Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Megéri a vállalkozói engedélyt...

Megéri a vállalkozói engedélyt kiváltani?

Figyelt kérdés

Hennázni vagy portrézni szeretnék. Ismerőseimnek, akik csinálták nincs engedélyük, csak a helyet bérelték.

Ha kiváltanám a vállalkozóit nem tudom, hogy megérné-e az a havi 30-50000 ft (úgy tudom a járulékok, meg minden kb ennyit tesznek ki), + a hely bérleti díja. Vagy van valami támogatás erre?

Ha több tevékenységet vállalok, akkor többet is kellene fizetnem? (pl. henna mellet portré)

Valamennyi időre lehet szüneteltetni egy vállalkozást? (télen nem csinálnám)


2010. máj. 19. 21:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell vállalkozóit kiváltani, lehetsz adószámos magánszemély is (apeh-nál tudod kérni ezt is), akkor nincs havi fix fizetnivaló, hanem csak az után kell adóznod illetve járulékot fizetned, amit tényleg megkeresel.
2010. máj. 19. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
viszont nem tudsz számlát adni, az pedig probléma.
2010. máj. 20. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az adószámos magánszemélynél pont az a lényeg, hogy számlaképes leszel, ugyanúgy tudsz számlát adni.
2010. máj. 20. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
hú, köszönöm szépen... utánajárok a dolgoknak :)
2010. máj. 20. 23:49
 5/8 anonim válasza:

Juj, a vállalkozóit azt ne....!

Mindened rámegy, szerintem sokkal sokkal többre jön ki.

2010. máj. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Mivel a jogszabályok ezzel kapcsolatban hol fedik egymást, hol pedig egymásnak ellentmondanak, nagyon ingoványos ez a talaj. Nincs éles határvonal. Ezért lehet, hogy egyik helyen azt mondják, hogy lehet, a másik helyen pedig azt, hogy nem.

Nem akarok túl sok száraz szöveget felvonultatni, de a törvény szerint rendszeres és üzletszerű tevékenység csak vállalkozási keretek között folytatható. A kérdés az, hogy az igazolvány kiadásakor, majd később egy esetleges ellenőrzésen a revizor hogyan ítéli ezt meg.


Az adószámos magánszemély intézménye bérbeadóknak, óraadóknak, szellemi tevékenységre lett kitalálva. (Szellemi tevékenységet folytató magánszemélynek az számít, aki eredeti jogosultként olyan önálló jövedelmet ér el, amelynek eredményeként a találmányok szabadalmi oltalmáról szóló törvény szerint szabadalmi oltalom tárgya, valamint szerzői jogi védelem alá tartozó alkotás jön létre.)

Én ezt találtam, szóval szerintem nem lehetsz adószámos magánszemély.

2010. máj. 21. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A portréfestés tipikusan művészeti, azaz szellemi tevékenység.
2010. máj. 21. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha másodállásban leszel vállalkozó akkor nincs járulék fizetési kötelezettséged.

Amúgy nem rossz ötlet a henna és portré festés, csak olyan helyen kellene lenned ahol erre van kereslet. Pl: Balaton nyáron

2010. máj. 22. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!