Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Csúnya dolog lenne 32 ezret...

Csúnya dolog lenne 32 ezret csak úgy félretenni az ösztöndíjamból?

Figyelt kérdés

Az egyik ösztöndíjam még nem érkezett meg ebben a félévben egyetlen egy hónapban sem, de elvileg jövőhéten utalják egyben a február-március-áprilisit. Anyu nem tudja, hogy pontosan melyik hónapokban van ez az ösztöndíjam (úgy viszonyításképp mondom, hogy vizsgaidőszak alatt nincs), nem is látta az erre vonatkozó szerződésemet, se a tájékoztató emaileket, amiket nekem küldtek.

Igazából márciusban kezdtem el csinálni azt, amiért ösztöndíjat kapok(nem konkretizálok a felismerhetőségem végett), amit anyu is tud, ebből adódóan tök reális lenne azt mondanom, hogy csak márciustól van ösztöndíjam és a februáriról hallgatni. Viszont bűntudatom van emiatt, nem feltétlen érzem helyesnek.

Igazából az van, hogy a szüleim tartanak el, annyit kapok, hogy kijöjjek belőle (lakhatás+kaja), de ebbe mindig belekalkulálják az ösztöndíjamat is. Tanév közben nincs más bevételem az ösztöndíjon kívül, de azt is úgy kezelik, mintha tőlük lenne, aztán ha veszek valamitamit ha egyszer hazamegyek és nálam van, és látják(könyvet, elfogyott sminkcuccot pótlok, egy turis ruha, bármi, tehát semmi extra), megy a szájhúzogatás, hogy nem erre adják a pénzt, mennyibe került, túl sok, miért nem a félretett pénzemből vettem (amiket ünnepekre kapok készpénzbe, ami vicces, mert az is nálam van, nem látnak rá, tehát éppen fizethettem volna abból is), mutassam meg random szúrópróba szerűen, hogy mennyim van a netbank szerint(csak a végösszeget, az előzményeimet, hogy hol-mikor, az nem kell), miért ennyi, mire ment el ennyi, és magyarázkodhatok, hogy basszus, hónap eleje van, a helyi járat bérlet ötezer volt, elfogyott a sampon-tusfürdő-dezodor-wc papír (kb mindig egyidőben fogynak el ezek nálam, szóval ha a leolcsóbbakat veszem is soknak tűnik egybe az összeg), épp akciós volt xy sokáig elálló kaja(mit tom én, száraz tészta), inkább most vettem belőle több csomaggal, nem a főzések előtt fogok leugrani a boltba és társai.

Ezt már annyira unom, hogy ha tényleg semmi extrát nem veszek, akkor is el kell számolnom arról, hogy kettő-négy hét alatt miért nem egyenletesen ugyanannyi a kiadásom, ha meg valamit (tárgyat, amit egyszer haza is viszek, lévén, hogy használom) szeretnék tanév közben, akkor én vagyok a szemét, hogy hogy merészeltem megvenni, ők nem erre adnak pénzt. Azzal semmi bajuk sincs, ha a barátaimmal megyek valahová, akár buli is lehet, bármi, de ha barátokkal közös programon költök el annyit, mint egy kézzel fogható dologra, akkor az előbbi szerintük nem sok, utóbbi már sok. Pl elmegyek a szaktársakkal kocsmázni, mondjuk fogyasztok 4 ezer forint értékben, ezzel semmi gond sincs. Ugyanennyiért veszek egy könyvet, akkor az már baj. Miközben mind a kettő elég ritkán történik meg, pár havonta egyszer.

Szóval arra gondoltam, hogy amint megérkezik az a három havi ösztöndíjam, abból az egyik havit azzal a lendülettel veszem is le kp-ba, elhallgatom otthon, hogy amúgy volt ilyen is.

Úgy érzem, hogy megbeszélni nem tudnám anyuval, az anyagiak megbeszéléséből mindig terelés, majd kiabálás volt a vége a részéről, értelme nem lenne szóbahozni a témát.

Csúnya húzás lenne az ilyesmi?

("Tippeket", hogy dolgozzak, függetlenedjek, nem kérek, nem ez volt a kérdés, hanem az, hogy rossz lenne-e elhallgatni egy havi ösztöndíjam puszta létezését)


ápr. 19. 14:07
A kérdező szavazást indított:
Nem lenne helyénvaló félretenni szó nélkül
Teljesen rendben van, ha félreteszed szó nélkül
78 szavazat
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem belefér az elhallgatás, ha a lelkiismereteddel el tudsz számolni. Bár miért ne tudnál, nem gyereket adtál el vagy nem öltél-raboltál ezért a pénzért.
ápr. 19. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim válasza:
86%

A kocsmázás a szaktársakkal alapján úgy tippelem az életkorod, hogy egyetemista vagy, nem középiskolás.

Ebben az esetben még ha ők is adják a lakhatásra a pénzt, mert a gyerekük vagy...

Mif.... közük van hozzá hogy mire költöd azt a pénzt, amit TE kapsz!

Nehogymár azt is sajnálják tőled...

