Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mit csinál egy közértes,...

Mit csinál egy közértes, sarki fűszeres a lejárt tej és hústermékekkel, illetve bármivel aminek lejárt a szavatossága?

Figyelt kérdés
Kis élelmiszerbolt nyitásán gondolkodom és felmerült ez a kérdés. Gondolom nem tud mindig mindent lejárat előtt eladni. Ha veszélyes árunak minősülne, akkor egyetlen megoldás, hogy fizessek egy cégnek, hogy elvigye? (Ehhez nem sok kedvem lenne...) Hogy csinálják ezt a boltosok???
2010. máj. 16. 14:03
 1/8 anonim ***** válasza:
Átcimkézik, és eladják! :(
2010. máj. 16. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 eviktor válasza:
A tejjel nem tudom de szerintem a húst el lehetne adni kutyatulajdonosoknak olcsóbban....persze nem hivatalosan :D
2010. máj. 16. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
52%
Átcimkézi, a húst lefagyasztja, és amikor meg lesz hirdetve akcióban, akkor abból ad el. Tesco-tol tanulnak...
2010. máj. 16. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb szállítójaval szerződése van, hogy az eladatlan árut bizonyos feltételek mellett lecserélik, illetve kártérítést fizetnek. De csak akkor, ha állandó, szerződéses megrendelőjük vagy. Az ilyen árucikkekre amúgy is van egy bizonyos káló, mint a lopások stb. beszámításába.

A többit a biztosítóddal kell elintézned. És valószínűleg ilyesmi csak az elején vagy különleges esetekben fordul elő, mert a tulaj nagyon hamar rájön és megtanulja, hogy nagy általánosságban miből mennyit kell rendelnie, a vásárlók igényeinek és érdeklődésének megfelelően.

Sok sikert a vállalkozáshoz, remélem, beválik!

2010. máj. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigieket! Nem szeretnék semmit átcímkézni, nem tervezem a kezdő vállalkozásomat azzal károsítani, hogy még átcímkézzek termékeket, illetve tanulni sem a Tesco-tól szeretnék!  Egy menhely mondjuk jó ötlet, de ez hogy néz ki papírosan? Gondolom igazolnom kell az APEH-nak, hogy vettem 10-et 4-et eladtam, 6 lejárt és odaadtam. Erről gondolom ugyan úgy valamiféle számlát kéne kiállítanom? Hogy menne ez a vonal?

Illetve, mi a teendő abban a helyzetben, ha a gyártó nem veszi át tőlem a lejárt terméket? Csak mert nem vállalja. Marad a veszélyes hulladék elszállítás?


Attól kérdeznék, aki a kálót hozta szóba, hogy ez a káló dolog, hogy működik? A vállalkozó meghatároz magának egy káló mennyiséget, amivel a könyvelő is tud számolni, ill. amibe akkor belefér egy kiló lejárt virsli?

2010. máj. 16. 15:09
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Tudod te mi az a veszélyes hulladék? Radioaktív, sugárzó anyagok, ipari sav, meg a társai.. Azt ne mondd már nekem, hogy mikor otthon megromlott valami, akkor azt is az atomtemetőbe vitted...
2010. máj. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nem, nem vittem, ez igaz, de a veszélyes hulladék sem az én fejemből pattant ki. Felhívtam a területi állategészségügyet, ott mondta a hölgy, hogy ő nem engedné meg nekem, hogy a lejárt húsokat kutyamenhelynek adjam, mert az már veszélyes hulladék.

Köszi az eddigieket. Marad az, amit a hivatalok mondanak.

2010. máj. 18. 09:00
 8/8 anonim ***** válasza:

Hát azt valószínűleg köznapi értelemben mondta... Én se adnék romlott húst állatoknak.

De ettől még simán ki lehet dobni a kukába, nem kell semmi különleges eljárás az elszállításához.

2010. máj. 21. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!