Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit lehet ilyen helyzetben...

Mit lehet ilyen helyzetben csinálni az anyósommal?

Figyelt kérdés
Amikor először találkoztam a párom szüleivel minden rendben ment, sőt kifejezetten jó hangulatban telt minden látogatás. A probléma a szemében az hogy nekünk elég modern felfogásunk van, mindketten karrieristák vagyunk, nem vagyok háziasszony egyenlően felosztjuk az itthoni teendőket, például a férjem főz a legtöbbször, mert ő jobban tud. Már az eljegyzésünk után bunkóbb lett velem, szerintem csak addig kedvelt ameddig még úgy gondolta hogy semmi közöm nem lesz a fia jövőjéhez. Most jelenleg 7 hónapos terhes vagyok és mivel több pénzt keresek a férjemnél, abban állapodtunk meg, hogy én az első pár hónap után visszamegyek dolgozni és ő marad itthon a picivel. Ez teljesen kiakasztotta az anyósom az és most olyanokkal fenyeget, hogy nem is akarja látni az unokáját, mert én egy nőt neveltek a fiából és és a gyerekem is biztos elfuserált lesz. Az a baj hogy ez a páromat eléggé megviseli és most azon gondolkozik, hogy mégsem egyezik bele abba hogy ő marad itthon.

2022. ápr. 18. 20:15
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
92%
Most kétkeresős családmodell van. Mennyivel boldogabb és kiegyensúlyozottabb lenne a társadalom, az emberek, a gyerekek, ha mindenki úgy csinálná, mint hetes kollégája. Az anya nem gebedne bele, az apa közel kerülne a gyerekeihez, a gyerekek szeretettel ragaszkodnának mindkét szülőhöz. Szerintem valahol ez az egyetlen útja, hogy a népességszám növekedjen, így azért többet tudnának és mernének a nők szülni szerintem és a család az tényleg család lenne a szó legszebb értelmében.
2022. ápr. 18. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:
90%
Mondjuk ezzel úgyis szembesülne hogy ki van otthon a gyerekkel… 😀
2022. ápr. 18. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:
96%
Na most gondolj bele, mi lesz még itt ha a párod lesz otthon, és anyósod mindenben irányítani fogja a gyerekkel kapcsolatban. Gyakorlatilag ők ketten fogják majd nevelni, vagyis inkább anyós. Mindent meg fog majd mondani a fiának hogy hogyan csinálja.
2022. ápr. 18. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:
22%
Mindenféle kötekedés nélkül kérdezem, hogy te nem vágysz arra, hogy otthon maradj a gyermekeddel? Hogy vele töltsd legalább az első évedet?
2022. ápr. 18. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim ***** válasza:
85%

Az első gondolatom nekem is az volt,hogy dehogynem fog odajárkálni. Főleg,hogy te nem leszel otthon. Nyugodtan készülj fel az olyan esetekre,mint például:drágám,tízóraira adj a gyereknek almát! (Ezt te mondod reggel, mikor indulsz dolgozni.) Erre mire jössz haza? Az alma ott van,és a kedves férjed csak ennyit mond: de hát anyám azt mondta,hogy nyugodtan ehet nutellás kenyeret. Szóval remélem érted a lényeget. Ha már most fontos neki az anyja véleménye,akkor mi lesz később?

Tedd fel magadnak a kérdést,hogy biztos keresel annyival többet,hogy feláldozd a nyugalmadat? Illetve a családét?

2022. ápr. 18. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:
77%
Nem kell vele foglalkozni
2022. ápr. 19. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:
29%
Értem,Hogy az anyós ne ugasson bele,ezzel egyet is értek. De egy kisbabának az anyja Kell .
2022. ápr. 19. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:
92%

Mi ezért nem mondunk el anyósoknak semmit.

Még azt sem mondjuk el, hogy hol lakunk.

Azért kellett elköltöznünk mert folyton beállított műsort csapni, ha nem engedtük be addig óbégatott és jajveszékelt a kapuban amig szomszédok ki nem hívták a rendőröket.

Anyukám nem tudta feldolgozni, hogy itthonról dolgozunk.

2022. ápr. 19. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:
19%
Mennyivel keresel többet? Ha a férjes úgy akarja maradj otthon te jársz jobban. A gyerek első 3 éve a legszebb. De a férjes akkor menjen két munka helyre dolgozni hogy ugyan azon a színvonalon élhetek mint eddig. Bár mo tettük volna ezt meg hogy a párom ment volna dolgozni. Sokkal jobban keresett mint én fele annyi idővel
2022. ápr. 19. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:
89%
De jó ötlet kedves 29! Apuka hajtsa szét magát két helyen, anyuka legyen folyton egyedül a gyerekkel, eredmény két agyonhajszolt kiidegelt szülő plusz a gyerek alig látja majd az apját, esetleg havi 1 hétvégén. Remek! 😀
2022. ápr. 19. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!