Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért ekkora probléma, hogy...

Miért ekkora probléma, hogy megtermelek magunknak mindent, amit csak tudok?

Figyelt kérdés
Városban élek, kertes házban. Van férjem és gyerekeim. Igyekszem olyan ételt tenni eléjük ami jobb a bolti vackoknál. Csirkét, libát, kacsát tartok. Nem csak a tojasert hanem mert a bolti csikre húst nem tudjuk megenni. Lekvárokat, bedotteket, száraz tésztát készítek, alkalmanként kenyeret sütők. Anyosomék teljesen ki vannak akadva rám, szidnak mint a bokrot, hogy a kertet elcsufitottam a paradicsomokkal és az egyéb haszonnövényekkel mert konyhakertet csináltam a viragoskertből. Szidnak a baromfik miatt, hogy szemetesek és nem éri meg tartani őket. Nyilván én is tudom, hogy drága a kukorica meg a búza de nem eladom hanem megtesszük. Párszor azért kaptam már célzást hogy jó lenne egy két tyúk nekik is konyhakészen de ők inkább megveszik a boltban és nekem is inkább azt kellene ennem nem ilyen hulyesegekkel foglalkoznom. A szép viragoskertben pedig biztos örömömet lelném. Én már nem tudom, hogy mit csináljak, évek óta hallgatom tőlük a hülyeségeket. Hogyan adjam a tudtukra ha se a szép se a csúnya szó nem használ, hogy nekünk így a jó és megnyugtató számunkra hogy mindig van etelunk nem egy kiló husert szaladgálunk minden nap a boltba.
2022. aug. 2. 05:58
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
94%

Az ilyen befásult panelprolikat ignorálni kell.

Főleg most, amikor az élelmiszerárak az egekben, és nem mellékesen: környezetkímélőbb helyben megtermelni az ételt, mint ki tudja, hol, ahonnan aztán szállítani kell, akár több száz km-re is, na meg persze csomagolóanyaggal ellátni, stb, stb.

2022. aug. 2. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
100%
2 füled van. Egyikén be, másikon ki. H*lyekkel felesleges vitatkozni. Bár nekem lenne lehetőségem ilyesmire. (Mondjuk eltenni én is szívesen teszek el dolgokat, kenyeret is sütök, de termelni nem tudok sajnos, max. cserépben 1-1 tövet. Pl. most fog elfogyni a saját paradicsom, imadtuk:)
2022. aug. 2. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. 2! Éltem én is panelban, ott is volt konyhakertem, segítek ha szeretnéd!
2022. aug. 2. 06:14
 4/52 anonim ***** válasza:
31%
Oké, dicsekvés megvolt, miben segíthetünk? De komolyan, mit vársz attól, hogy ezt elmesélted x ezer vadidegennek?
2022. aug. 2. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 anonim ***** válasza:
90%
Én büszke lennék rád!
2022. aug. 2. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 anonim ***** válasza:
94%

"Anyosomék teljesen ki vannak akadva rám, szidnak mint a bokrot, hogy a kertet elcsufitottam a paradicsomokkal és az egyéb haszonnövényekkel mert konyhakertet csináltam a viragoskertből."


Ha anyosnal éltek, akkor érthető. Ha nem, akkor mi köze hozza? A "Katinéni, nekünk így jo" válaszra mit reagal?

2022. aug. 2. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 A kérdező kommentje:
Nem dicsekvésnek szántam. Hanem egyszerűen nem tudom kezelni a helyzetet. Arra pedig, hogy nekünk így a jó az a válasz hogy ők jóval idősebbek nálunk és ők tudják, hogy nekünk is mi a jó
2022. aug. 2. 06:23
 8/52 anonim ***** válasza:
87%
És? Ha leírjuk, ne foglalkozz vele, akkor tudod kezelni? Akkor sem.
2022. aug. 2. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
95%
Ostobák. Majd ha jönnek kunyerálni ajánld nekik, hogy csináljanak saját kertet.
2022. aug. 2. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 anonim ***** válasza:
100%
Nem, Katineni, mi tudjuk hogy nekünk mi a jo.
2022. aug. 2. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!