Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha újra szeretném indítani az...

Ha újra szeretném indítani az egyéni vállalkozásom mellékállásban, akkor kell szólnom a főállású munkaadómnak?

Figyelt kérdés
Szünetel az egyéni vállalkozásom, ami KATA-s, most van egy nyolc órás főállásom. Ha a KATA-t visszakapcsolom, akkor

2019. júl. 6. 16:54
 1/5 anonim ***** válasza:

Bejelentési kötelezettséggel tartozol a munkáltatód felé.

Ha esetleg konkurrens a vállalkozásod a főfoglalkozásoddal és onnan szeded el az üzletfeleket, akkor meg is tilthatja.

2019. júl. 6. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én nem szóltam annak idején senkinek, és nem lett belőle semmi. Vannak dolgok, amik nem tartoznak a munkáltatóra (szerintem).
2019. júl. 6. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Törvény kötelez rá, vagy csak illik szólni, ha nem konkurens a tevékenység? Mi történik, ha nem szólok, hol lehet gubanc?
2019. júl. 16. 16:24
 4/5 anonim ***** válasza:
Törvény kötelez rá, hogy szólj nekik. Gubanc ott lehet, ha a munkáltatód egy jó kis munkaügyi pert akaszt a nyakadba (ez nyilván nem jellemző).
2019. júl. 16. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Elődjéhez hasonlón az új Munka törvénykönyve sem zárja ki a munkaviszony melletti további másodállás, mellékfoglalkozás létesítését viszont ennek tényét a munkavállalónak be kell jelentenie.


A bejelentési kötelezettség

A bejelentési kötelezettséget a törvény külön nem rendeli el, viszont a felek közti együttműködési és tájékoztatási kötelezettségre vonatkozó szabályából egyértelműen következik. A munkavállaló ugyanis köteles a munkáltatót minden olyan tényről, adatról, körülményről vagy ezek változásáról tájékoztatni, amely a munkaviszony létesítése, valamint a munkaviszonyból eredő jogok gyakorlása és a kötelezettségek teljesítése szempontjából lényeges. § Ezen kötelezettségek megszegésének jogkövetkezménye akár azonnali hatályú felmondás is lehet."


Ha vezető beosztásban vagy (nem gépkocsivezető :D ), akkor pedig ez érvényes rád:

"A vezetők másodállása

A vezető további munkavégzésre irányuló jogviszonyt nem létesíthet. Munkavégzésre irányuló jogviszony: a munkaviszony, a munkavégzési kötelezettséggel járó szövetkezeti tagsági viszony, a vállalkozási és megbízási szerződés, a gazdasági társaság vezető tisztségviselői vagy felügyelő bizottsági tagsági tevékenység ellátására irányuló jogviszony és az egyéni vállalkozás. §


A vezető tudományos, oktatói, vagy szerzői jogvédelem alá eső tevékenységet is csak a munkáltató hozzájárulásával végezhet."

2019. júl. 16. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!