Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Rosszul vagyok apa új párjától...

Rosszul vagyok apa új párjától, úgy érzem, hogy ki akar túrni?

Figyelt kérdés

Anyukám már régen elhunyt, apukám 11 éves koromtól kezdve egyedül nevelt. Nagyon szoros a kapcsolatunk.

Kb 4 éve ismerkedett meg a párjával. Örültem is neki, hiszen nagyon régóta egyedül volt. A hölgy is először jól fogadott, kedves volt. Mondtam is, hogy itt nem is lesz semmi gond.

Aztán kb 8 hónapja mióta össze költöztek apuval, na azóta rendkívül bunkó. Volt, hogy hívtam aput, hogy beugrok a gyerekekkel, hallottam, hogy a háttérben puffog, hogy ő nem kíváncsi ránk.

Hozzáteszem ha megyünk neki semmi dolga nincs velünk. Mert én kiszolgálom magunkat, másrészt apu főz stb. A párjának kvázi nincs dolga velünk. Ha apu szeretné, hogy ott aludjanak az unokák már azért is megy a pofa vágás, hogy neki ehhez nincs kedve.

Apu is már panaszkodott rá, én is mondtam neki, hogy ez így nem jó. Üljünk le együtt és beszéljünk erről. De tudom, hogy minden egyes ilyen alkalommal veszekszik apuval, apu minket véd és őrlődik. Látom apun, hogy szereti őt és örül, hogy végre nincs egyedül. De ez így borzasztó helyzet. Teljesen azt érzem, hogy ki akar túrni apa mellől és mióta oda költözött azóta ilyen undok.


márc. 28. 14:52
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯
 101/127 anonim ***** válasza:
48%

78.

Okés.

De kiváncsi lennék mit szólnál, ha anyóspajtáshoz ragacskodna ennyire a férjed...

márc. 28. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/127 anonim ***** válasza:
0%
Latom 102 est ma nem lehet kilőni, okádja magából a kötekedő sittet. Oldalról oldalra, folyamatosan, mint a ping pong. Hogy nem görbül be az ilyen hogy ne tudjon írni, teli ilyen frusztralt kelevénnyel a gyakori!
márc. 28. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/127 anonim ***** válasza:
63%

101.

Ez nem egészséges.

Nem felnőtt, nem önálló családi élet.

Én nem vagyok érintett érzelmileg az helyzetben, mint te, meg az apád, meg a nője, de kívülállóként inkább ellenszenves az egész helyzet, mint szimpatikus ez a nagy egymás fenekébe mászás.

Ez egy kommuna, nem önállóan működő család. :(

A férjed sem egy szigma alkat. Miért kell, hogy apja helyett apja legyen a te apád, amikor már saját gyerekei is vannak.

Á, fura egy népek vagytok.

márc. 28. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/127 anonim ***** válasza:
2%

103.

Nem hozzád szóltam.

Lőtt ki te magad innen, ha nem tetszik a véleményem.

Te is szimbióta vagy az apáddal? :D

márc. 28. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/127 anonim ***** válasza:
0%

203.

Az volt a 2. hozzászólásom te kelevény, vagy kelés vagy mi. :D

Figyeljél már jobban!

márc. 28. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/127 anonim ***** válasza:
94%

Abszolút jó szándékkal szeretnék válaszolni. Lehet, hogy arról van szó, amit írsz, hogy féltékeny az élettárs, de nekem nem ez ugrott be először. Írtad, hogy amíg nem éltek együtt, jó volt a kapcsolatotok. Igen, a nő tudta, hogy rendszeresen látogatjátok egymást, de valószínűleg nem fogta fel, hogy ez mivel jár, és most szembesült vele, ezért viselkedik így, mert elkezdte zavarni az életvitelében. Gondolj bele, pl eltervezte, hogy mondjuk hajat fest vagy jógázik, nagytakarít, stb.,de betoppantok. Vagy megnézne egy filmet apukáddal vagy megbeszélne vele valamit kettesben, de ő elmegy hozzátok. Többnyire váratlanul. Nem tudja tervezni az életét ilyen gyakoriságú látogatásoknál. Ráadásul te mindig a gyerekekkel vagy, akik lehet, hogy irtó cukik, de azért valljuk be időnként hangosak, foglalkozni kell velük, takarítani utánuk, ő meg lehet, hogy nyugalomra vágyna. Te nem látod át, hogy ilyen intenzitású kapcsolattartás már terhes lehet, valószínűleg ő sem látta át, ezért költözött oda, ismerve amúgy a szokásaitokat. Szerintem jó a megbeszélés, ha mindannyian kulturáltan képesek vagytok rá, nyitottan a másik álláspontjával, kompromisszumra.

Gondold át, hogy mi a célod: elüldözni a nőt, hogy apukád csak a tiéd legyen, vagy az, hogy apukádnak a párkapcsolat is meg maradjon, férfi is maradhasson, ne csak apa/nagypapa? Ha tényleg jó a kapcsolata a nővel, szeretik egymást, akkor nyitottnak kell lenned arra, hogy jobban tiszteletben tartsd a kettőjük közös, privát életét is.

márc. 28. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/127 anonim ***** válasza:
53%
Hát, kérdező, ti úgy éltek az apukáddal, ahogy akartok, a ti életetek, mi csak kifejezzük, hogy ez nem nagyon szokásos, de ne várd az élettársától, hogy ezt tapsikolva fogadja. Nem azért, mert gonosz vagy lakásvadász, hanem mert az élettársával akarja nyugalomban tölteni az idejét. Őt választotta. És ha erre nem lesz képes, mert a párja másik párhuzamos élettársa a lánya és annak családja, akkor a nő odébáll, mert nem ilyen életet akar. Apád meg ott marad, ahol a part szakad.
márc. 28. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 108/127 anonim ***** válasza:
0%
107 es, az apja nem férfi es ez a kapcsolat biztos nem teszi azzá.
márc. 28. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/127 anonim ***** válasza:
8%

Mi is levaltunk apankról a tesómmal mikor egy mérgező némberrel kötötte össze az életét. Nem lehetett harcolni, végül mi úsztuk meg mentálisan, ép egészséggel az ilyen szeretelen élethelyzetet... . Azóta sajnos minden előzmény nélkül apánk is elhunyt rákban (lelke oda lett hogy nem a szívét követte döntéseiben) és a "némber" is rakos lett.. Bár szerencsére ő kijött, de boldogtalan és mostoha életet él (pon olyat mint ő maga) Szerintem a gyülölködő, pusztító életmód ilyen, mi bár szomorúan, de szeretett-teljesen éljük az életünket azóta is..

Hianyzik apunk, de nem halála óta hanem a némber óta vesztettük el...

Sajnos van ilyen

Menjen rá az, aki el akar térni a szeretetteljes uttol, ne te

márc. 29. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 110/127 anonim ***** válasza:
0%

107,108 barmit tervez az a nő aznapra, nem fér bele, hogy ezt megengedje magának, hogy a kerdező beszél az apjával es ő mormog a háttérben, hogy neki oda nem hianyoznak. Hiaba mind ismétled szazszor magad, akkor sem fér bele ez a viselkedés, neked nincs ítélőképességed, megfosztott tőle a természet? Melyik része az agyadnak van belassulva?

Ezek szerint neked az is natúr, hogy lehúzd a bugyid es pisilj az aluljáróba, masok szeme láttára, mert neked az a szüksegleted

márc. 29. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!