Munkaügyi Központ vállalkozást segítő pályázata?
Ez a nevében is benne van: vállalkozást segítő pályázat. Azért nem adnak senkinek sem, hogy kaját-cipőt-nyaralást fizessen belőle. Ennek a lényege, a célja, ha segítenek beindítani egy vállalkozást, akkor attól kezdve az a munkanélküli már eltartja saját magát, és nem kell a segélyt fizetni neki.
Csak úgy, minden feltétel nélkül nem szokták osztogatni. Nekünk.
Így van, de neked kell elindulnod először, mert ők sajnos csak utólag fizetik ki a pénzt.
Tehát neked kell meghitelezned és MOST indítanod a céged, létező valóban nem kaphatja. Megkapod a pénzt (ha megnyered a pályázatot), de csak utólag fizetnek a hosszú átfutás miatt kb. 1 év múlva. Addig viszont működnöd kell és sajna saját tőkéből, vagy hitelből...
És az is elő van írva ki NEM kaphatja meg. Pl. kereskedelmi egység (bolt), vendéglátó egység (étterem, kocsma, büfé), ún egyszámlás vállalkozás (pl. biztosítási ügynök)..stb.
Menj be a régiód munkaügyi kp-jába és ott tájékoztatni fognak, h melyik típusú adnak és melyikre be sem érdemes adni.
Pályáztam 6havira és tőkejuttatásra. Megkaptam
Elmentem pályázati tanácsadóhoz, könyvelőhöz, amiknek a díját 100% térítették, részletesen tájékozódtam a neten, ill. személyesen a hasonló vállalkozásokról, hivatalos szervektől is begyűjtöttem az adatokat, megnéztem, mi és hol olcsóbb és mindenről beszereztem a hivatalos árajanlatokat, majd a hivatalos döntés után az egyik hónap elsején e.v. -ként regisztráltam. E.v-ként már megvásárolhattam a pályázati döntésben leírt dolgokat - nem mást, csak ezeket. A számlákat leadtam és a számlámra utalták az összeget.
A számlák leadásakor egyesével átnéztük, hogy az engedélyezetteket vettem-e meg. Ha menet közben valami többe került, akkor is kifizették, de csak annyi értékben, amennyit a pályázatomhoz csatolt árajánlatban volt és ha ezt engedélyezték. Ha meg kevesebbe került, akkor nem a pályázatban leírt több árat számolták el, hanem a megvásárláskor, ezt a kevesebb árat.
Havonta el kell küldeni egy levelet a 6havi támogatás miatt, amiben 2-3 mondatban leírom, hogy működik a vállalkozásom. A tőkejuttatás miatt évente kell beszámolnom a formanyomtatványon és 3 éven belül bármikor számíthatok ellenőrzésre, hogy megvannak-e a pályázatban leírt és megvásárolt dolgok a vállalkozás helyén.
Nem nehéz megkapni, de ehhez fontos tájékozódni, előzetes infókat beszerezni, üzleti tervet készíteni stb.
Nemrég láttam, hogy a Munkaü. kp.-ban indítanak valamilyen vállalkozásra felkészítő tréninget vagy tanfolyamot, de akár erre mész el, akár könyvelőhöz és pályázati tanácsadóhoz, 50 000Ft-ig visszatérítik, ha fizettél ezeknek a szakembereknek, még akkor is, ha még nem vagy vállalkozó vagy mégsem leszel vállalkozó (pályázati kiírásban ez is benne van).
Viszont csak a vállalkozói kiváltása után vásárolhatod meg az engedélyezetteket és egy halom időd lesz mindent beszerezni.
Kérdezz rá erre a vállalkozói tanfolyamra, ahol mindenben segítenek. Ha már nincs ilyen, akkor vagy elmész pályázatíró céghez/tanácsadóhoz és könyvelőhöz (50e Ft-ig visszafizetik a költségedet) vagy/és a Budapesti Vállalkozásfejlesztési Közalapítványhoz fordulsz tanácsért (ingyenes még mindig valószínűleg, de a neten ezt is megnézheted).
Nem egy leányálom, sok-sok utánajárást, számolgatást, újratervezést igényel, de hát valamit valamiért...
Sok sikert!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!