Hogy történik kisebb (pár száz egyedszámú) baromfi, vagy kecske telepek több százezresre történő "felduzzasztása"? Ha a gazda úgy dönt mivel növelheti meg a számukat, hisz több százezer tyúk megvétele rengteg pénz lehet.
Rendben, de ha van például négyszáz tyúkod, azok tojásaiból alsó hangon egy élet, mire százezret elér(het)sz...
Van - a nagy telepek tulajdonosai közül - aki ezt így érte el?
A beleöl iszonyat mennyiségű pénzzel meg "csupán" egy kis bibi van: HONNAN teremtsen elő annyi pénzt szinte "a semmiből", ha nem tehetős álompolgár a derék lovag?
Ne írjátok a hitelt. A hitelt egyszer vissza kell fizetni, és nem biztos, hogy bejön a dolog, hiába a több százezer baromfi, vagy a több tízezer kecske...
Ne írjuk, hogy vegyél fel hitelt, tehát olyant írjunk, hogy a Mikulást kérd meg tegye ajándékként a csizmácskádba???
Hogyan történik, hát pénz befektetéssel babám!
Másik lehetőség elképzeled álmodozás közben, hogy ez varázsszóra megtörténik, csak arra vigyázz, hogy a 4-es vekker ne zavarja meg az álmodat :)
Reggel néztem egy netes videót, pont a témába vág 232m Ft támogatásra pályázott egy cég és nyert + beleöltek további 218m Ft-ot és ebből megépítettek egy 30 000 tojótyúkos telepet===baromfi telepet. Mivel érdekel a téma ezért gyors kalkulálással (excel) kiszámoltam ez 5,66Ft költséget jelent 1 db tojásra levetítve, mivel nem ketreces így 21Ft-ot kapnak darabjáért.
Mivel te nem csak 30 000-et szeretnél, hanem több 100 000-et, ezért minden 100 000db tojó esetén 1 500 000 000Ft-ra van szükséged.
Meg sem merem kérdezni, hogy: Mennyi pénzed van??? Hányszor hány "000" hiányzik a tervedhez???
#2 gondolom nem 1 nap alatt akarja földuzzasztani 100e-re a példányszámot. Léteznek 2-3 meg 5e-es keltetők is, amik 80%os hatékonysággal dolgoznak. Itt csak a tojást veszed, ami 5000 tojás esetében 150e Ft ami nem ördöngös összeg, ebből keljen ki és maradjon meg 60% azaz van 3000 csirkéd.. csirke ára így kb 50Ft/db.
léteznek rá állami támogatások is, amik megpályázhatóak a feltételek teljesítésével.
+ keresni kell befektetőket, akik ölnek bele egy kis pénzt!
"Léteznek 2-3 meg 5e-es keltetők is, amik 80%os hatékonysággal dolgoznak."---Sőt még 6 tojásos hobbikeltetők is léteznek akár 100%-os kelési aránnyal :)
"Itt csak a tojást veszed, ami 5000 tojás esetében 150e Ft ami nem ördöngös összeg, ebből keljen ki és maradjon meg 60% azaz van 3000 csirkéd.. csirke ára így kb 50Ft/db. "---Ajaj étkezési tojás felvásárlási árával számolsz, IGAZ 10-ből 9-en nem tudják, hogy a csibéhez kell kakas is :) Tőlünk 4 éve 80Ft-ért vitték a tenyésztojást, ha te tudsz 30Ft-os beszerzési forrást, akkor felezzük a profitot!
Így lesz is kapásból 150-200Ft-ért naposcsibéd, lehet megéri akkor 130Ft-ért megvenni???
Néminemű paprikásságot vélek felfedezni válaszaidban kedves 57%-os. ^_^ Ugyanakkor mivel hozzászólásaidból az értelem lángját vélem felfedezni (és "némi" tapasztalatot - feltételezem hozzáértést - is), így feltennék Neked néhány kérdést, ha megengeded szerény személyemnek. :)
Harmincezer egyedet számláló telepet hoztak létre, és nem ketrecben tartják őket? (Feltételezem szabad tartásban, jobb esetben még ellenőrzött gazdaságból is származó 100% bio élelmiszerrel ezt megtoldva.)
HA így van, hogyan szedik össze a (saccra) napi húsz-huszonötezer tojást? (Ketrecben - még EU szabványosban is - "lehelletnyit" egyszerűbb e művelet, szabad tartásban el sem merem képzelni.)
Ha nem ketreces, akkor tényleg - a szokásos tíz-tizennégy forintos felvásárlási árakkal ellentétben - akár huszonegy forintért is átveszik a felvásárlók a tojások darabjait?
A naposcsibe tényleg rettentően drága, nem csak tyúkok esetén.
Azonban ha "csak" egyszer százezer naposcsibét nézünk, az (ha nem számoljuk a ketreceket - szabad tartás esetén a kerítéseket - karámokat, ólakat, sem magát a területet) csupán húsz-huszonöt millió forint, nem tűnik "olyan" soknak.
Bele se merek gondolni, hogy az "egyéb" költségek milyen drasztikusak lehetnek, hisz nem elég csupán tojást/napost vásárolni.
De 65%-osnak igaza van, természetesen nem egyik napról a másikra gondoltam létrehozni egy ekkora nagy vállalkozást.
Arra kíváncsi lennék, hogy mennyi ideig lesznek még igényelhetők állami támogatások (kedvező kamatokkal, vagy vissza nem térítendő formában)? Ha példának okáért valaki nem most, hanem három-négy év múlva szeretne felfejlődni.
Nem szabadtartásos, csak van egy minimális kifutójuk, meg nyitott a tojóketrecük (nincsenek bezárva), a tojásokat a ketreceshez hasonló tojásszedő gép gyűjti, méret szerint válogatja és csomagolja. Épületekkel, teljesen modernül gépesítve, terménydarálóval, keverővel és tárolóval volt 450m Ft.
Alibabán viszont vannak elég olcsóbb rendszerek :
A kicsitől a nagyig minden méretben megtalálhatod a számodra megengedhetőt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!