.


Nem igaz, hogy az sem megy, hogy bepötyögd a Google-ba: "mosógép szerelés".

ápr. 24. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!