Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elítélendő dolog, ha valaki...

Elítélendő dolog, ha valaki az egyetemi tanulmányai végéig elfogadja a szülők anyagi támogatását, így?

Figyelt kérdés

Röviden a szülő-gyerek kapcsolatot rég megette a fene, mindigis rossz volt, okkal, egyértelműen a szülők miatt. Helyrehozási kísérlet egyoldalú, szülők nem partnerek. Anyagilag támogatóak, ennyi elég is, hogy jó szülőnek érezzék magukat.

Elítélendő-e, ha a "gyerek" úgy áll a helyzethez, hogy ok, ez megkönnyíti az életemet, elfodagom? Meg tanítás alatt ünnepekkor, meg havonta-másfélhavonta hazatolom a képem, hogy azért mégse mondhassák, hogy csak a pénz kell, nyáranta meg lelépek 240km-re dolgozni. Aztán ha végeztem, önálló leszek, adok mégegy esélyt a kapcsolatnak, hátha akkor változik a hozzáállásuk, de ha nem akkor ennyit erről, kapcsolat meg is lesz szakítva. És tegyük hozzá, hogy úgy gondolja, hogy semmi nem változik, tehát szinte biztos, hogy ha az anyagiak nem kellenek, akkor megszakítja a kapcsolatot.


2023. júl. 26. 23:52
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
90%
szerintem nem elitélendő. mindenki azt kapja, ami érdemel
2023. júl. 26. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
9%
Mi ez a zagyvaság?
2023. júl. 27. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
80%
A szülő tartsa el a gyereket, amíg tanul. Nem a gyerek akart megszületni.
2023. júl. 27. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
92%

#2 A kérdés érthető, arról nem a kérdező tehet, hogy gyökér vagy a szövegértéshez.

Adott helyzet, rossz szülő-gyerek kapcsolat. Gyerek helyrehozná, egyedül nem tudja. Anyagi támogatást adnak neki valamiért. Az a kérdés, hogy gáz-e hogy mindenáron leválás helyett elfogadja, ha tudja, hogy ha már nem kell a pénz, akkor megszakítja a kapcsolatot.



Szerintem nem gáz. Minden emberi kapcsolatnak az érdek az alapja, ezért addig tart egy kapcsolat, amíg mindkét félnek ki van szolgálva az érdeke eléggé ahhoz, hogy ne zárja le a kapcsolatot. Az is egy érdek, ha egy jó beszélgetőtársat keresel a másikban. Minden érdek valahol, és ez nem egy rossz dolog. Jelenleg az adott egyetemistának egy érdekét elégíti ki ez a szülő-gyerek kapcsolat. Biztos vágyna többre, abból kiindulva, hogy a pénzbeli támogatás után még adna egy esélyt a dolognak, de ennek a többnek(érzelmi oldal) a hiánya lenyelhető számára, ha kevés jópofizásért cserébe nem kell kihajtania a belét nappali mellett. Neki ez megéri. De kérdés az, hogy ha ez az anyagi függés nem áll fenn, miért érné meg neki a kapcsolat a szülőkkel, ha semmi nem változik a hozzáállásukban? Semmiért, és ezért szakít. Szerintem az a gáz, ha szülőként addig juttatod a gyerekeddel a kapcsolatot, hogy a pénzed legyen az egyetlen érdeke veled kapcsoltban. Amikor lehetnél bizalmas, jó beszélgetőpartner, stb, ami szintén érdek lenne, csak ezek már nem a kézzelfogható érdekek.

2023. júl. 27. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
80%
Nem
2023. júl. 27. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
58%
Azért meghallgatnám a másik felet is, a stílusodból ítélve nem biztos, hogy csak velük van a baj...
2023. júl. 27. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
59%

Hát, ha én így gondolkodnek a szuleimrol, az anyagi támogatásuk se kellene.

Az utolsóval is egyet értek, te se vagy épp egy kisanygal ezzel a stilussal

2023. júl. 27. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
82%

Nálunk is ez volt, én megmondtam apámnak, hogy ha már felőle meg is halhatnék, annyira sem érdeklem őt, akkor is az minimum, hogy felesben állja anyámmal az egyetemi tanulmányaimat, mert Ő akart engem 18 évvel ezelőtt, arról nem én tehetek, hogy a nője teljesen elbolondította.


Míg tanulok, fizeti a ráeső részt, ennyi, mert ketten vállaltak, ne anyámra tolja már az összes felelősséget és anyagi kiadást, csak mert a nőjének nem tetszik a létezésünk.


Ha már olyan gerincesen lelépett tőlünk.

2023. júl. 27. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
49%

"...mindigis rossz volt, okkal, egyértelműen a szülők miatt. "


Egyértelműen. Mert a gyerek az ugye sosem lehet hibás semmiért, ő csak egy ártatlan kisangyal, pláne itt, így 18+ évesen, így beszélve a szüleiről, anyagilag azért tőlük fuggve, őket kihasználva

2023. júl. 27. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
68%

"...havonta-másfélhavonta hazatolom a képem, hogy azért mégse mondhassák, hogy csak a pénz kell,..."


Pedig csak az kell

2023. júl. 27. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!