Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért ekkora probléma, hogy...

Miért ekkora probléma, hogy megtermelek magunknak mindent, amit csak tudok?

Figyelt kérdés
Városban élek, kertes házban. Van férjem és gyerekeim. Igyekszem olyan ételt tenni eléjük ami jobb a bolti vackoknál. Csirkét, libát, kacsát tartok. Nem csak a tojasert hanem mert a bolti csikre húst nem tudjuk megenni. Lekvárokat, bedotteket, száraz tésztát készítek, alkalmanként kenyeret sütők. Anyosomék teljesen ki vannak akadva rám, szidnak mint a bokrot, hogy a kertet elcsufitottam a paradicsomokkal és az egyéb haszonnövényekkel mert konyhakertet csináltam a viragoskertből. Szidnak a baromfik miatt, hogy szemetesek és nem éri meg tartani őket. Nyilván én is tudom, hogy drága a kukorica meg a búza de nem eladom hanem megtesszük. Párszor azért kaptam már célzást hogy jó lenne egy két tyúk nekik is konyhakészen de ők inkább megveszik a boltban és nekem is inkább azt kellene ennem nem ilyen hulyesegekkel foglalkoznom. A szép viragoskertben pedig biztos örömömet lelném. Én már nem tudom, hogy mit csináljak, évek óta hallgatom tőlük a hülyeségeket. Hogyan adjam a tudtukra ha se a szép se a csúnya szó nem használ, hogy nekünk így a jó és megnyugtató számunkra hogy mindig van etelunk nem egy kiló husert szaladgálunk minden nap a boltba.
2022. aug. 2. 05:58
1 2 3 4 5 6
 31/52 anonim ***** válasza:
100%

Igazi panel lakó vagyok. 10 éve költöztem kertesbe. Azóta van konyhakert. Vannak jó évek, akkor jelentős a termés, és van olyan, mint az idén, hogy szinte csak gaz van. (csak az uborka és a hagymafélék maradtak meg.)

Ha jó az év, akkor szerintem a haszonnövények is lehetnek szépek. Egyszer anyu kelbimbóból kért cserépbe, mert olyan szép. (aztán ő is jót nevetett)

Szerintem nem a kertről szól a cicaharc, az csak ürügy, ha megtaláljátok az okát, az sokat segíthet.

A háztáji nem éri meg pénzügyileg, mert a nagy termelőket keményen támogatják, te meg minden után ÁFÁt fizetsz, és a teljes kereskedelmi lánc hasznát.

Azt a minőséget, amit meg tudsz termelni magadnak, azonban azért a pénzért nem kapod meg. (az én helyzetem azért speciális, mert a kert lényege, hogy mozgásra kényszerítsen az üllőmunka mellett)

Az idei mérleg:

Paprika meg: egy se kelt ki

retek mag: felmagzott mielőtt beérett, máshol ki se kelt

cékla mag: 2 tő kelt ki

fehér és sárgarépa: pár tő kelt ki (makacs vagyok, de nem szokott bejönni)

Hagyma: szépen termett, bár vannak beteg fejek

Uborka: Most kezd teremni. Igéretes

Csicsóka: Ígéretes

Sok más mag: ki se jött

Nem a pénzügyi nyereségről szól. Arról, hogy a frissen szedett növények sokkal finomabbak, mint a boltban kapható.

2022. aug. 2. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/52 anonim ***** válasza:
100%
Erre mondta pont egy tegnapi riportban valamelyik színész (már nem emlékszem ki volt) a konyhakertjében állva, hogy "hát ebből kijön két lecsó 40 ezerért...". :D Nyilván költői túlzás, de nagyon jót nevettem. Aki ezt szívvel-lélekkel csinálja, az nem igazán számolgatja, hogy mennyire éri meg. Teljes deficit is tud lenni, mégis beveti a kertet következő évben is. Nincs mit vitatkozni ezen. Aki ilyen, az érti. Aki nem, az sosem fogja.
2022. aug. 2. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/52 anonim ***** válasza:
100%
Nem mas véleményével kell foglalkozni hanem hogy nektek igy jó.
2022. aug. 2. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/52 anonim ***** válasza:
100%

"ők jóval idősebbek nálunk és ők tudják, hogy nekünk is mi a jó"

Jó, és mi a logikai összefüggés a kettő között?

