Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » 100% BIO és szabadtartásos...

100% BIO és szabadtartásos fürjek, illetve tyúkok tojásait (mellé kecsketejet, túrót, sajtot) el lehet adni drágábban is (még háznál), szemben az alább olvasható standard árakkal?

Figyelt kérdés

Ezen szempontok kedveznek mind az állatoknak, mind a vásárlóknak, de szeretném az alábbi (nem valószínű, hogy bio, sem szabadtartásos) áraknál némileg drágábban eladni (ha lehet, még háznál)!


Egy házityúk tojása most 30-40 forint körül mozog.


Fürjtojásokért (kis méretükhöz képest) viszonylag sokat kérnek 25-35 forintokat mondanak szinte mindenhol.


Kecsketej litere 400-550 forint.


Az utolsót (tejet) nem módosítanám, de például fürjtojások esetén (a nem szabadtartásos, főként táppal etetett) árakkal szemben azért 30-35 forintot darabonként azért szeretnék kapni. Ha már ennyire odafigyel valaki az állatokra (mind tartási körülmények, mind egészséges eleség tekintetében), akkor valamit valamiért alapon szeretnék ezen kiváló minőségű termékekért kicsivel magasabb árat kérni.



2017. jan. 24. 21:05
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
A fotón ezek a te tyúkjaid?
2017. febr. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

"Rettenrően sajnálom (őszintén), ha ilyen indulatos emberré váltál a nem megfelelő helyről származó (és saját bevallásod szerint okédéknak minősülő tartársi körülmények között tartott állatoktól származó) produktumok miatt, de hála Istennek vannak azért még jó emberek is a Földön! " ---A szöveged elejét szerintem magadnak szántad, a vége viszont tényleg rám vonatkozott :)


Az persze más kérdés, hogy a te üzleti világodat és a vágyaidat sérti más ettől eltérő tapasztalata.

A kecsketejet nálunk ettől függetlenül továbbra is 150Ft-ért adják és sajnos attól, hogy te 450-ért, esetleg többért szeretnéd adni. Ráadásul továbbra sem veszi be a gyomrom, sőt még a szagát is rühellem, az egészségügyi kockázatairól (vírusos agyhártyagyulladás) nem is beszélve.


A belinkelt képeid reklámnak kiválóak, erre fele is a biogazda ilyeneket mutogatott, közben meg a nagyüzemi ketreceket 150%-on járatta.


Viszont a kérdéseimre továbbra sem adtál érdemi választ, persze lehet csak én nem voltam képes felfogni őket (hiszen belinkeltél pár képet) :)


Szebb napot és ne zsörtölődj!

2017. febr. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
A te kedvedért most rákerestem a fürjtojás árakra, igazad van már nem 1Ft/g, neten db árban 16-18Ft-ért találtam, tömeg 13-16g között, a kedvedért számoljunk a legkisebb tojással és a legdrágább árral 18/13=1,384615Ft/g, valóban ebben az esetben jelentősen 1Ft/g felett járunk :)
2017. febr. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Azt hiszem 58%-os neked mondhatok bármit, semmit nem tudsz - helyesen - értelmezni. Hiába vagy velem, egy számodra teljesen vadidegennel kapcsolatban (akit egyáltalán - de tényleg - még csak kicsit sem ismersz) rettentő nagy tévedésben, stílusodból azt veszem ki, hogy mondhatok én bármit, te az igazat nem akarod meghallani, és a későbbiekben is - ezt már sajnos megszoktam néhány gyakorizótól, nem te leszel az első - csak a saját magad által gyártott fantazmagóriákat fogod zengeni.


Ha tévednék veled kapcsolatban - amit az itt tapasztalatak alapján meglehetősen kétlek - akkor én kérek elnézést, de nagyon úgy látom, hogy jól gondolom mégis.


Egy biztos, nagy tévedésben vagy velem kapcsolatban (bár sejtem, ezt feleslegesen írom, úgy is csak a téveszméidet fogod továbbra is emlegetni, mit számít az neked, hogy fényévekre vagy a valóságtól), és hidd csak el szépen azt is, hogy a lehető leghiggadtabban írtam a hozzászólásomat hozzád (ahogy most is teszem).


És igen, bizony, személyesen neked írtam a bekezdés első felét (is), mert csak a sajnálatos (tényleg ŐSZINTÉN sajnálom, hogy csak ilyen idiótákat ismertél meg, de már erre is írtam valamit. Azonban mintha nem is mondtam volna semmit, folytattad továbbra is a másokat lenéző (bezzeg magadat piedesztára helyező... Oh, te kis tökéletes! :D El ne szállj a végén még magadtól! :D ) cinikus, sértő megjegyzéseidet, egy ilyen alaknak meg minek bármit írni, úgyis csak a magáét fogja hajtogatni később is...) negatív tapasztalataid miatt csak úgy áradt a válaszodból az indulat. Ahogy még most is csak a sebeidet nyalogatod (és megsértődsz, mint egy kis óvodás, amiért egy "gonosz bácsika" tükröt mutatott), ahelyett, hogy inkább megszívlelnéd azt, amit egyenesen neked írtak. :)


De a fentiekből világosan látja bárki, hogy teljességgel feleslegesen írnám (hisz már egyszer megtettem), hogy hidd el, nem mindenki ilyen, mint a hazudozó fura ismerősi köröd - te úgysem fogod elhinni.


Pedig tényleg van remény!


Csak - a fenti párbeszéd szerint - kevés van belőlem, és sok belőled. :)


Mindegy, nem számít, egy csak a magáét ismételgetni hajlandó alakkal nem lehet mit kezdeni. Nem folytatom tovább veled az egyodalúvá vált a diskurzust, nincs időm infantilisokra.


Ha te nem akarod meghallani a másik véleményét - holott a másiké semmivel sem rosszabb a tiédnél - semmiért sem akarod meghallani az igazat, és ha továbbra is azt feltételezed, hogy amit a másik ír az csak hazugság lehet, akkor beláthatod, hogy e megmosolyogtató hozzáállásoddal egy akár csak kicsit is értelmes ember már nem tud mit kezdeni.


Én ezennel befejeztem, törlöm is a kiírást a listámból, ne mérgeld tovább magad, többet ide nem jövök vissza, megnyugodhatsz, az újabb önellentmondásaid már nem fognak eljutni hozzám.


Azért remélem (a te érdekedben), hogy legközelebb már hajlandó leszel meghallani a másik véleményét is. ;)

2017. febr. 2. 17:25
 15/15 anonim ***** válasza:

Az írásodból nagyon az jön le, mintha magadról beszélnél, másrészről MLM és piramis játékos mantra is erős beidegződést mutat soraidban.


Rendben elfogadom, hogy aki nem mantraszerűen az igazadat szajkózza, hanem önálló véleménye és tapasztalatai vannak az egy gonosz, alattomos féreg és a pokol bugyraiban fog főni az idők végezetéig :)


Sajnálom, hogy a google első találatként pont egy 18 Ft-os fürjtojást dobott ki, ez is az én hibám elismerem!


Tovább viszont már nem etetlek, mert az sajnos látszik, te csak személyeskedés, trágárkodás kedvéért írtad ki a kérdést, szebb napot és eredményes további trollkodást kedves kérdező!

2017. febr. 2. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!