Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ehhez nem kell vállalkozói...

Ehhez nem kell vállalkozói igazolvány?

Figyelt kérdés
Úgy hallottam,hogy bizonyos tevékenységekez nem kell vállalkozói igazolvány.Én szeretnék havonta egy két alkalommal egy négy napos tanfolyamot indítani.Milyen papír kell ehhez,mennyit kellene fizetnem?
2010. jún. 30. 14:34
 1/4 anonim ***** válasza:
ez talán még beleér az adószámos magánszemély kategóriába, de inkább kérdezz rá az apeh-nél
2010. jún. 30. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Adószámos magánszemélyként valóban beleférhet az oktatás (igaz csak a művészeti oktatás a preferált...), viszont ez CSEPPET SEM JÓ sem az oktatónak, sem az oktatottnak! Ugyanis a járulékot te magánszemélyként nem fizetheted magad után, így a neked fizető személynek (magyarul az oktatott személyeknek!!!) lesz járulékfizetési kötelezettsége UTÁNAD, mert a felállás szerint ŐK FOGLALKOZTATNAK TÉGED azért, hogy oktasd őket.
2010. jún. 30. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ennyire ne tájékoztassuk már félre a kérdezőt!

Ha a kifizető vállalkozás, abban az esetben kell a kifizetőnek levonni az SZJA-t( és nem járulékokat!), ha az adószámos magánszemély kéri azt, ellenkező esetben a magánszemély fizeti. Ez ettől az évtől van így, eddig ugyanis a kifizetőnek kellett levonnia.

Ha a megbízó magánszemély, akkor egyértelmű, hogy az szja-t a megbízott (az adószámos magánszemély)fizeti maga után.

Az ebből szerzett pénz nem képez járulékalapot, az adószámos magánszemély nem biztosított. Úgy tudom, de ebben nem vagyok biztos, ha megbízási szerződéssel foglalkoztatják, és a megbízási díj eléri a minimálbér 30%-át, akkor lesz biztosított, és akkor kell utána járulékot is fizetni.

2010. júl. 3. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2010. júl. 3. 20:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!