Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Szerintetek aki egy Magánválla...

Szerintetek aki egy Magánvállalkozó és saját üzlete van akkor ő szabadságra mehet ?

Figyelt kérdés
Kérdésem az pontosan. Hogy ha valakinek van egy saját vállalkozása azt tudom hogy sokat kell dolgoznia. viszont ha szabadságra megy abból nem lesz baj ? Tegyuk fel hogy nincsenek emberei sem Mert nincs pénz őket fizetni egyenlőre És ha ilyenkor otthagyja mondjuk egy hétre a munkáját akkor mi lesz?

2019. jún. 3. 22:39
 1/4 anonim ***** válasza:
28%
Semmi nem lesz. Én két teljes hónapra szoktam minden évben szüneteltetni a vállalkozást, és teljesen jól vagyok. Pont az jó a vállalkozásban, hogy úgy osztod be pihenést és a munkát, ahogy akarod. Persze nyilván minél többet dolgozol, annál többet keresel, de tisztelni kell az embernek a saját határait is, kell lazítani, nem szólhat minden csak a pénzről.
2019. jún. 3. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
84%

Ha nincs kire hagynia a munkát, akkor gyakorlatilag nem biztos, hogy lesz bevétele azon időszak alatt. Érdemes ezért a holtidőszakokra időzítenie a saját szabadságait, amikor a legkevésbé okoz bevételkiesést.


Ha vannak alkalmazottai, akkor szerencsés esetben felépítette úgy a vállalkozása működését, hogy simán elvannak nélküle 1-2 hétig.

2019. jún. 3. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha saját - fizikai - üzleted van, akkor a legideálisabb, ha augusztusban zársz be 1 hétre. Ha nem közérted van, akkor az 1 hét meg se kottyan - csak addig nem lesz bevételed.

Ha vannak törzsvevőid, akkor max 2 hét, de ez nagymértékben az üzlet jellegétől is függ: pl. egy röviáru-méteráru bolt aug. második felében simán bezárhat 2 hétre is, de pl. egy papír-írószer bolt nem.

2019. jún. 4. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 xswerdy ***** válasza:
100%
ha nincs alkalmazott, akkor nyilván adja magát, hogy bezársz. A másik lehetőség, hogy valakit azért alkalmi helyettesnek felveszel. Sok kérdést tisztázni kell: Mennyi jövedelmet tudna az a hét termelni, és mennyibe kerül az alkalmazott? Mennyi veszteséget jelent az, hogy ha a héten zárva látják az üzletet, akkor jövő héten se jönnek arra, mert közben rájöttek, hogy a szomszéd sarki büfé még jobb. Találsz-e megbízható embert (nem csak hogy ne lopjon, de ha pár visszatérő vevőt elriaszt, mert olyan a stílusa, akkor az is veszteség).
2019. jún. 9. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!