Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Felnőtt, munkanélkülivé vált...

Felnőtt, munkanélkülivé vált gyerekednek ezek közül mire és mennyi pénzt áldoznál?

Figyelt kérdés

Ezeket eddig magának fedezte:


- fehérliszt és cukormentes étkezés, tehát teljes kiőrlésű pékárúk, tésztafélékből is a teljes kiőrlésű durumtészták.


- édesség helyett nasinak való gyümölcsök, amikből a legdrágábbanakt szereti: áfonya,eper,mangó,ananász, pomeló,gránátalma. De megeszi az olcsóbb gyümölcsöket is, almát, körtét, szőlőt,szilvát, szinte bármit.


-Prémium kozmetikumokat használ jelenleg, de hajlandó az olcsóbb, Dm-es,Rossmanos termékeket is használni.


-Edzőtermi bérlet, (de otthon is hajlandó edzeni) valamimt heti egyszer Pilates.


-Gitáróra - otthon is tud gyakorlni, de fejlődni nem tud egyedül.


- 2 hetente fodrász (ezt párszor ki tudja hagyni) és kozmetikus (ezt havi egyszer minimum kell neki), havi 1szer körmös (géllak is megteszi neki)


-Ruhából van annyi neki, hogy egy most egy darabig el legyen nélküle, de ha mégis kellene valami tavaszi darab, akkor csakis márkás ruhát vesz fel.


Aztán ott vannak az olyan kiadások mint:


-Ha randira megy menni pénzt illik,szükséges neki adni?


-Ha barátnőkkel találkozik mennyi pénz legyen nála, mennyit adnál neki?


-mozi, szórakozóhely,koncert stb.belépőket milyen gyakran és milyen összegben fizetnél? Mennyi kellene neki adni ha ilyen helyekre megy?



ápr. 18. 13:46
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/76 anonim ***** válasza:
94%
Egyfelől befogadom, amíg munkát talál és kaucióra gyűjt. Itthon én is alapvetően egészségesen táplálkozom, ami itthon van, abból ehet. Gyümölcs nyilván idénygyümölcs. Fodrász, ha nem kell rendszeresen után vágni, tehát nem rövid hajat visel, felesleges. Hajpakolás lehet otthon is. Edzőttermet, szórakozást nem támogatnám, műkörmöd, géllakkot sem. Ez utóbbiakat nem tartom egészségesnek, nem levegőzik a köröm, leszedésnél károsodhat vagy vékonyodhat. Basic kozmetikai szerek, higiéniás szereket biztosítanék. Születésnapra vagy valamire kapna egy patronos gyantázó szettet, annak a fenntartását támogatnám, pl pótpatron. Gitár óra, stb felejtős. Elvárnám, hogy intenzíven keressen munkát, itthon besegítsen, esetleg kisebb alkalmi munkákat vállaljon, amennyit a munkanélküli mellett lehet. A munkanélküli segélyből elvárnám, hogy elsősorban az álláskeresését finanszírozza, pl nyomtatás, bérlet, telefonszámla. Ha marad valamennyi, abból luxusozhat.
ápr. 18. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/76 anonim ***** válasza:
98%
Valóban felnőtt, munkanélküli vált "gyerek" mind ezt nem várja el.Nem kéri. Nem követeli és nem is engedné fizetni. Ellenben megköszöni ha van hol laknia, tud enni, és a létszükségletét pillanatnyilag fedezi a szülő. Egy normálisan nevelt "gyerek" ebben a helyzetben ezt és így teszi.És gőzerővel keresi a munkalehetőséget.
ápr. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/76 anonim ***** válasza:
17%
32+ És amint lehetősége van azonnal mind azt a segítséget amit kapott duplán, ha nem triplán adja vissza. Önmagától, kérés, és bármiféle ráutalás nélkül.
ápr. 18. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/76 anonim ***** válasza:
90%

Gitáróra, edzőterem - biztosan nem

Étkezés: ha van valamilyen allergia vagy betegség, ami miatt szükséges a speciális étrend, rendben van. Minden egyéb esetben enné azt, amit a család többi tagja

Gyümölcsök:fontos vitamin-forrás, ez rendben van, de eper, áfonya - csillagászati összegekbe kerülnek. Átmenetileg tényleg legyen elég az, ami van itthon (alma, körte, banán, például)

Prémium kozmetikumok, különleges hajpakolás és egyebek: felejtős. Használhatja az itthonit. Másnak is van vékony szálú haja, nem muszáj a legdrágább pakolásokat rátenni a fodrásznál. Akad arra olcsóbb megoldás is, csak körül kell nézni.

