Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mit gondoltok arról a nézetről...

Mit gondoltok arról a nézetről, hogy az emberek a jólét hatasára érzékenyebbek lettek?

Figyelt kérdés

Elsőként a híres blogger, Mark Manson egyik könyvében olvastam erről, amit ő az egyik kísérlet után "kék pont effektusnak" nevezett el.

A lényeg az, hogy a társadalmi jólét az embereket érzékenyebbé teszi, és olyan dolgokon is besértődnek, amin mások, akik nehezebb körülmények között éltek, nem.

A téma most úgy jutott eszembe, hogy a YouTube-on néztem egy online történelem órát, ahol a Tanár úr megjegyezte a kommentekben, hogy ami ma nagy tragédia, az a régieknél úgymond természetesebb volt. pl. gyermemhalálozás, nemi erőszak.


Személyes életemből való tapasztalat a volt barátnőmmel való kapcsolat: ahol a bántó megjegyzéseimet úgy felfújta, mintha valami részeges, alkoholista, nőverő lennék.

Igazából nem is azzal van baj, hogy megharagudott rám (mert végülis jogos), de úgy érzem, jobban megutált, mint kellett volna. 😅


Mit gondoltok?


máj. 4. 13:38
 1/7 anonim válasza:
100%
Mit gondoltál magadból?
máj. 4. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Bizonyos pontig igaz. Ha sok a problémád nem érsz rá kisebbekkel foglalkozni.

Ha éppen az életben maradásért küzdesz egy oroszlánnal, akkor nem foglalkozol azzal, hogy pisilni kell, vagy a Juci mit mondott.

Ez így egy szándékosan elnagyolt példa. De kevésbé elnagyoltan is működik. Ennek a másik véglete, mikor túlságosan ráér valaki, és magának gyártja a problémákat azzal, hogy azon kombinál, hogy a másik által mondott valami milyen rejtett célzást vagy szándékot takarhatott.

máj. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Régen voltak párbajok is, ha beszólt valaki, azért akkor nem lehetett akárnit mondani a másiknak, ma a neten meg megy az anyázás rendesen. Szóval szerintem nem ilyen egyszerű a dolog
máj. 4. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
23%
Azt hogy nem igaz. Párgeneráció alatt nem változik ennyit az ember, föleg nem a szelekcióval ellentétes irányba. Simán mások a lehetöségek mint régen, igy mások a reakcók. pl Ha egyedül éhenhalnál az jó motiváció rá hogy toleránsabb legyél másokkal...
máj. 4. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
75%
Nem kell bántó megjegyzéseket mondani a barátnődnek:D
máj. 4. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nagyrészt nem igaz. A sérelem attól még sérelem marad, hogy nincs időd és energiád foglalkozni vele (sőt ez esetben nincs más lehetőséged, mint lenyelni, ami hosszú távon rosszabb következményekkel jár). Másrészt az, hogy mit találunk sértőnek, jelentős részben a kultúrától és neveltetéstől függ. Egy 19. századi parasztembert egy sor olyan különféle dologgal vérig sérthetnél, amire a mai ember csak legyintene.
máj. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 MDaniel98 ***** válasza:
Valószínűleg igaz, de sztem ez csak azért történhet meg, mert ma már vannak olyan dolgok, amiket nem tartunk elfogadhatónak, de régebben igen.
máj. 5. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!