Falusi vendégasztalnak mi számít?
Kistermelő végezheti, az alapfogalommal tisztában vagyok, de a gyakorlatban ez mit jelent?
Saját termelésű, vagy vásárolt terméket étkezési céllal felszolgálhatok.
"falusias, tanyasias vagy vidéki környezetben a házi élelmiszerekhez és gasztronómiai hagyományokhoz kapcsolódó tevékenységek bemutatása, és az elkészített élelmiszerek felkínálása helyben fogyasztásra a gazdaság helyén"
Magyarul - példának - egy angolos reggeliztető, házi tojás házi tej, egy kis házi sonkával, ott fogyasztásra?
Nálunk a falusi vendégasztal: Meghírdetünk mondjuk egy disznóvágást. Sütünk főzünk együtt a vendégekkel - már aki részt akar venni, a munkában - és eszünk iszunk. A végén, ha valaki venni is szeretne friss húst, vagy bármit, amit elkészítettünk, vagy a jövőben elkészítünk, - itt a füstölt árúra gondolok - akkor megvásárolja, megrendeli. A rendezvénynek van egy díja, abban az egész napos kaja-pia, esetleg valami program, ha kértek díja is benne van. A záráskor megvásárolt termékeket mindenki külön külön, maga fizeti.
És mert szoktunk eltenni lekvárt, gyümölcsöt, savanyúságot, gombát vagy gyógynövényeket szárítva, így azokat a termékeket is meg tudjuk mutatni és ha igénylik, megvásárolják.
Egy egy baráti társaság, egy egy cég rendeli meg az ilyen rendezvényt.
Mi csak saját termékeket kínálunk. Amit nem tudunk megtermelni csak az, amit a boltban vásárolunk.:)De azt feldolgozzuk az ételkészítés során.
Szerintem, az angolos reggeliztető is lehetséges. Hiszen ha van saját termelésű tojás, vagy tej/vaj akkor a sonkát megveszem a boltban. Vagy fordítva :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!