ápr. 19. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
59%
A gyerek, attol, hogy felnott, meg nem jelenti automatikusan azt, hogy szevasz, innentol oldj meg magadnak mindent es orulj, ha SZIVESSEGET TESZEK neked barmifele segitseggel. Ezt kene rengeteg "szulonek" tudatositani magaban. Hogy nem szolgat es bankautomatat szult maganak. ;-)
ápr. 19. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
78%

Ez a helyzet már alapjaiban véve nem tud korrekt lenni, a kérdés az, hogy kinek az inkorrektsége kapjon teret, a tiéd, vagy az anyádé. Ha te leszel inkorrekt, és elhallgatod, akkor te rosszul érzed magad. Ha elmondod, akkor anyád lesz inkorrekt, azzal, hogy úgy kezeli az ösztöndíjad, mintha ő adná, de ő vélhetően nem érzi magát rosszul ettől lévén, hogy eddig se tette.

De számomra önagában az, hogy valami inkorrekt, nem jelenti azt, hogy feltétlenül elítélendő. Ha arról lenne szó, hogy kölcsönös megbeszéléssel megállapodtatok volna anyáddal abban, hogy az ösztöndíjad x, akár egész részével beszállsz a saját költségeidbe, s úgy titkolnád el, az lenne elítélendő. Itt nem volt semmiféle megbeszélés, hallgatólagosan megállapította, hogy beszállsz az egésszel, sőt, el is számolsz azzal, hogy mennyit költöttél, megbeszélésre való nyitottság a részéről nincs, csak terelés, ordibálás. Egyszerűen gyerekként kezel, nem partnerként, miközben felnőtt vagy, és ez morálisan rosszabb, mint 32 ezer forintot elhallgatni, amiért neked kell teljesíteni.

Aztán persze, erre megjelennek a gyakoris kommentek, hogy de a szülő válaszolók által feltételezett vélt vagy valós anyagi gondja, de ez nem indok. A kérdező akkor is ugyanolyan cselekvőképes felnőtt, komolyan kéne venni, le kéne vele ülni, hogy fiam-lányom, itthon gáz van, jó lenne ha több terhet vennél le a vállunkról azzal, hogy az ösztöndíjad a megélhetésre fordítod. Nem pedig az, hogy anyuka terel, meg ordít, meg elszámoltat az ösztöndíjról is, amit nem ők adnak, mint valami szros tíz évest, aki a szülei pénztárcájából lopott

ápr. 19. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
18%
Keress diákmunkát és nem kell elszámolnod a fizuddal!
ápr. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
26%
Ha a lelkiismereted jelez, sose nyomd el. Mert ha elnyomod, egy idő után elhal benned.És ha jelez, nem véletlenül jelez. Én ezt tanácsolom neked.
ápr. 19. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem már alapjaiban szar az egész helyzet. Ha a helyedben lennék, én nagyon megpróbálnék függetlenedni, és ezt nem csak az anyagiakra értem. Hanem hogy anyádék ne tudják már minden lépésedet, pláne, hogy nem is együtt laktok.

Nagyon nem normális, ahogy veled bánnak. Persze, lehet, hogy a családi kassza pang az ürességtől, és ezért ilyen idegbetegek, de azt is lehetne másképp kezelni.

Amikor én voltam egyetemista, az én anyámék is szívták a fogukat a kiadások miatt, de az legalább tiszta helyzet volt, tudtam, hogy alig támogatnak, mert nincs miből. Amennyi volt, annyit adtak, de nem kellett elszámolnom vele (mondjuk nem is jöttem ki belőle, de szerencsére volt lehetőségem egyetem mellett dolgozni). Azt se tudták, mennyi ösztöndíjam van, mennyi pénzt keresek, mennyit költök kajára... aztán meg is lepődtek, amikor egyszer szóltam nekik, hogy mostantól ne nekem adjanak pénzt, hanem költsék magukra, és nyolcvanszor visszakérdeztek, hogy biztos vagyok-e benne, és mindenképp szóljak, ha mégis kéne pénz.

ápr. 19. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
21%
Ha az én gyerekem lennél és hazudnál, beszüntetnék minden támogatást. Ha elém állnál és elmondanád, hogy ennyi extrát kapsz, akkor simán mondanám, hogy oké, a te pénzed, azt csinálsz vele, amit akarsz, marad a támogatásom annyi, amennyi addig is volt.
ápr. 19. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
37%
Nem lehet hogy azert szamoljak bele a "te" penzedet is az ellatmanyba mert mondjuk nem keresnek jol es nekik es elniuk kell valamibol? Mert ez esetben lehetnel megertobb es mehetnel hetvegente dolgozni.
ápr. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
89%

@9, akkor meg azt lehetne világosan kommunikálni a kérdező felé, hogy figyelj lányom, kevés a pénz, ahol tudsz, ott spórolj.

Nem pedig ennyire gyerekként kezelni, hogy se a problémáról nem beszélnek neki, se abban nem bíznak, hogy értelmesen tud bevásárolni...

ápr. 19. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!