Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Dropshipping, viszont nem...

Dropshipping, viszont nem Ebay, Aliexpressről?

Figyelt kérdés

Gondolkodtam a Dropshippingben, szerintem ha okos az ember simán lehet jól csinálni.

Nem arra gondolok hogy Berendelem Ebayről az árut mondjuk és 1 hónap múlva megérkezik a vevőnek a gagyi termék, hanem mondjuk ha EU-n belül keresek egy nagykereskedőt, akinek a termékei jóval nagyobb szinten vannak és nem 1 hónap alatt szállítja ki.

Szerintetek?



2019. ápr. 1. 12:38
 1/3 anonim ***** válasza:
38%
Már csak egy időgép kell hozzá és 15 évvel ezelőttre visszamenned...
2019. ápr. 1. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%
Bak Norbert ez nem igaz. Mai napig pörög és megy a dropshipping. Ha valakinek nincs pénze vállalkozni vagy termékekre költeni és raktárra meg logisztikára akkor ez tökéletes módszer. A vállalkozó nem abból fog profitot szerezni vagy bukni pénzt hogy milyen módszerrel csinálja az értékesítést hanem hogy miket árul. Amire van igény azt megveszik akár drágábban is mint amennyit ér vagy olcsóbban kinálják a nagykerek vagy gyártók. Sok ember pláne külföldön annyira nem néz utána hogy mennyibe kerül valójában a termék amit megakar vásárolni ha kell neki azonnal akkor kinéz egy webshopot és megveszi pláne Karácsonykor például.
2019. okt. 14. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Akkor mesélj arról, amikor egy adott vállalkozásnak nincs tőkéje rá és nem tud készletet felhalmozni, hogy oldja meg ezeket és miből lesz profitja:


- Költ egy rakat pénzt e-marketingre, hogy kitűnjön a tömegből, vagy belistázza a nagy piacterekre? ( pl. Emag)


- Ha belistázza, nyilván kevesebb lesz az e-marketing költsége, mert már egy olyan piacon lesz, ahol van keresleti igény, de ezzel párhuzamosan nő az értékesítési jutaléka a forgalommal együtt.


Az értékesítési jutalékot pedig kéthetente számolják el úgy, hogy a két hét alatt megrendelt árut a tőke nélküli vállalkozónak kéne előfinanszírozni és kiszállítani és a kapott vételárat utólag utalja neki a piactér.


Vagy B verzió , majd egyesével elkezdi lerendelgetni az árut az Eu-s nagykertől akiknek devizában a banki költség is magasabb lesz.


Eun belül nem fizet áfát, nettó áron szerzi be, de az itthoni eladási ár után 27% áfát kel fizetnei. Ergo ennyivel többért + a banki és értékesítési jutalékért adott esetben kell minimum eladni az árut, hogy 0-án legyen . Illetve a vállalkozás költségeit akkor még nem is finanszírozta ki.


Ehhez képest vannak a piacon nem kevesen, akik az áfát optimalizálják,ezért alakul ki hogy pl. egy árgépen összehasonlítva egyazon termék kisker ára kevesebb, mint a hazai nagykerben a beszerzési ár.


Nálam pl. mindig van visszaigényelhető áfa éves szinten, amit gyakorlatilag el is égethetnék úgy ahogy a kérdező írja, eu import alapú webáruházzal, és amikor így napi szinten el tudsz adni egy termékből többet is, a piaci ára alatt 20%-al, akkor továbbra is kérdés, hogy egy most piacra lépő új, tőke nélküli, 27%-os áfa fizető vállalkozás mit tudna ezzel szemben produkálni?


Ezért is mondtam, hogy kb 15 éve még lehetett így is, ma már nagyon megváltoztak a keretfeltételek ahhoz, hogy eredményes működést realizálj belőle, résgazdálkodás nélkül.

2019. okt. 15. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!