Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit tegyek, ha az anyám nem...

Mit tegyek, ha az anyám nem szereti a feleségem?

Figyelt kérdés

Anyám nevelt fel, egyetlen fia vagyok.

Minden barátnőmmel volt baja.

1. Első komolyabb barátnő 22 évesen hív telefonon, anyám veszi fel, ezzel adja át: "Valami XXXYYY keres..."


2. Második komoly barátnő, 6 évig jártunk. Anyám egyszer rosszul mondott valami, barátnő kijavította, anyám vérig sértődött. ("hogy jön ő ahhoz, hogy kijavítson..?". (Na nem a szemébe, csak nekem.) És persze a családtagoknak fúrta, hogy micsoda egy kiálhatatlan csaj.


3. Harmadik komoly barátnő. Eljegyeztem, összeköltöztünk, anyám így nevezte: a lakótársam. Egyszer születésnapján meghívtuk magunkhoz (anyámat), kocsival érte mentünk, elhoztuk, ünnepi ebéd, ajándék, kocsival hazavittük, mi maradt meg neki: hogy az ajándék nem volt becsomagolva.

Amikor megmondtam, hogy összeházasodunk: "elfogadom, de nem helyeslem".

Amikor megmondtam, hogy gyerekünk lesz: "Akarod te ezt a gyereket?"


A gyerekünk pár hónapos volt, mondtam neki hogy minden héten legyen egy nap, amikor fél napra eljön (és az unokájával lehet! Nyugdíjas amúgy), addig a feleségem elmenne bevásárolni. Reakció: vérig sértődés.. "ezt biztos a feleségem találta ki.." nem fog azért két órát BKV-zni, hogy a feleségem elmehessen vásárolni..

Aztán megszületett a második gyerekünk is, házat vettük, de nem hívtuk el. Nagyon sajnálom, hogy nem tud / nem akar az életünk része lenni, de nem akarom a feleségem állandó konfliktusnak kitenni. Anyám "tüskés mimóza", mindenen megértődik, de ő simán beszól.

Mi a véleményetek?



2022. jan. 10. 16:26
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:

20-as és többiek: köszönöm a megértést. :)

Nehéz volt, mert 20 évig mégiscsak anyám nevelt. Próbáltam kompromisszumos megoldást, de döntenem kellett, hogy jobbra vagy balra.

Ez lett a kompromisszum, hogy a feleségemmel vagyok, anyám pedig csak távolról része az életünknek. De úgy tünik, neki így jó.

Fura, mert én épphogy nem szeretek egyedül lenni.

A feleségem eleinte magára vette a dolgot, de aztán mondtam neki, hogy az összes "elődje" így járt, nem benne van a hiba.

Sajnos anyunak ha Szűz Máriát, Isten szent anyját vittem volna bemutatni mint barátnőmet, benne is talált volna valamit, amin sértődötten felhúzhatja az orrát.

Sajnálom ezt a dolgot, nem így képzeltem gyerekkoromban, de így lett.

2022. jan. 11. 17:07
 22/26 anonim ***** válasza:
86%
Kérdező, amilyen anyud hozzáállása, sokkal rosszabb lenne, ha még tukmálná is magát. Mert az enyém pl. ilyen, hogy csak az számít, amit ő gondol, leszarja mit gondol a másik, de tolja magát a pofádba. Nem véletlen, hogy amikor egyetem alatt másik településen éltem, alig jártam haza...
2022. jan. 11. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem az anyudnak nem a feleségeddel van baja. Bizonyára nem lehetett egyszerű élete, ha egyedül kellett felnevelnie téged. Még azt se mondanám, hogy megkeseredett, csak az élet megkeményítette. Valszeg ő nem hisz abba a kispolgári idillben, amit te a feleségeddel megvalósítottál, lehet anyud nem is igazán az a feleség-típus. Tetszik vagy sem, vannak emberek, akik a magányban találják meg az önkiteljesedést. Csak fogadjátok el, hogy ő ilyen és kész.
2022. jan. 12. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
91%
Nálunk én vagyok ez a feleség, és au anyósom ugyanilyen....hát nagyon szar helyzet ez a másik oldalról is. Szerintem nem lehet ezzel mit kezdeni, csak elfogadni, hogy vannak emberek és dolgok, akik/amik akkor se változnak meg, ha megfeszülünk.
2022. jan. 16. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
88%

Rendes ember vagy.

Anyádat sajnálom, de nem lehet mi tenni!

2022. jan. 21. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
91%
Végre egy igazi férfi aki átlátszó a szitán! Szeresd is a feleséged mert vele éled le hátralevő életed! Anyukádnak mond meg h ha szeret téged fogadjon el mindent így ahogy van és lényeg h te boldog légy. Ennek kéne számára a legfontosabbnak lenni!
2022. jan. 29. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!