Randira, barátnőzésre zsebpénz: na ne viccelődjünk már. Ezt majd finanszírozza magának, ha futja rá.

Koncertbelépők, mozi, szórakozóhelyek: lásd mint fentebb.


Röviden összefoglalva: a leányzónak meg kellene tanulnia spórolni. Azért nincs egy nyamvadt fillér félretett pénze sem, mert elszórja, többet költ, mint amit megengedhet magának. Én is albérletben élek, szóval nem kifogás az sem, ha valaki lakbért fizet. Ha a lány ennyi mindent megengedhetett magának, míg munkája volt, akkor havonta 30-40-50 ezer forintot félre is tudott volna tenni gond nélkül, és most nem lenne kint a csupasz sej-haja a nadrágból.

ápr. 18. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/76 anonim ***** válasza:
26%
Mindent fizetnék neki, ha nekem telik rá. Tudom, hogy itt most lepontoznak ezért, de én szívesebben költöm a pénzem a gyerekeimre, mint magamra. Még akkor is, ha felnőttek. Ha pedig előfordul, hogy mégis nekem van szükségem anyagi segítségre, olyankor a fiam sem kérdezi, hogy mire kell, csak annyit kérdez, hogy "mennyit utaljak". Mert nálunk a család erről szól. Segítjük azt, akinek épp segítségre van szüksége, és nem filléreskedünk egymással.
ápr. 18. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/76 anonim ***** válasza:
4%
33 Ezért aztán a szülő, ha módja és lehetősége van rá finanszírozza ha folytatni akarja az egyetemi tanulmányait a gyerek nappali tagozaton, amit mondjuk a szülők nehézsége (elveszítette anno a munkáját az egyik szülő-de már a probléma megoldódott) miatt volt kénytelen korábban félbehagyni, és dolgozni menni.És végig viszi a gyermekkel, diplomáig.
ápr. 18. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/76 anonim ***** válasza:
91%
Ha nincs pénz akkor nincs luxizás. Ahogy írták, ez tökéletes alkalom arra, hogy kicsit leszállj a földre. Ha évek óta dolgozol, ráadásul láthatóan nem minimálbérért, de egy fillér megtakarításod sincs, az iszonyatosan nagy gáz. Én biztos nem támogatnám ezt a felelőtlen életstílust, mert nem szeretném, hogy még 40 évesen is nekem kelljen eltartani, ha épp megint nem lesz munkád, csak bedőlt hiteled, tartozások, meg esetleg 2-3 gyerek akiket még pluszban el kell tartani. Lehet fújtatni meg kikérni magadnak, de nem azoknál szokott kopogtat a végrehajtó, akik felelősségteljesen intézik a pénzügyeiket, hanem akik túlköltekeznek. Te pedig túlköltekezel, mert ha minden hónapban csutkára lenullázod magad, az azt jelenti, hogy neked erre a luxi élet színvonalra nem telik. Sajnálom ha ez fáj, de itt lenne az ideje felnőni és nem azon parázni, hogy mit fognak szólni a barinők, ha nem guccsiban mész koktélozni. (Mondjuk szerintem gázabb, ha kiderül, hogy annyira csóró vagy, hogy haza kellett kotródnod anyádékhoz lakni, mint hogy nem 20ezerbe került a rúzsod, de hát kinek mi...)
ápr. 18. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/76 anonim ***** válasza:
9%

Kíváncsi lennék, hányan anyák itt a sóher válaszolók közül.

A gyerek munkanélküli lett. Munkát keres. Arra az időre is szeretné fenntartani korábbi életszínvonalát. Adva van a szülő, vagy szülők, akik megtehetik anyagilag, hogy addig is segítik, amíg nem talál munkát. Ha megtehetik, miért ne? Az itteni válaszok egyik sem sugall egy csepp szeretetet sem, csak ítélkezést meg kritikát. Elszomorító!

ápr. 18. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/76 anonim ***** válasza:
90%
A szeretetet már maga a kérdés nem sugallja. Normális családban, ami nem diszfunkcionális, fel sem merülnek ezek a dolgok kérdésként, vagy ha mégis a felek személyesen, együtt megbeszélik, nem idegenektől kérnek tanácsot.
ápr. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/76 anonim ***** válasza:
98%
Anya vagyok, 20 éves a gyerekem. Itthon el, dolgozik. A luxus dolgait mindig maga állta, az sosem volt és nem is lesz az én dolgom. Ha valaki műkörmöt akar meg kéthetente fodrászt, azt finanszírozza magának. Ennyi
ápr. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!