Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Milyen élete van annak akinek...

Milyen élete van annak akinek munkanélküli az egyik vagy mindkettő szülője?

Figyelt kérdés
Mert a fordítottjáról sokszor hallani. Erről mit gondoltok?

2023. márc. 9. 19:17
 1/10 anonim ***** válasza:
89%

Mármint gyerekkorban? Biztosan rosszabb anyagi helyzetben van, mint a többiek, bár ez sem tuti, mert anyuka akár lehet htb is, ha apu full jól keres.


Felnőtt korban nem tudom, miben érintene ha a szülőm nem lenne hajlandó dolgozni.

2023. márc. 9. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%
Nehéz.
2023. márc. 9. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Mindig kaptam tanszertámogatást s a hasonlókat.


Ha vettünk egy okostelefont, vagy egy számítógépet, az nagy dolog volt.


Kevés játékom volt.

2023. márc. 9. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
85%
Gondolom hogy nehéz. De pl gy m s megyében annak nincs munkája aki nem akar dolgozni. Vagy egyszerűen beilleszkedni képtelen már megjelenésben is.
2023. márc. 9. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
87%
4-es, vagy 45-50 feletti nőként lett munkanélküli, azokat senki nem akarja alkalmazni.
2023. márc. 9. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekként tuti nehéz ha meg felnőtt, akkor saját magának is adott a elhetősége pénzt keresni.
2023. márc. 9. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
59%

Semmi extra. Őszintén szólva fel sem tűnt.

Most én vagyok az, a gyerekeink kisiskolások, nekik plussz jó, hogy itthon vagyol

2023. márc. 9. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
45%

Anyukám rengeteget foglalkozott velem, mindig mentünk programokra, tanult velem, legalább havi egy hétvégén ott aludtak nálunk a barátaim, ilyenkor közös pizzasütés, sütisütés ilyenek. Sosem küldött el, mindig meghallgatott, ott volt az összes versenyemen, szereplésemen(apa is igyekezett de a munkája miatt nem tudott mindegyiken).


Több jótékonysági szervezetben is aktív tag volt, ahova gyakran mentem vele, megtanultam hogy értékeljem amink van.


Mire hazaértem mindig rend volt, meleg étel, így már csak rám koncentrált, ha igényeltem. Sosem volt feszült, egy kezemen meg tudom számolni, mikor emelte fel a hangját rám egész életemben.

2023. márc. 10. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, gondolom anyuka htb volt, apu vödörrel öntötte haza a pénzt, enélkül azért kicsit kevésbé lett volna nyugis anyukád meg gyerekkorod.
2023. márc. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem csak az Apukám dolgozik és átlag fizetésű, Anyukám nem dolgozik, mert beteg és le van százalékolva. Megvolt mindig mindenünk nekem is és a nővéremnek is, amire szükségünk volt. Nyilván nem a legdrágább márkás cuccok meg legújabb kütyük, de talán nem is baj. Azt nem mondom, hogy sosem volt gyerekként, vagy akár iskolásként olyan, hogy nem éreztem úgy, hogy jó lenne, ha több pénzünk lenne, vagy nem irigyeltem azt, akinek telt minden évben külföldi nyaralásra főleg amikor szóvá tette néhány sznob osztálytársam, hogy milyen gáz, hogy sosem voltam külföldön, mert nyilván akkor hazudnék. Az egyetem ment nehézkesebben. Több ösztöndíjat kellett pályáznom és nagyon hajtottam a tanulással, hogy meg is kapjak mindet meg Apukám is vállalt plusz munkát még mellette. (Diákmunkára nem tudtam menni, mert minden nap reggel 8-tól majdnem este 6-ig óráim voltak, ami meg úgy hirdette meg, hogy rugalmas és alkalmazkodik az órarendhez kb közölte, hogy nekik az nem tetszik, hogy csak hétvégén tudok menni, így nem vettek fel dolgozni, így jött akkor, hogy szeretnék ösztöndíjakat, hogy tudjam a kollégiumi díjamat fedezni és ne az Apukámnak kelljen.) Sosem volt feszültség emiatt a szüleim között, sőt, ha valaki piszkálta az Anyukámat, hogy miért nem dolgozik, akkor megvédte mindig. Jelenleg már biztos megélhetésem van, de sokkal jobban be tudom osztani a pénzemet és nem élem fel rögtön úgy, mint azok, akik annak idején beszólogattak, hogy miért nem voltam soha külföldön.
2023. márc. 14. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!