Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem érti meg anyám,...

Miért nem érti meg anyám, hogy az ilyen húzásai miatt nem mondok el neki semmilyen személyes dolgot?

Figyelt kérdés

26/f vagyok ès már egy jó ideje átgondolom, hogy mit is mondok el anyámnak. Régebben, ha elmondtam neki, hogy elkezdtem randizni egy lánnyal, akkor egy hét múlva már azzal jöttek a rokonok, hogy mikor lesz az esküvő. Vagy ha tényleg össze jöttem valakivel, akkor meg állandóan jött a kritikáival. Aztán meg, ha szét mentünk, akkor jött az önelégült megjegyzèsével, hogy én megmondtam, de te soha nem hallgatsz anyádra csak mész a fejed után. Nagyritkán tényleg voltak dolgok amikbe igaza volt, de engem az zavar, hogy neki tetszik, hogy ezt hozzá tudja vágni a fejemhez. Ès nem érti meg, hogy basszus mindenki hoz néha rossz döntést az életébe, de én mindig próbálok ezekhez úgy hozzáállni, hogy igyekszem tanulni belőle.

Mostanában meg anyàm azzal zaklat, hogy miért nem mondok el neki soha semmit, ès elmondtam már neki, hogy mégis miért ès egyszerűen nem veszi èszre, hogy ez milyen mérgező a részéről. Ilyenkor az a válasza, hogy olyan vagyok mint az ápam, akinek nem lehet soha semmit mondani, mert egyből megsértődik.



2023. febr. 11. 12:30
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:

21!

Nem gondolkoztál még azon, hogy attól, hogy te összeházasodtál azzal akivel először randiztál, nem feltétlen fog mindenki így tenni, mert a te életed egy külön történet. És mi lett volna ha ne adj Isten, egy pszihopatával lett volna az első randid? Vele is összeházasodsz, csak mert a barátaid is így tettek? Nem értem az álláspontodat, nyugodtan mondd meg ha szerinted tévedés amit írok, hiszen tényleg semmi jogom megmondani hogy hogy éld az életed, de akkor te se tedd ezt másokkal. Részemről ez csak egy vélemény, nem azt mondom hogy baj hogy azzal házasodtál össze akivel elsőnek randiztál, mert azzal semmi baj, ahogy a kérdezővel sincsen semmi baj. Örülök hogy te rögtön megtaláltad életed szerelmét és sok boldogságot nektek. Ettől függetlenül nem akarhatod átírni a kérdező sorsát és élettörténetét csak mert nem egyezik minden egyes apró részlet a tiéddel. Nincs két egyforma élet ezért nem is lehet igaazán megmondani hogy hogyan is kell leélni helyesen egy életet, hiszen annyi lehetőség van. Lehet hogy kicsit eltértem a témától a végére, bocsi. És 21-es, ne vedd zokon amit írtam, csak gondolkozz el rajta, még ha csak annyi időre is ameddig tart ezt végigolvasni, ha egyáltalán elolvasod.

2023. nov. 19. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező! Szerintem is nagyon zavaró lehet, hogy az anyukád mindig kikéri magának hogy ő előre szólt. Mert hiába szól előre, figyelmeztetni lehet de nem várhatja el, hogy azt tedd amit mond, hiszen a saját hibáiból tanul az ember, ha figyelmeztet, és te hallgatsz rá, sosem tudhatod, hogy igaza volt e. Lehet hogy egy csomó alkalom volt amikor neked volt igazad, csak annyira bizonygatni akarja hogy jó anyuka lévén támogat téged, hogy elfelejt egy nagyon fontos dolgot. Te a fia vagy nem pedig egy rabszolgája vagy alkalmazottja akinek parancsolgathat. Felnőtt ember vagy, el tudod dönteni hogy neked mi a jó és mi a rossz. Ha mindig azt csinálod amit mond, azzal csak halogatod a hibákat, nem kivéded, mert a legjobban a saját bőrén tapasztalja meg az ember, mit is kellett volna másképp csinálnia. Senki nem tudja kivédeni a hibákat, bárhogy is próbálkozik, de ha tanul ezekből, akkor ugyan azt nem fogja elszenvedni még egyszer. Fogadja el hogy amikor megszülettél, az te voltál, aki a saját életed élésére születtél, nem pedig egy hasonmás aki újraéli azt ami neki kijutott már. Nem azt mondom, hogy ne törődjön veled és hogy az ő hibája amiért óvni akar téged, mert ilyet nem kérhetek egy anyától, hisz lehetetlen beteljesíteni. Csak engedje el a pórázt, hadd járd a saját utadat, (bocsi a kutyás hasonlatért)
2023. nov. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!