Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Aki Ebay-ről rendelt termékeke...

Aki Ebay-ről rendelt termékeket árul, az hogy igazolja a termékek származását, ha nem küldenek róla számlát?

Figyelt kérdés

2017. jan. 11. 18:56
 1/4 anonim ***** válasza:
A visszaigazoló e-maillel, vagy Paypal fizetési történettel pl.
2017. jan. 11. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ez tipp vagy biztos? :)Tehát ha egyéni vállalkozóként pl. egy webshopban értékesítem a termékeket akkor elég pl. a visszaigazoló e-mail, de ha cégként csinálom, akkor jön rá a vám+Áfa és a feladótól kérek számlát?
2017. jan. 11. 19:02
 3/4 anonim ***** válasza:

Persze és a NAV még fizet is hogy ilyen rendes adózó vagy... el ne hidd.

Ebayen nem vásárolsz továbbértékesítési céllal. Ha Kereskedelmi forgalomba szeretnél hozni terméket akkor szépen áfa és vám megfizetés után megteheted.


Aki az ott vásárolt termékeket árulja, egyszerűen megrövidíti az költségvetést. Mondhatom úgy is hogy adót csal.

2017. jan. 12. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Egyszer a munkahely számára akartam rendelni valamit ebayről, amihez számla is kellett volna, hogy elszámolható legyen. Megkérdeztem kb. 8 eladót, de egyik se adott volna számlát. Viszonteladási célra az alibaba.com-on keress inkább cégeket. De persze, fizetni kell áfát, vámot és szállítási költséget. Nagy tételnél a szállítás díja se lesz ingyenes. Ebayen egy kis vacakra megrükközik, hogy ráírják a levélre ajándék, vagy hogy 3$ értékű, így nem kell vámoltatni, de már egy 10 ezer Ft-os kütyüt is kellene elvileg vámoltatni (pontosan nem tudom mennyi a határ most).
2017. jan. 17. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!