Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mindent tönkretesznek a...

Mindent tönkretesznek a kertemben a szomszéd macskái és a gyorsan szaporodó kóbor macskák. Semmi sem használ ellenük, mit tehetnék?

Figyelt kérdés
A településünkön sokan tartanak kinti (gyakorlatilag teljesen szabadon engedett) ivaros macskát, legyen állat, de ne kelljen foglalkozni vele és költeni rá címszóval. Személy szerint ezt a fajt nem kedvelem, de semmi bajom nem lenne azzal, hogy átmennek a kerten. Csakhogy teljesen megkeserítik az életem és használhatatlan a kertem. Teleszarják az egész kertet, a gyerek tiszta macskaszar, ha kimegy. Szétbontották a teraszon a bútorokat, lucskosra hugyozzák minden nap a lábtörlőt és az ajtót, még az autóra is rápiszkítanak. Kiássák, letörik a kertben a palántákat, ráfekszenek a paradicsomra, a termésre rászarnak, ehetjük a macskaszaros zöldségeket. Ha kimegyünk az ajtón, besurrannak a házba, és élénk érdeklődést mutatnak a szobában lakó törpenyulam iránt. Félek, hogy egyszer nem veszem észre, hogy bejöttek. Évről-évre egyre több a nem kívánt szaporulat, rengeteg utcán születő, gazdátlan macska van nálunk. A szomszédokat nem érdekli, szerintük ez így természetes, nekem meg van egy kertesházam, aminek a kertjét nem tudom használni. Semmi sem használ ellenük, befogni sem hajlandó őket senki, mert nincs hely nekik a menhelyeken. Mélyen elítélem az állatkínzást, de ezek alapján sajnos meg tudom érteni, ha valaki végső elkeseredésében megmérgezi vagy lelövi őket. De ez sem megoldás, mert tucatjával születnek minden évben. Kutyát emiatt nem szeretnék tartani, mert nem tudnék annyi törődést adni neki, amennyit megérdemelne.

#macska #macskaürülék #macska probléma
ápr. 11. 12:15
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
96%

Megértem, hogy kellemetlen számotokra a macska-invázió. Ettől függetlenül macskamentes kertből szedett termést is meg kell mosni evés előtt :D


Valami mozgásérzékelős dolog jó lenne - mondjuk olyan riasztó, ami a macskák számára igen, de emberek számára nem hallgató. Őket már zavarja, így ha rendszeresen hallják, akkor el fognak szokni.

ápr. 11. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
95%
Bár ez nem a te dolgod és kiadásod kéne, hogy legyen, de macskabiztos kerítést javaslok. Nyilván teljesen körbe, hisz másképp semmit sem ér.
ápr. 11. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
16%
Tudom egy piros és nulla százalékos válasz lesz ez. Egy légpuskát vennék.
ápr. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:

Természetesen minden termést meg kell mosni, még a teljesen vegyszermentes sajátot is, ki tudja, mit fúj rá a szél. De őszintén, jól megmosva sem szívesen adom a gyereknek a vastagon macskaszaros zöldségeket. Mozgásérzékelős riasztó jó ötlet, köszönöm.


A macskabiztos kerítésen is gondolkodtam már, csak sajna nagyon nagy a kert, olyan kerítés, ami másik oldalról is véd, nem kis befektetés lenne. Amúgy saját kerten belül tartást marha egyszerűen meg tudnák oldani a gazdák annyival, hogy a kerítés felső részére felcsavaroznak műanyag lapokat, amin nem tud megkapaszkodni a macska, így nem tud kimenni.


Szóval úgy néz ki nekem kell költenem azért, mert más magasról tesz az állatának biztonságára és a többi lakóra. Az utcában mindenkinek volt macskája, ami egyszer nem ment haza, mert elütötték, megmérgezték, lelőtték, de hát fogyóeszköz, lett másik gyorsan...

ápr. 11. 12:47
 5/32 anonim ***** válasza:
74%

#3 12:45


Pompás ötlet. Sebezzen meg egy csomó állatot, amik nem rosszindulatból járnak át, hanem élik a kis életüket, és nem tudják felfogni, hogy miért nem szabadna ott bulizniuk.


És miután szenvedést okozott egy állatnak, várja szépen a következőt és az azt követőt, és a következő generációkat is, mert nem fogják tudni, hogy ez vár rájuk, ha odamennek.


Fantasztikus. Egy zseni vagy.

ápr. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:
Van légpuskám és olyan lövedékem is, amivel pár méterről egy lövéssel el lehetne intézni őket. De nem a macska tehet róla, hogy a gazdája nem felelős állattartó, ezért kérem az olyan ötleteket, amivel állatkínzás nélkül meg lehet oldani a problémát.
ápr. 11. 12:57
 7/32 anonim ***** válasza:
17%
Ez örök probléma , igy marad mert sem te sem a szomszédjaid nem hatalmi pozicióban létezők . Ott van rend ahol fejes lakik (vagy túlkapás ) a kiváltságosok intézkednek járhatók az utak stb .
ápr. 11. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
0%

Szia! Ezeket találtam most, fogalmam sincs mennyire hatásosak.


[link]

ápr. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
23%

Pedig vagy kutyát tartasz vagy adsz nekik valamit

A roti amúgy jó macska ellen

ápr. 11. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
59%

És most mimit csinaljunk? Tenni nem sokat tudsz, egyedül a kutya a távol tartó erő, de azt nem akarsz.


A kert ügyében csak annyit tudsz tenni, ha fóliasátorra térsz át vagy egy macskahálóval bevont "ketrecet" szerkesztesz a zöldségeid köré kisajtóval.


Más problémádra nincs megoldás.

ápr. 11. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!