Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Pénzügy-számvitel végzettségge...

Pénzügy-számvitel végzettséggel (Msc pénzügy) milyen vállalkozást csinálnátok?

Figyelt kérdés

Egy nagy budapesti pénzügyi multinál dolgozom, de kezdem már nagyon unni ezt az alkalmazotti létet.

Nem keresek rosszul, de kb semmi értelmét nem látom a munkámnak.

Szeretnék valami önálló vállalkozást indítani.

Ti mihez kezdenétek?


2019. máj. 12. 08:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Mihez értesz?
2019. máj. 12. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Áttételesen leírta a kérdező, nem?

Vagy nem is olyan áttételesen.


Nem gondolkozol inkább váltásban felfelé? Magasabb és / vagy izgalmasabb pozícióban?


Esetleg nemzetközi karrierben hasonló területen? Az nemcsak jó pénz, de kihívás, karrier, presztízs lenne. Persze ez az én véleményem.

2019. máj. 12. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
1: Pénzügy és számvitel.
2019. máj. 12. 10:31
 4/5 A kérdező kommentje:

2: Gondolkodtam felfelé váltásban is, de ott is olyan max. 5-600e nettó lenne az elérhető jöv. teteje.

Ugyanakkor látom, hogy milyen díjakat számláz ki a cég a kliensek felé, ahhoz képest még egy senior/manager fizu is csak bagó.

2019. máj. 12. 10:33
 5/5 anonim ***** válasza:

# 2/4 Időpont máj. 12. 09:57 írója vagyok


Jól elfelejtettem a kérdést, most jártam újra erre.



Nos, azért ez elég komplex.

Nem írtad, hogy milyen alvállalkozóknak számláz nagy megbízási díjakat vagy munkadíjakat de azt te nyilván jobban tudod, mint én, hogy azért az messze nem a cég (cégtulaj) haszna.

Azért is lehet olyan magas az összeg, mert abból sok mindent kell fedezni.


Milyen alvállalkozók vagy partnerek ezek?



Azt nagyon gondold végig, hogy vajon te tudnál-e partnere lenni ilyen nagy multinak.

Nem csak a hozzáértésedről van szó, amit ismeretlenül nem akarok kétségbe vonni, hanem tudjuk, hogy nem olyan egyszerű együttműködést kötni egy nagyvállalattal. Piaci verseny van keményen.



Mire felfuttatnád addig, hogy alkalmazottak végezzék a munka egy részét, addig lehet, hogy több munkád lenne benne mint amennyit most dolgozol és vajon mekkora haszna lenne a cégednek, mennyi osztalékot tudnál belőle realizálni magadnak?



Én nem azt mondom, hogy a mostani vagy a területen belüli feljebblépés jobb mint a saját vállalkozás! Ne érts félre!

Ezt így nem lehet megmondani.


De lehet, hogy jobb.


Egyébként pedig más gazdasági területre átlépni nem akarsz? Ha nem is felfelé váltani? Talán érdekes lenne, kihívás lenne benne és máshogy látnád a dolgokat. A fizetés nem rossz mint írtad.



Vagy tényleg külföld. Nyugat-Európa valamelyik nagy pénzügyi központja vagy Közel-Keleten valamilyen jól fizető pozíció.

2019. máj. 24. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!