Érdemes netes vállalkozás (webshop) nyitni manapság?
Viszonteladóként gondolom. Van egy rokonom aki egy egyszerű kisvállalkozásba dolgozik, írószereket árulnak. Mesélte, hogy van egy nő aki kb abból él, hogy tőlük rendeli meg az árut majd azt továbbadja. Csak akkor rendel tőlük amikor hozzá is beérkezik a rendelés. Tehát raktárkészlet 0. Emellé 18-30%-os kedvezményt kap. Emellett a felelőssége kb. 0 reklamálás esetén ugyanis ő is benyújtja a reklamációt.
Azt szeretném kérdezni, hogy valóban megéri ilyen vállalkozást nyitni? Tehát úgy, hogy nincs raktárköltség, nincs székhely max. egy otthoni iroda és alkalmazott sem kell igazán, ugyanis maga vagy családon belül szétoszthatók a feladatok pl. a rendelések feldolgozása, ügyintézés.
Emellett vannak ugye a könyvelői, weboldalszerkesztés költségei.
Rengeteg kérdést olvastam itt, amelyek szerint nem érdemes ma már ilyet. Azonban ezek a kommentek 2010 körüliek, viszont mára már a válságból "kimásztunk" nagyrészt.
"Rengeteg kérdést olvastam itt, amelyek szerint nem érdemes ma már ilyet. Azonban ezek a kommentek 2010 körüliek, viszont mára már a válságból "kimásztunk" nagyrészt."
Semmi köze a válsághoz, ez is csak egyfajta dropshippinges vállalkozás, ami meg lejárt lemez évek óta. Te hallomásból alapozol kb. 3 mondatra és úgy mellékesen bele sem gondolsz, hogy persze, kap kedvezményt és továbbadja, de azért a kis plusz haszonért ő mennyi munkát tesz bele (az is idő, míg megrendeli majd továbbítja a vevőnek, kérdés esetén válaszol) és mennyi költsége van plusz adózik-e egyáltalán vagy feketén csinálja az egészet. Tekintve, hogy sem a forgalmát nem ismered, se a háttérinfókat (mi sem, hozzátenném), most vársz valami hasraütéses választ leginkább, ami vagy jó, vagy nem.
Ha magadtól nem jársz a költségeknek utána, hogy hogyan kéne ilyen után adózni ésattöbi, ne vállalkozz.
" Tehát raktárkészlet 0."
Kivéve, ha lemondják a rendelést, nem jönnek érte, visszaküldi mert mást akart, stb., mert ilyen is van.
"Emellett a felelőssége kb. 0 reklamálás esetén ugyanis ő is benyújtja a reklamációt."
Ilyen nincs, a reklamáció jogilag akkor is az ő felelőssége. Hogy utólag ő ezt benyújtja a beszállítónak, az rendben van, de első körben az ostor akkor is a kereskedőn csattan.
Egyébként a reklamáció a legkevesebb. Számos jogszabálynak kell megfelelnie egy egyéni vállalkozónak is, kezdve a számlaadáson keresztül, a GDPR-ig bezárólag.
Ez a 18-30%-os kisker árrés pedig nagyon ritka, sokan örülnek még az 5%-nak is.
Mindezektől függetlenül be lehet kezdeni egy ilyenbe, de a siker nem a fenti dolgokon múlik, ezek apróságok. A kérdés az, hogy van-e igény arra, amit csinálni szeretnél, nyitott-e rá a piac, mekkora a várható haszon, milyen reklámlehetőségeid vannak, stb., de ezeket a kérdéseket te tudod megválaszolni.
dehogy 2010 körüliek, hetente írnak ki ide hasonló kérdéseket...és mindről kiderül, hogy az egész kérdés hátterében annyi áll, hogy hát majd valahogy én megrendelek cuccokat, aztán azt drágábban eladom...:D
olyan minimális részletekben nem is gondolkoznak, hogy mennyi mindennek meg kell felelni, és sok kis webshop pont emiatt csukja be a boltot.
ilyen például az is, hogy a vásárló 14 napig indoklás nélkül elállhat a vásárlástól.
ezzel te mit kezdenél, már eleve itt bukik a reklamációs dolog.
vásárlód ír egy e-mailt, hogy sajnos mégsem olyan a termék, amilyenre gondolt, szeretné visszaküldeni és visszakérni az árát. neked ezt meg kell tenned, na de a termékkel semmi gond nincs, tehát az ott is marad a nyakadon és áll benne a pénzed...főleg hogy normálisabb webshop-ok ezt úgy intézik, hogy küldik a futárt áruvisszavételkor, a bunkóbbak meg persze azt mondják, hogy a vásárló költsége...szerintem ez a törvényben is benne van, hogy így nem lehet, de nem ásom ebbe bele magam.
de nem is kell még ennyire előre rohanni.
két dologgal lehet esetleg sikeres egy webshop manapság, de az is inkább egy.
az első, ami a ritkább, ha hiánycikkeket árulsz, amit máshonnan nagyon nehéz beszerezni és emellett igény is volna rájuk.
a másik meg pont ezt üti. az ilyen alza.hu meg mall.hu és hasonló webshopok, amik gyakorlatilag mindent árulnak a műszaki cikkektől kezdve a háztartási kiegészítőkön át a ruháhati termékekig...
magadnak is beismerheted, te sem egy noname webshopból rendelnél meg egy terméket, ha azt megveheted egy ismertebb, nagy webshopból...akkor más miért nálad vásárolná meg a termékeket?
Egyáltalán nem lejárt lemez. Egy amerikai srác 2018 megcsinált egy webshopot kütyüket árult magas árrésen, droppshipping módszerrel, annyira felfutatta 2-3 honap után a webshopját, hogy felkinálták neki hogy megveszik tőle 2 millió dollárért, nem adta el, aztán később már 10 millió dollárt kináltak fel érte, és eladta kb az több mint 2 milliárd ft, és kb 50 ezer forintnak megfelelő dollárból épitette fel az egészet.
valóban lejárt ugy maga a droppshipping, de igazság szerint nem az számit, hogy milyen módszerrel csinálod, hanem azt hogy mire van éppen kereslet.
Mit érdemes eladni éppen, amit az emberek megvesznek.
Akár csinálsz saját levédett terméket is, pl DRK is egy Magyar a kitalálója. De a cuucok ruhák kinából érkeznek, csak ráteszi a DRK logokat és többszörös áron adják el boltokban amit fiatalok ezrei vesznek meg világszerte.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!