Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Aki MLM tevékenységből keres...

Aki MLM tevékenységből keres havi 1 millió Ft felett, ahol már nem lehet KATA adózó, akkor milyen adózási formát érdemes választani, és körülbelül mennyit adózik?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy havi 1 millió Ft-ig, ha teljes munkaidőben Kata adózó, akkor 50 ezret. Ha van mellette főállása akkor 25 ezret fizet. De havi 1 millió Ft felett, hogy adózhat? Bizonyos összeget fizet, vagy százalék szerint? Van valakinek erről információja?
2017. máj. 12. 15:53
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha ekkora jövedelmed lesz, akkor egy könyvelő havi 5000 Ft-ér elmond mindent...
2017. máj. 12. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Semmi sem tiltja 1 milla felett a katát, pláne, mert nem havi, hanem éves szinten kell nézni a bevételt (annyiszor 1 milla, ahány hónapig fizetted a katát).

A keret feletti részre 40% adót kell fizetned, de katás maradsz.

2017. máj. 12. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Én ugy tudom Katánal havit kell nézni.
2017. máj. 12. 20:15
 4/6 anonim ***** válasza:
Rosszul tudod.
2017. máj. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Kata adózás éves szinten 12 milláig van!
2017. máj. 12. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
70%

Be kell léptetni az asszonyt/barátnőt, stb, és akkor már mindketten tudtok számlázni 12-12M-ig. A KATA-nál nincs jöbb.

Amúgy az évi 12M-t kell nézni, mindegy hogy az adott hónapban 1M fölé megy-e vagy nem.

2017. máj. 13. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!