Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám miért veszi személyes...

Anyám miért veszi személyes sértésnek azt, hogy mire költötöm a pénzem?

Figyelt kérdés

Gyerekkorom óta ez megy. Akár zsebpénz, akár diákmelós fizetés, akármi. Most is tart, pedig egy pár hónapja magamat tartom el.

A mostani sértődés oka, hogy vettem egy vezeték nélküli fejhallgatót. Tavaly karácsonykor kaptam anyutól egy vezeték nélküli fülhallgatót, tök jó, egyébként nagyon sokat használtam, de nem annyira stabil, nem gumis a fülbe dugós része, ha hajolok, vagy futok, akkor kicsúszik a fülemből, meg egyébként is jobban szeretem a fejhallgatókat. Csak anyám nem szereti, ha fejhallgatót hordok, mert akkor kevésbé hallom, szóval ezért vett nekem inkább fülhallgatót anno. Hazalátogattam, meglátta, hogy fejhallgató, teljesen kiakadt, hogy minek az nekem, pénzkidobás, hát egy éve sincs meg a fülhallgatóm, azzal mi lett, elromlott és azért vettem ezt, vagy mi van.


2023. nov. 3. 14:25
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Akkor nem az a baja, hogy mire költöd a pénzed, hanem csak az, hogy lecserélted a tőle kapott ajándékot.
2023. nov. 3. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
97%

Ez nálunk is probléma volt. Mi nagyon szegények voltunk, anya elvárta volna már egész kicsi koromban is, hogy a szülinapra, karácsonyra kapott pénzemből ruhát vegyek magamnak. Én persze csokit akartam és azt is vettem, olyankor úgy nézett rám, mint egy darab sz.rra.


Volt olyan is, hogy hazaértem oviból, szülinapom volt, egész nap azt vártam, hogy vajon milyen játékot kapok majd? Erre télikabátot kaptam és kiborultam, sírtam, erre anya is kiborult, ő is sírt, pokol lett az egész. És tűnhetek hisztis, kényes picsának, de csak egy pici gyerek voltam és komolyan, ha legjelképesebb, legolcsóbb vacak szar játékot megkapom, mint szülinapi ajándék, már örültem volna.

2023. nov. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
22%

Szülőként én is szörnyülködve nézem, amikor 15 éves gyerek plüss állatot vesz magának. Nem birjuk, ha úgy látjuk, hogy "hibázik", vagy "értelmetlen" dolgot csinál a gyerek. Kidobott pénz, stb.

Aztán próbálom meggyőzni magam, hogy ebben a nyomorult életben az ember hadd rendelkezzen a maga akarata felett, hadd csináljon egy kicsit amit akar, igazából semmi jelentősége.

2023. nov. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
80%
#2: katasztrófa, amikor a szülő "hasznos", vagy "szükséges" dolgot ad, nem ami örömet okoz.
2023. nov. 3. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
88%
3. 30+-os felnőttként is vettem már magamnak plüssállatot. Hogy ez gyerekes? hát pont nem érdekel, kellett a komfortomhoz, azt kész.
2023. nov. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Az a gondja, hogy "haszontalan" dolgot vettél, hiszen tőle már kaptál hasonlót.
2023. nov. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

#1 Nem gondolom, hogy lecseréltem. Nem adtam el, amit tőle kaptam, sőt, azt is használom. Csak most ha mondjuk lemerül valamelyik, akkor ott a másik már feltöltve, és nem a fél oldalt berregő, ezer éves, párszáz forintos vezetékes fülessel helyettesítem.


#4 Amúgy ezek a "hasznos" ajándékok engem is kikészítenek, pedig mi még csak szegények se voltunk. Ha szükségem van egy nadrágra, mert nincs elég hordható állapotú, akkor akkor a szülinapomtól függetnelül kell. Ez ilyen megúszósnak érződik, nem kell rajta gondolkodni. És nem mondom, hogy kell valami drága cucc, de én tudok örülni egy pepcos képkeretnek is, mert szeretem kipakolni a fotóimat. Ráadásul nálunk nem is ez volt a jellemző, hogy pont kellett valami, és akkor legyen szülinapra/karácsonyra, hanem mondjuk volt vagy hét tök ugyanolyan fekete farmerom, és akkor kaptam egy tök ugyanolyan nyolcadikat... Hát jó, remek... Egyszer biztos jól jön, de nem látom a belefektetett energiát, hogy ezzel örömöt akart okozni, csak ilyen biztonságos megoldás, hogy hát, nadrág mindenkinek kell, úgyis használni fogja, méretét tudom, kb mindig ilyet hord. És megint nem mondom, hogy legyen drága, csak a szándék, hogy esetleg tudjam, hogy ez tőle van, bármi.

Ennél már csak az vont a fenomenálisabb, amikor kamaszkoromban megkérdezték, hogy mit szerettem volna, többnyire valami könyvet, anyu közölte velem, hogy nem, az hülyeség, meg amúgy sincs falun könyvesbolt, munka után meg nincs ideje a városban elmenni érte(nem mintha ne lehetett volna megrendelni online, ha már úgysem meglepi, segíthettem volna), meg drága és nem fér bele, majd ő jól kitalál valamit. Jön a szülinapom, odaad háromszor-négyszer annyi pénzt, mint amibe az a "drága-nem fér bele" könyv került volna, azzal a felkiáltással, hogy költsem, amire akarom, és azért pénzt ad, mert ő nem tudja, hogy minek örülnék. Remek érzés, amikor közli velem, hogy nem tudja minek örülnék, azután hogy megkérdezte és válaszoltam... Jó semmi baj, megvettem a könyvet a pénzből, többit félretettem, ment a sértődés, hogy ezt minek kellett... Hát remek...

2023. nov. 3. 15:04
 8/23 A kérdező kommentje:
#7 Miért baj az neki, hogy önellátó felnőtt emberként veszek valami szerinte haszontalant?
2023. nov. 3. 15:06
 9/23 anonim ***** válasza:
94%

Pont azért haszontalan számára, mert már van egy, és arra kell vigyázni. Tehát csak pénzköltés volt a szemében.

Gondolom olyan típus, aki sosem pazarol,a praktikus dolgokat és nem a szépeket részesíti előnyben.

2023. nov. 3. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

#10 De miért baj egy szülőnek, ha a gyereke pénzt költ? Basszus, a kérdező felnőtt, magát tartja el, ilyenkor azért legyen már mindegy az anyukának.

Ha meg a praktikus dolgokat részesíti előnyben: A kérdező azt írta, hogy az anyjától kapott füles nagyobb mozgás(beleértve azt, hogy lehajol, tehát nem is sportról van szó) esetén kiseik. Hát ez minden, csak nem praktikus.

2023. nov. 3. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!