Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit tegyek, ha az anyám nem...

Mit tegyek, ha az anyám nem szereti a feleségem?

Figyelt kérdés

Anyám nevelt fel, egyetlen fia vagyok.

Minden barátnőmmel volt baja.

1. Első komolyabb barátnő 22 évesen hív telefonon, anyám veszi fel, ezzel adja át: "Valami XXXYYY keres..."


2. Második komoly barátnő, 6 évig jártunk. Anyám egyszer rosszul mondott valami, barátnő kijavította, anyám vérig sértődött. ("hogy jön ő ahhoz, hogy kijavítson..?". (Na nem a szemébe, csak nekem.) És persze a családtagoknak fúrta, hogy micsoda egy kiálhatatlan csaj.


3. Harmadik komoly barátnő. Eljegyeztem, összeköltöztünk, anyám így nevezte: a lakótársam. Egyszer születésnapján meghívtuk magunkhoz (anyámat), kocsival érte mentünk, elhoztuk, ünnepi ebéd, ajándék, kocsival hazavittük, mi maradt meg neki: hogy az ajándék nem volt becsomagolva.

Amikor megmondtam, hogy összeházasodunk: "elfogadom, de nem helyeslem".

Amikor megmondtam, hogy gyerekünk lesz: "Akarod te ezt a gyereket?"


A gyerekünk pár hónapos volt, mondtam neki hogy minden héten legyen egy nap, amikor fél napra eljön (és az unokájával lehet! Nyugdíjas amúgy), addig a feleségem elmenne bevásárolni. Reakció: vérig sértődés.. "ezt biztos a feleségem találta ki.." nem fog azért két órát BKV-zni, hogy a feleségem elmehessen vásárolni..

Aztán megszületett a második gyerekünk is, házat vettük, de nem hívtuk el. Nagyon sajnálom, hogy nem tud / nem akar az életünk része lenni, de nem akarom a feleségem állandó konfliktusnak kitenni. Anyám "tüskés mimóza", mindenen megértődik, de ő simán beszól.

Mi a véleményetek?



2022. jan. 10. 16:26
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
17%

el. Nagyon sajnálom, hogy nem tud / nem akar az életünk része lenni,


Akar, de nem így, hogy még azt is szabályozod, mikor mehet.

2022. jan. 10. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
9%

1. A barátnő nyilván nem tudott rendesen bemutatkozni.

2. Függ a stílustól is, ha bunkó javított a barátnőd, igaza volt anyadnak.

"A gyerekünk pár hónapos volt, mondtam neki hogy minden héten legyen egy nap, amikor fél napra eljön (és az unokájával lehet! Nyugdíjas amúgy), addig a feleségem elmenne bevásárolni. Reakció: vérig sértődés.. "ezt biztos a feleségem találta ki.." nem fog azért két órát BKV-zni, hogy a feleségem elmehessen vásárolni.."

Ezen én is beswrtodtwm volna, az én időmet ugyan ne te oszd már be.


A feleségemet neked kell szeretned, nem anyadnak.

2022. jan. 10. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
22%
Azon sírsz, hogy 10+ éve hogyan vette fel a telefont???
2022. jan. 10. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
28%
Semmit, nem is neki kell szeretni.
2022. jan. 10. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
93%
A férjem anyja hasonló. Neki ugyan van férje, de gyűlöli, nem ő választotta magának, a fia volt neki a társpótlék. Velem soha nem akart találkozni. Amikor a férjem közölte, hogy összehazasodunk és jön a gyerek, akkor nagyon nagy balhé volt, de nem jött el az esküvőre és az unokáját sem látta, 1 éves. Engem nem ismer. Én ezzel már nem tudok mit kezdeni. Értem, hogy nehéz gyerekkor meg traumák meg minden, de ami sok azt sok. A férjem egyszer azt mondta, majd elrángatja megnézni a gyereket. Na ott megmondtam, hogy a fiunknak nem kell olyan nagyszülő, akit rángatni kell. Ebben maradtunk. 78 éves. Szerintem úgy fog meghalni, hogy nem ismer sem engem, sem az unokáját. A férjem hetente beszél vele telefonon, kb hetente látogatja is őket. Ez van.
2022. jan. 10. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
92%
Engedd el. Ilyen idősen úgyse tudod más belátásra bírni. Ha neki így jó hogy kimarad az életetekből , egészségére. Úgy látom ti próbálkoztatok már eleget. Innentől kezdve az ő baja! Én se tenném ennek ki a páromat, jól döntöttél, a saját családod a jövőd.
2022. jan. 11. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
83%
Olyan nagymama lesz, nint a filmekben? Ember, ez az élet!
2022. jan. 11. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:

12-es:

"1. A barátnő nyilván nem tudott rendesen bemutatkozni."


Jó napot kívánok, XXXYYY vagyok, ZZZZ-t keresem! - szerintem ez rendes bemutatkozás.


"2. Függ a stílustól is, ha bunkó javított a barátnőd, igaza volt anyadnak."


Ugyanazt a szót ismételte meg jól, amit anyám mondott rosszul.

2022. jan. 11. 09:02
 19/26 A kérdező kommentje:

11-es:

"Akar, de nem így, hogy még azt is szabályozod, mikor mehet."


Jöhetett volna bármikor, nem jött.

Azért vetettem fel a heti egy alkalmat, hogy mégis jöjjön, és a saját unokájával kialakítson nagyszülői kapcsolatot.


Nem jött, megoldottuk a dolgot, ő maradt ki az unokái életéből. (Az évi 1-2 alkalmat leszámítva.)

2022. jan. 11. 09:05
 20/26 anonim ***** válasza:
100%

Gratulálok, hogy ilyen háttérrel nem lettél anyuci pica fia! Minden irónia nélkül!

A leírás alapján jó anyád bevágta a durcikát, hogy elvitték a kis férjpótlékát, ennyi az egész. Kívülállóként könnyű leírni, de elhiszem, hogy ha benne vagy, pokoli a felismerés-tapasztalat-. Engem is hasonló mentalitású mutterral vert meg a Jó Isten, csak neki az összes udvarlómat sikerült elzavarnia, hiába álltam ki értük. Legalább találtál valakit, aki szeret és felül tudott kerekedni anyudon, míg én sajnos még nem.

Én a helyedben tuti nem vinném a gyerekeket, de lehet, belőlem csak a düh beszél. Egy ilyen nagyszülő inkább ne legyen, mintsem erőltetve legyen a jó viszony.

2022. jan. 11. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!