Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mennyire érné meg Festő...

Mennyire érné meg Festő mázoló és tapétázó szakmában saját vállalkozást indítani?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy nagyon érdekelne a szakma bár tapasztalatom nincs benne. Arra gondoltam, hogy elvégezném a sulit aztán egy kis tapasztalat szerzés után megpróbálkoznék saját vállalkozást indítani. Persze tudom azért nem olyan egyszerű, mint ahogy így leírja az ember. Érdekelne kinek milyen tapasztalata van benne ill. érdemes e ezzel foglakozni.

2018. jan. 3. 15:00
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha jól dolgozol, manapság gyakorlatilag milliomos lehetsz.

Még éjfélkor is tapétázhatsz, annyira keresik a szakembereket.

2018. jan. 3. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ronggyá keresheted magad mostanában, főleg, ha jól dolgozol. Egy titka van: TE csináld. Nem Józsi, meg Gazsi, mert azok rögvest lenyúlják a munkáidat amint 50 centire eltávolodsz.
2018. jan. 5. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
41%
Biztos, hogy megéri. Most kaptam festőtől ajánlatot. 1 millió felett lenne az egész lakás(80nm) festés, csak munkadíj! Durva árak vannak.
2018. jan. 5. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok. Bocsánat, elnéztem, az 1 millióban már radiátor és csövek mázolása, WC és fürdő burkolás és szobákban parketta csiszolás, újra tömítés, lakkozás is benne van.

De szerintem így is rengeteg, mert ez csak a munkadij.

De ezen felül még azért is extra pénzt akar felszámolni, hogy elmegy a boltba festéket venni.

2018. jan. 5. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
46%

Ismerek egy festot aki ugy iskola utan alig dolgozott 1 evet es utana sajat munkakat csinalta. Evekig csak feketen majd kesobb vallalkozo lett.

Feketen nem ajanlom mert megbuntethetnek vagy ha nem akar fizetni a megrendelo akkor bebuktad.

Viszont napi 20.000et meg tudsz keresni egyedul vagy akar tobbet is es az ado, jarulek kb 60.000 havonta.

Nekem sajnos nem volt ismerettsegem, alig tudtak paran hogy festo vagyok ezert nem kezdtem bele pedig szerszamaim voltak. Most mar nem is lakok Magyarorszagon.


A lenyeg hogy suli utan elmesz dolgozni es veszel szerszamokat. Ugy hallottam hogy a vallalkozok nem allnak jol munkaero teren tehat lehet meg ugy is alkalmazna valaki ha nem mesz hetfotol pentekig, hanem csak csutortokig es pentek szombat meg maszek munka.

Ha valakinek nagyon kell ember akkor igy is felvesz melozni csak igyekezni kell a munkahelyen.

2018. jan. 20. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
jelenleg most cnc programozóként dolgozok, de ebben a szakmában nehezebb saját vállalkozást indítani azért is szemezek az építő iparral. Arra gondoltam meló mellett elvégzem a festő, mázoló sulit aztán mivel 4 műszakban dolgozom napjaimat jobban tudom pakolgatni, megpróbálnék szintén melo mellett elmenni egy mester mellé festegetni amíg meg nem lesz a kellő szakmai tapasztalatom. Bízva abban, hogy a nagy munkaerő hiány miatt nem állandóan leszek mellette is alkalmaz max feketén. Amikor úgy érzem megvan a kellő tudásom megpróbálok cnc-s melo mellett egy egyéni vállalkozást ugyanis, ha jól tudom ha van bejelentett munkád és ugy vállalkozol mellette akkor kevesebbet kell adóznod. Aztán majd kiderül sikerül e :)
2018. febr. 8. 08:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!