Egy építőipari vállalkozó mennyit keres kb egy társasház építésével?
Budapesten mondjuk.
És mi a pláne abban ha a cég megveszi saját nevére előbb az ingatlant, felépíti majd úgy adja el? Több a haszon így, mint ha megrendelésre építene?
Vagy mindkettő jó?
Elég megfoghatatlan kérdés, mert társas ház lehet két lakásos családi ház is meg 150 lakásos is.
Nagy összességben elmondató, hogy megrendelt munka esetén 5-10% haszon tud lenni, ha nem számolja el magát a vállalkozó, de bukni is lehet sokat, vagy akár nagyobb haszon is lehet. Na meg ház építéshez már relatív nagy vállalkozás kell, vagy széleskörű saját munkaerővel, vagy sok alvállalkozóval.
Olyan szempontból sem mindegy a munka, hogy egy 10 milliárdos munkára szorosabb az árverseny, lehet csak 5-8%-al számolnak. Míg kis munkán akár 15-20% is lehet. Bár ott általában a tervek sem az igaziak és sok járulékos költség jön elő.
A saját ingatlan építésnek több előnye van:
- Saját kézben van a tervezés, te fizeted a tervezőt így nagyobb eséllyel kapsz jó terveket, később is jobb kommunikálni. Esetleg szoros együttműködésben is vagytok.
- Nincs megrendelő aki kitalál új dolgokat, változtat, vagy folyamatosan a költségeket nézi és bizalmatlanul azt lesi hol vered át vagy hol verhet át.
- Nincs határidő, szabadabban építhető. Persze valójában van, hiszen a magad érdeke, hogy ne ölj bele sok időt, mert az idő pénz, emberek bérei, bérleti díjak.
- Sok esetben nem is adják el a házat, csak bérletbe adják. Így hosszú távú befektetés lesz ami vagy meghozza X év alatt amit várnak tőle, vagy nem.
Nagy különbség az, hogy Megrendelő esetén nem feltétlenül neked kell előteremteni az utolsó fillért is, míg saját építés esetén kell a saját tőke.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!