Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők és már épp felnőtt...

Szülők és már épp felnőtt testvérek támogatását ti milyen feltételek mellett tennétek? Részletek alább.

Figyelt kérdés

Vidéken él az édesanyám a párjával. Mindketten közmunkán. Most épp a nagyobbik öcsém is ott van munka nélkül, szakvizsga nélkül (szakma nélkül) de a közelben másnál lakik kisebbik öcsém aki még tanul.

Én családalapítás előtt állok és néha szoktam segíteni ebben abban és anyagiakban. Az édesanyámra szerintem haragszok a gyermekkoromban történt nemtörődömsége miatt.


Azt érzem hogy kihasználnak, mert szinte minden héten elvárják hogy adjak nekik pénzt, mert nem tudnak venni kaját, pedig a nagyobbik öcsém már tudna dolgozni, bár neki is nehéz/nehezebb gyerekkora volt mint nekem. Igazán azt szeretném ha a nagyobbik öcsém elkezdjen megfelelően dolgozni és elmenni otthonról.



márc. 28. 13:57
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
A párom apja is ilyen volt, aztán a párom kinövesztette a heréit és nemet mondott. Onnantól egyetlen fillért nem kapott az öreg, aki azóta is megoldja valahogy az életét.. Milyen érdekes.
márc. 28. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
31%
Én a helyedben csak a tanuló öcsédet támogatnám élelmiszerrel tisztálkodási szerrel. Ő egyébként hol lakik ha nem a szülőkkel?
márc. 28. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem adnék egy petákot sem.

Bár én a kapcsolatot is megszakítottam az érzelmileg abuzáló szar családommal.


De mindegy, én mit tennék, mert te úgyis adsz majd nekik, mert képtelen vagy kiállni magadért.

márc. 29. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell tanulnod kimondani a varázs szót: NEM.
márc. 29. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
17%

A #9 válaszomban nem azt írtam, hogy örök élete végéig támogatni kell a szüleit, de érthető, hogy EGY IDEIG kisegíti őket.


Én szerencsére szerető családban nőttem fel, és, ha segítségre szorulnának a szüleim, segítenék nekik egy ideig, addig, ameddig nem állnak újra "biztos" lábon.. Itt a probléma az a kérdezőnél, hogy olyan szülőket "kapott", akik nem hajlandóak fejlődni, így valószínűleg soha nem is lesz jobb életük, + tekintve, hogy nem kapott elég törődést, így én sem adnék ilyen helyzetben semmit.. A hab a tortán pedig az, hogy még el is várják, hogy pénzt adj nekik..

márc. 29. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Kezdj el te kéregetni tőlük, meglátod lekoccannak a vérszívók. :D
márc. 29. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

#12: Jelenleg a barátnőjénél van ideiglenesen, inkább ott mint a 3 jóéletűvel, amit meg is értek. :)


Köszönöm mindenkinek az észrevételeket!

márc. 29. 20:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!