Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nagyon ronda dolog lenne tőlem?

Nagyon ronda dolog lenne tőlem?

Figyelt kérdés
Anyám nagyon erölteti az unoka dolgot mióta bemutattam neki a pasim. Egyszerűen minden beszélgetésünknél téma "na és mikor lesz kis unokám?" mondom neki tőlem biztos nem lesz. (1unokája tesomtól van amúgy). És akkor jön dehát miért nem akarok gyereket, nincs nagyobb boldogság annál. Én úgy vagyok vele hogy ha tudom, hogy egyikünk se szeretne gyereket nem lesz. Lehet nagy öröm meg minden de sok munka, fáradság, pénz, felelősség is. Másrészt pedig mindkettönk csládjában sok szervi probléma, tartos betegség van. Magam is tartós beteg vagyok, szív és érrendszeri gondjaim vannak, magasvérnyomás. Nem kockáztatnám se a saját se a baba egészségét. Arra gondoltam egyszerűen megszakítanék anyámmal minden kapcsolatot. Odáig fajult a dolog mindennap felhív hogy gondoljam meg magam, legyen gyerek.
2023. júl. 21. 13:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%
Jesszus, mama kicsit sok.
2023. júl. 21. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
88%

Akkor most légy megértő. Mond el neki hogy miért nem szeretnél, mond el hogy tartsa tiszteletben a döntésed, mert ezzel csak azt éri el, hogy egy időre eltűnsz az életéből.

Ha nem hagyja abba, akkor úgysincs más megoldás

2023. júl. 21. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha ezt leszamitva jó lenne a kapcsolatunk, nem szakitanam meg vele a kapcsolatot.

Amúgy meg ha szóba jön a téma, kozlod hogy nem, anyu, nem lesz, fejezd be, mert elmegyek/leteszem a telefont és még is teszed, ha tovább folytatja.

2023. júl. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
68%
Bezzeg ha szülnél, és esetleg a segítségét kérnéd valamiben, megkapnád, hogy magadnak szülted. Én ezt is elmondanám neki.
2023. júl. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
83%

Ha csak ennyi a problémád anyáddal, szerintem butaság emiatt teljesen ignorálni.


Gondolom ezeket az érveket neki is elmondtad már.

Ha legközelebb felhív, mond meg kerek perec h ha belekezd a gyerek témába kinyomod a telefont?

És tedd is meg!

Majd 10 perc múlva hívd vissza h "na mizus"

Ha megint belekezd kinyomod.

Másnap hívod csak vissza

2023. júl. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem ez nem az a kategória, amiért még kellene szüntetni vele a kapcsolatot!

Mondd el neki, hogy a kisbaba csak annak boldogság, aki egészséges és vágyik a gyermekre.

Te egyelőre úgy érzed, hogy a betegséged miatt nem lennél képes végigcsinálni a terhességet. Illetve nem szeretnéd, ha a baba esetleg örökölné tőled a betegséget, hiszen te tudod mekkora szenvedés ezzel együtt élni.

Jelenleg boldog vagy te is és a párod is. Nem érzitek, hogy eljött volna a gyermekvállalás ideje. És szeretnéd megkérni, hogy ne is hozza többet szóba a gyerek témát, mert téged érzékenyen érint ez a téma.


Ha ezek után sem áll le, akkor megmondanám neki, hogy Anyu, majd akkor hívj legközelebb, ha tiszteletben tudod tartani a kérésemet és nem zaklatsz a gyerek témával!

2023. júl. 21. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg nem kell magyarázkodni, hogy miért nem. Azért, mert úgy döntöttetek. Pont. Én egyszer elmondanám neki, hogy akárhányszor elkezdi, otthagyom, vagy leteszem a telefont, bármilyen helyzetben is vagyunk és így is tennék következetesen mindig. Ha nincs változás, teljesen ignorálnám.
2023. júl. 21. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Jó ég....nem irigyellek.... Ráadásul mit jön az unoka témával mikor alig ismeritek egymást (gondolom...ha most mutattad csak be).
2023. júl. 21. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
100%
Szerintem ilyenkor már lehet erelyesebben is, mert van aki nem érti ha szépen mondja az ember.
2023. júl. 21. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
77%

Egyébiránt ott van ez elrontva, hogy magyarázkodsz.


-Kati, szulj gyereket!

- Nem akarok.

-Miert nem?

-Mert nem.

Ennyi.

2023. júl. 21. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!