Igen, értem én, ez a tipikus tekintélyelvű "érvelés" (inkább érvelési hiba), aminek az a lényege, hogy a korábbi születési időpontra alapozva minden állítását igaznak tekinti. Most tényleg ezt meg kell cáfolni, hogy miért marhaság? Már az sem igaz, hogy attól, mert valaki idősebb, okosabb és tapasztaltabb is. Mert pusztán a korral nem kap az ember bónusz tudást. Az meg végképp baromság, hogy attól, mert idősebb, tudná, hogy másnak mi a jó. (Sőt, ilyen kijelentés alapján megkockáztatom, hogy a kedves anyóst nem az eszéért szeretik. De másért sem...)

2022. aug. 2. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/52 anonim ***** válasza:
64%

"Már az sem igaz, hogy attól, mert valaki idősebb, okosabb és tapasztaltabb is. Mert pusztán a korral nem kap az ember bónusz tudást."


Ezt a bonusz tudást történetesen ÉLETTAPASZTALATNAK hívják, amit szerintem az ember még mindig az életkor előrehaladtával tud gyűjteni. Szóval szerintem a szobán forgó az anyóssal is az lehet a probléma hogy nem falusi környezetben nőhetett fel.

2022. aug. 2. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/52 anonim ***** válasza:
100%
szobán=szóban
2022. aug. 2. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/52 anonim ***** válasza:
95%

"Szóval szerintem a szobán forgó az anyóssal is az lehet a probléma hogy nem falusi környezetben nőhetett fel."

Nem az a probléma. Hanem az, ami általában az okoskodó emberekkel, hogy szerintük mindig mindent jobban tudnak másoktól. Egyszerűen a kötözködés az életük. Ha falun nő fel, akkor is talál mást, amibe beleszólhat, mert ez dobja fel a napjait. Ettől érzi magát valakinek. Az ilyennek nem lehet megfelelni és nem is kell.

2022. aug. 2. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/52 anonim ***** válasza:
86%
Oké, benne lehet ez is. De szerintem most nem erről van szó, mert akkor nem a kert elcsúfítását hozta volna fel érvként. Sőt, a te logikádat követve éppen fordítva kellene történni az eseményeknek. Tehát éppen az anyós részéről kellene hegyibeszéd a háztáji gazdálkodás előnyeiről. "kislányom" nem kövesd el azt a hibát mint mi hogy mindent drága pénzen kellett megvennünk, mivelhogy nem voltunk képesek megtermelni"
2022. aug. 2. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/52 anonim ***** válasza:
95%
Tökmindegy utolsó. A lényeg a bármibe belekötésen van. Keresi, és talál is. Mindegy mi, csak legyen.
2022. aug. 2. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/52 anonim ***** válasza:
100%

#35 "Ezt a bonusz tudást történetesen ÉLETTAPASZTALATNAK hívják"

Ezzel három probléma van.

1.: Ez nem feltétlenül arányos a megélt évek számával. Szeretnék sokan azt hinni, de nem így van. Kevés idő alatt is lehet sok mindent megtapasztalni, és van, hogy valamit évtizedek alatt sem tapasztal meg az ember.

2.: Ez mindig szubjektív dolog. Az ember megtapasztalja a saját életével, életstílusával, életmódjával kapcsolatos dolgokat, esetleg következtetéseket vonhat le a közvetlen környezetének történéseiből. De ettől még nem lesz tapasztalata egy más életstílusú, más más preferenciákkal rendelkező ember életével kapcsolatban. Ez pedig legtöbbször hibás következtetésekhez vezet.

3.: A tapasztalat nem pótolja a tudást.

Jelen esetben a 2. pont az, ami a leginkább a problémát jelenti. Az ő "élettapasztalatuk" igazából nem más, mint a saját életstílusuk, és preferenciáik ráerőltetése egy más életstílust képviselő emberre.

2022. aug. 4. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!