Kkt. létrehozása után mennyit kell adózni, fizetni?
ha mindenkinek van más munkaviszonya, akkor gyakorlatilag semmit. Adózni alapvetően a nyereség után kell, az meg nem lesz. Kell persze fizetni az éves kamarai regisztrációs díjat, meg célszerű könyvelőt tartani, ezek persze költségek.
Ha viszont valamelyik tagnak nincs munkaviszonya máshol, akkor ő utána a kkt-ban kell fizetni a közterheket.
kkt-m volt nekem is, a legnagyobb hülyeség ez a forma. Át is váltottam kft-re (ami egy külön történet...). Helyedben Bt-t vagy EV-t csinálnék, ezek szintén ingyenesek.
" így nem lenne bevétele egy ideig a cégnek és abból nem is tudnánk fizetni az esetleges adókat."
Első hónapokban garantáltan veszteségesek lesztek.
Bt kültagja társas vállalkozóként válik biztosítottà a fenti esetben, igy járulékköteles ha nincs más jogviszonya.
"ha a betéti társaság kültagja, a társaság tevékenységében ténylegesen és személyesen közreműködik, és ez nem munkaviszony vagy megbízási jogviszony keretében történik, akkor a kültag esetében tb közterheket meg kell fizetni az alábbiak szerint:
- a nyugdíjjárulék alapja havonta legalább a minimálbér,
- az egészségbiztosítási- és munkaerő-piaci járulék alapja havonta legalább a minimálbér másfélszerese után, míg
- a társaság a szociális hozzájárulási adót és a szakképzési hozzájárulást legalább a minimálbér 112,5 százaléka után fizeti meg.
A fenti fizetési kötelezettség a biztosítási jogviszonyra tekintettel akkor is fennáll, ha a kültag nem vesz fel jövedelmet.
Ha a kültag nyugdíjasként végzi a személyes közreműködést, akkor a társas vállalkozó után a társas vállalkozás havi 6810 (napi 227) forint egészségügyi szolgáltatási járulékot fizet, míg a társas vállalkozó kültag 10 százalék nyugdíjjárulékot fog fizetni, ha vesz fel járulékalapot képező jövedelmet.
webshop indítása másodállásban ev.kent szja szerint adózva a legtisztább fő állás mellett.
A többi szinte öngyilkosság.
Az lehet, csak épp nagy valószínűséggel kudarc lesz így a magas járulékköltségek és ezt a szegmenst jellemző alacsony árrés szint miatt.
Bár nem tudjuk pontosan mi a termék, mekkora a konkurencia, beszerezhető e pl. ebay, amazon, ali stb. oldalakról ugyanaz, vagy helyettesítő terméke.
Meg alapból mihez kell 4 ember?
Saját szállításuk lenne, vagy csak egy oldalt mikor ki tart karban?
A webáruházakban sok automatizálható folyamat van, adott esetben tömeges árufeltöltési lehetőség is, némi scripttel meg több ezres kínálat is frissíthető ár/Raktárkészlet stb.vel pár pillanat alatt is.
Így max 1-2 főt igényel. De mit csinál a többi 2-3?
Aki a webáruházért marketingért, stb. felel még 7-es adószámmal is meg tudja ezt játszani megbízási szerződéssel kezdetekben.
Aki az árubeszerzéssel foglalkozik annak kell egy vállalkozási forma, így lenne célszerű annak ev.-nek lenni kimondottan másodállásban, aki számláz, adminisztrál és pl. megbízza a 7-es adószámost piackutatással,kisarculat tervezéssel, webdesignnal.
A másik kettő meg egyszerűsített foglalkoztatásban is el van havi 15-15 napot, egymást váltva. fix+ értékesítési jutalékért. A webáruház kezelésére, futárkodás, stb.
Így a járulék költség mindösszesen az egész vállalkozásra, kivét nélkül havi 30.000 Ft fix.
3-4 ember teljes havi járulékköltsége helyett.
ami reálisabban meg térülhet rövidebb időn belül, mint havi 150-200 ezer mínusz csak folyamatosan.
Ha meg az EFO-soknak nincs munkvaiszonyuk egyikük vagy akár mindkettő bemehet munkanélkülire, és onnan is ki tudja venni támogatottként őket, vagy épp önfoglalkoztatóvá válással tőke és bér-járulék mellett, létrehozhat vele, kft-t, kkt, bt-t amit akarnak később, csak kap mellé még 2-3 milliót, és nem légből kapott üzleti tervet tud benyújtani, hanem már lesz rálátása, hogy mire is vállalkoznának társas vállalkozóként.
kelleni nem kell a 4 ember egy webshophoz. De ők - gondolom - négyen kitaláltak valamit. Ha most ezt egyikük egyéni vállalkozásában valósítják meg, ahova a többiek alvállalkozóként, vagy egyszerűsített foglalkoztatottként bedolgoznak, akkor nagyon nem lesznek egyenrangúak, papíron minden az egyiküké (a haszon, de a kockázat is persze), a többiek kitehetők, lecserélhetők.
Ha van főállásuk, akkor a kkt-val sincs igazán költség.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!