Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mindent tönkretesznek a...

Mindent tönkretesznek a kertemben a szomszéd macskái és a gyorsan szaporodó kóbor macskák. Semmi sem használ ellenük, mit tehetnék?

Figyelt kérdés
A településünkön sokan tartanak kinti (gyakorlatilag teljesen szabadon engedett) ivaros macskát, legyen állat, de ne kelljen foglalkozni vele és költeni rá címszóval. Személy szerint ezt a fajt nem kedvelem, de semmi bajom nem lenne azzal, hogy átmennek a kerten. Csakhogy teljesen megkeserítik az életem és használhatatlan a kertem. Teleszarják az egész kertet, a gyerek tiszta macskaszar, ha kimegy. Szétbontották a teraszon a bútorokat, lucskosra hugyozzák minden nap a lábtörlőt és az ajtót, még az autóra is rápiszkítanak. Kiássák, letörik a kertben a palántákat, ráfekszenek a paradicsomra, a termésre rászarnak, ehetjük a macskaszaros zöldségeket. Ha kimegyünk az ajtón, besurrannak a házba, és élénk érdeklődést mutatnak a szobában lakó törpenyulam iránt. Félek, hogy egyszer nem veszem észre, hogy bejöttek. Évről-évre egyre több a nem kívánt szaporulat, rengeteg utcán születő, gazdátlan macska van nálunk. A szomszédokat nem érdekli, szerintük ez így természetes, nekem meg van egy kertesházam, aminek a kertjét nem tudom használni. Semmi sem használ ellenük, befogni sem hajlandó őket senki, mert nincs hely nekik a menhelyeken. Mélyen elítélem az állatkínzást, de ezek alapján sajnos meg tudom érteni, ha valaki végső elkeseredésében megmérgezi vagy lelövi őket. De ez sem megoldás, mert tucatjával születnek minden évben. Kutyát emiatt nem szeretnék tartani, mert nem tudnék annyi törődést adni neki, amennyit megérdemelne.

#macska #macskaürülék #macska probléma
ápr. 11. 12:15
1 2 3 4
 31/32 jpeacefuler ***** válasza:
#30 Jaja! A Jack Russel tényleg kemény kis muki! Aranyos is, de ha dolog van akkor nem cicózik. Kis gyilkológép😄
ápr. 12. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:
Rakd tele villanypásztorral a kert védendő részeit és a ház környékét plusz a kert haszontalanabb távoli részét telepítsd tele macskamentával akkor majd egy helyre szokik az összes!
ápr. 15. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!