Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Szeretnék au pair munkát...

Szeretnék au pair munkát vállalni Németországban vagy az USA-ban. Mik ennek a feltételei?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 23. 10:17
 1/4 anonim ***** válasza:

keress egy ügynökséget, megbízhatót - ez ott kezdődik, hogy tőled nem kérnek pénzt - au-pair vízum kell az USA-ba, Németekhez szerintem, most már csak bejelentési kötelezettség, hogy kint tartózkodsz


ja és olyan ügynökséget válassz, akiknek az adott országban van magyar nyelven beszélő emberkéjük


nyelvtudás alap kell és USA-ba tuti, hogy jogsi is kell - németeknél nem feltétlen szükséges talán

2010. ápr. 23. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Igaza van az első válaszolónak, az USA-ban való Aupair-kedésnek komolyabb feltételei vannak! Olvasgattam a dologról és szerintem oda elég körülményes a kijutás még Aupair-ként is. Mindenképpen regisztrálnod kell egy ügynökséghez, mert J1-es vízumra lesz szükséged. Aztán ugye itthon el kell végezned egy tanfolyamot, amikor kiutazol a családodhoz, jön még a tanfolyamod mellé, egy pár napos amcsi kurzus (szerintem, hogy ezt megértsd, feltétel a jó angol). Persze jogosítvány is szükségeltetik, amit majd honosíttatnod kell az USA-ban.

Cáfoljátok meg, ha butaságot írtam, de én sok olvasgatás után ezeket az információkat jegyeztem meg!


Németországba kijutni fele ennyeri nem bonyolult. (Voltam kint, tudom) Itt nincs szükséged ügynökségre, sem vízumra, saját magad kereshetsz és találhatsz családot.


Ha gondolod, akkor írj privit és ami még érdekel, arra szívesen válaszolok!

2010. ápr. 23. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

inkább Németországba szeretnék először menni, mert egyelőre a némettudásom sokkal jobb, majd csak később az USA-ba.

Úgyhogy inkább Németországba jutásról írjatok.

2010. ápr. 25. 11:55
 4/4 anonim válasza:

Németország:

*18-24 éves életkor a munkavállalási engedély kérésekor (legálisan be kell jelenteniük, Arbeitserlaubnis-t fogsz kapni az illetékes munkaügyi hivataltól)

*gyakorlatilag másmilyen nincs, sem iskola nem szükséges, sem tanfolyam, sem egyéb nyelvi kötöttség, ha te és a család meg tudtok állapodni, nyugodtan útra kelhetsz, EU-tagként szabad a mozgás

*természetesen célszerű legalább alapszinten beszélni a német nyelvet, hogy ne kézzel-lábbal kelljen mutogatni, de ma már ez sem követelmény uniós tag lévén


USA:

*18-26 éves életkor a vízum kérésekor

*legalább érettségi vizsga és jó angol nyelvi ismeretek

*J-1 vízumra való jogosultság

*orvosi és erkölcsi alkalmasság

*jogosítvány

*legalább 200 óra elismert gyermekvigyázói tapasztalat, ha olyan családhoz mész, ahol 2 év alatti gyerekre kell vigyázni (ezt sok magyar ügynökség kötelezően mecsináltatja 80-100e forintért, pedig ha nincs 2 év alatti gyermek, felesleges)

2010. máj. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!