Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Titeket hogyan és mivel...

Titeket hogyan és mivel vertek a szüleitek? Hogyan sikerült ezt kiheverni és maradt e azota valami lelki dolog vissza belőle?

Figyelt kérdés
Engem rendszeresen szijjal vagy falkanállal...

jan. 26. 05:58
1 2 3 4 5 6 7
 11/64 anonim ***** válasza:
42%
Hálistennek nálunk ez a fajta "büntetés" nem volt jellemző. Biztos volt egy pár jószándékú pofon, de ezekre nem is emlékszem, nem hogy traumát okoztak volna. Egyre emlékszem, 16-17 lehettem, amikor anyától kaptam egy fülest. De mivel látta, hogy ebben a korban, serdülő 190cm-es fiúként nem annyira hatott meg, így nem erőltette tovább.
jan. 26. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/64 anonim ***** válasza:
87%
Csak szavakkal, de az is elég volt.
jan. 26. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/64 anonim ***** válasza:
41%
Fakanállal vert pofán anyám vagy a fenekemet ütlegelte. Utólag visszagondolva volt is miért. Számomra ezek nem voltak traumák mert volt alapja. Nem támogatom a gyerekverést de van az a pont amikor szép szóval már mit sem érünk. Puhány világot élünk ahol a szülőnek már a gyerekre mérgesen nézni sem szabad.
jan. 26. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/64 anonim ***** válasza:
73%

#13 azért a fakanállal való pofán véres és a mérgesen nézünk a gyerekre között elég nagy átmenet van.

Amúgy őszintén, mik voltak azok a dolgok amikért így megvertek? Mit csináltál?

jan. 26. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/64 anonim ***** válasza:
85%

Anyukámat a nagyszüleim fakanállal, vasalózsinórral, rendszeresen. Vagy elnyomta rajta a csikket. Üvöltés folyamatos, ha egy négyest mert hazavinni ötös jegy helyett.


(Mielőtt kérdeznétek, igen, ennek látható nyoma van, nyilván tudták a tanárok. Gondolom nem mertek beleavatkozni, vagy úgy voltak vele, hogy jobb helye van a bántalmazó szülőknél, mint kiemelve.)


Engem sosem vertek, akkora traumát okozott anyukámnak, szerencsére megfogadta, hogy ő nem fog így bánni a gyerekeivel. Alig beszél a szüleivel, minimális a kapcsolat.

jan. 26. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/64 anonim ***** válasza:
31%

09:25


Azért mert nem tanultam, rossz jegyeim voltak, bukásra is álltam vagy ahhoz közeli eredményeim voltak, lusta voltam és semmire sem lehetett rávenni.


Igen, valóban nagy különbség van a kettő állítás között. De az, hogy már egy olyan puhapöcs világot élünk ahol már a gyerek uralja le a szülőt és már minden fenyítés egyenesen az ördögtől való szerintem helyén való az állításom.

jan. 26. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/64 anonim ***** válasza:
68%
Fizikailag semmivel, 1-2 pofonra emlékszem… Lelkileg a mai napig tele vagyok szorongással, rengetegszer azt érzem, nem vagyok elég jó, nem lehetek jó, bármit is teszek. 😕
jan. 26. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/64 anonim ***** válasza:
50%
Engem egyszer sem, soha semmivel. A bátyám kapott egyszer egy pofont apámtól, mert azt mondta rá, hogy "f@szszopó", de ilyen 10 évesen, ráadásul valami olyan miatt, hogy apám nem adott oda neki valamit a szekrényről, mert a bátyám ott állt közvetlen a szekrénynél és el tudta volna venni magának. Anyám egyszer meg a hátára csapott rá a bátyámnak, mert míg telefonált a munkatársával, a bátyám odament és beleordított a telefonba, ezt olyan 15-16 évesen.
jan. 26. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/64 anonim ***** válasza:
76%

Pofozás: letört a fogamból egy darab.

Fa vállfát eltört anyám a sípcsontomon.

A kanija kukoricára térdepeltetett, míg eleven seb nem lett rajta.

40 kg csont, bőr kislány voltam.

Anyám mindent letagadott, én már szóba sem állok vele.

A kantól elvált.

jan. 26. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/64 NTBS ***** válasza:
18%

Anyukám Kezével, seprűnyéllel. Ja és a kukoricán térdeplés.

Apukám 9 éves koromban meghalt.

Ő kézzel, nadrágszíjjal.

Semmilyen problémát nem okozott.

Viszont tudtam viselkedni, megtanultam tisztelni a nőket, idősebbeket.

Ma nem fegyelmez a szülők zöme!

Mivel jobb a gyereknek?

Akkor is most vannak lelki sérültek.

jan. 26. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!