Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők és már épp felnőtt...

Szülők és már épp felnőtt testvérek támogatását ti milyen feltételek mellett tennétek? Részletek alább.

Figyelt kérdés

Vidéken él az édesanyám a párjával. Mindketten közmunkán. Most épp a nagyobbik öcsém is ott van munka nélkül, szakvizsga nélkül (szakma nélkül) de a közelben másnál lakik kisebbik öcsém aki még tanul.

Én családalapítás előtt állok és néha szoktam segíteni ebben abban és anyagiakban. Az édesanyámra szerintem haragszok a gyermekkoromban történt nemtörődömsége miatt.


Azt érzem hogy kihasználnak, mert szinte minden héten elvárják hogy adjak nekik pénzt, mert nem tudnak venni kaját, pedig a nagyobbik öcsém már tudna dolgozni, bár neki is nehéz/nehezebb gyerekkora volt mint nekem. Igazán azt szeretném ha a nagyobbik öcsém elkezdjen megfelelően dolgozni és elmenni otthonról.



márc. 28. 13:57
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Nos, semennyire nem támogatnám őket
márc. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem a Te feladatod a testvéreid támogatása. Az élet kezdetén vagy először a saját egzisztenciádat teremetsd meg aztán ráérsz jótékonykodni.


A helyedben befejezném a pénzelést. Fejőstehénnek néznek. Ha nem adsz pénzt akkor meg majd jön az érzelmi zsarolás. (éhenfogunk halni, kikapcsolják az áramot, megy a gyerek a nevelőintézetbe...)

Ha mégse tudod megállni a pénzed szétosztogatását akkor inkább csak ételt vegyél, mert az biztosan oda megy ahová szánod.


Családalapítás előtt állsz. Fogd fel úgy, hogy a leendő gyerekeid pénzét osztogatod most a munkanélküli testvérednek ás a közmunkás édesanyádnak!

márc. 28. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

#2

Az a problémám, hogy az összes kb. felsorolt érzelmi zsarolás közül az egyik mindig hat rám és nem tudok egyszerűen túl lépni rajta. Amikor oda megyek általában ételt veszek és amikor még velük éltem akkor is a végén már csak azt vettem, mert cigire, piára ment volna el. Köszönöm a tanácsokat!

márc. 28. 14:55
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

amint megemlítik a pénz tedd le a telefont

ha megkérdik miért tetted le mond h nem érdekel az h milyen pénzügyi zavarban vannak

aktív korú sicc dolgozni

márc. 28. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Ameddig látják, hogy nyugodtan lehúzhatnak minden alkalommal, meg is fogják tenni. Most kellene bekeményítened, mert később még nagyobb összegeket fognak legombolni rólad. Pedig te is fiatal vagy, épp azon dolgozol, hogy megteremtsd a jövőd. Az meg, hogy ők nem állnak jól anyagilag, nem a te hibád. Nekik is lett volna lehetőségük tanulni/olyan szakmát választani, amiből rendesen meg tudnak élni. Te is azért tartasz ott, ahol, mert tettél is érte valamit, nem csak alád lett tolva minden. Az meg csak a jéghegy csúcsa, hogy cigire meg piára költik el, amit te ennivalóra adsz nekik. Nem olcsó termékek ezek, ha kevesebbet füstölögnének, ezen is rengeteg pénzt tudnának spórolni,és máris jobban állna a szénájuk. Láncdohányos nagyapám pl havi 40.000-et is képes volt elkölteni csak cigarettára és panaszkodott, hogy kevés a nyugdíja.
márc. 28. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Semennyire. Ha mindig őket helyezed magad elé, a saját életedben nem fogsz haladni. Felnőttek ők is.
márc. 28. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Egy forintot se adnék
márc. 28. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
91%
Azt veszik hülyére, aki hagyja magát. 🤷🏼‍♀️
márc. 28. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
26%

Itt mindenki írja, hogy nem adna, de, ha Ti lennétek a kérdező helyében, szerintem Ti sem hagynátok, hogy étel nélkül legyenek a szüleid és testvéreid..


De, az sem megoldás, hogy mindig őket helyezed magad elé, ahogyan a #6 válaszoló is írja.


Mi tartja vissza a szüleid, hogy ne közmunkán legyenek? Még egy gyárban is megkeresnének 200 nettót minimum, ami sokkal jobb, mint a mostani 90-10 ezer nettó (merthogy kb. annyit kaphatnak tippjeim szerint).. Ja, hogy az a munka már nem tetszik nekik, mert a gyárba valóban be is kell menni dolgozni és csinálni is kell valamit? Tudom hogy megy a közmunka, nem dolgoztam ott, de látom, hogy mik mennek a faluba. Van, amikor ki se mennek az emberek, ha pedig igen, akkor max. 2-3 órát vannak kint, akkor se csinálnak semmit.


Felnőtt emberek, tegyenek érte, hogy jobb legyen. Ha meg nem képesek fejlődni, akkor úgy látszik, hogy nekik elég ez a mostani életvitel, nem neked kell őket babusgatni..

márc. 28. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

"Itt mindenki írja, hogy nem adna, de, ha Ti lennétek a kérdező helyében, szerintem Ti sem hagynátok, hogy étel nélkül legyenek a szüleid és testvéreid"


Ez hülyeség. Én konkrétan még a kapcsolatot is megszakítottam, nemhogy azzal foglalkozzam, mi van velük. Biztos nen adnék egy forintot sem, ha valamiképpen megkeresnének.


Vannak emberek, akiket lehet lelkizsarolni és vannak, akiket nem. Biztos a veleszületett jellemen is múlik, vagy nem tudom. A kérdező olyan, akit mindig le fognak húzni, és inkább a gyerekeitől veszi najd el a pént, hogy jusson cigire anyuéknaj, akik amúgy csak bántják.

márc. 28. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!