Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Létezik-e olyan pályázat,...

Létezik-e olyan pályázat, aminek keretében egy vagy párszemélyes vállalkozás nagyon kevés meglévő ráfordítható összeggel kis "telephelyhez" (iroda) juthat?

Figyelt kérdés
Hátrányos régióban élek, de sajnos nincs rá forrásom, hogy megvásároljak egy saját irodát ahonnan vállalkozást működtethetnék. Egyszobányi iroda bőven elég volna, de az önrészhez sincs elég pénzem, de vállalkozó kedvem és akaraterőm, sikeres vállalkozási ötletem, működtetni egy vállalkozást volna kedvem. Ötlet?

2016. aug. 17. 07:43
 1/3 anonim ***** válasza:

Attól függ, mi a vállalkozásod: nem tudom, tudod-e, hogy a lakhelyedet is be lehet jelenteni székhelynek, telephelynek.

Én is pont így vagyok, csak már vállalkozóként: jó lenne egy iroda+ raktár, sokkal hatékonyabban tudnék működni, de sajnos nincs rá keret, forrás. 100 ezres bérleti díjakat meg nem tudok kifizetni, annyira nem pörög... :-(

2016. aug. 17. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Pont ugyanígy gondolom én is. De én otthon sajnos ezt nem tudom megtenni mert irodaként be szeretnék rendezni egy számítástechnikai és elektronikai szerviz részt amit az előszobában ebédlőben nehezen tudnék működtetni. Az asszony se nagyon örülne a forrasztógyanta szagának a húsleves illat helyett a konyhában. Nekem sem ez lenne a fő munkám mellette gyári munkás vagyok, de hogy tudjunk vállalni még egy gyereket ahhoz kellene fizetés kiegészítés. Nem várok a csodára, jobb lenne saját lábon is állni így elébe menni a dolognak. De nincs érdembeli félretett pénzem arra, hogy megvegyek egy lyukat, ahol forrasztgathatok. Annyi bevételem meg nem lesz, hogy bérelhessek. Ha havi 20 ezer bejön belőle nekünk már az is segítség, de ebből bérletet aligha fizethetek.
2016. aug. 17. 09:31
 3/3 anonim ***** válasza:

"Ha havi 20 ezer bejön belőle nekünk már az is segítség"

Rossz hírem van: ha vállalkozó leszel mellékfoglalkozásban, akkor abból még adózni is kell, nem keveset - még akkor is, ha mellékfoglalkozásban űzöd.


Vállalkozó kedve nagyon sok embernek van, de sajnos sikeresen kevesen tudják működtetni, mert az az ötlet és a kedv kevés. Üzleti terv, kereslet és tőke kell hozzá - különben bukta...

Egy ismerősöm nagy lendülettel nyitott egy büfét, beletett 3 millió ft-ot, alig várta, hogy megnyissanak, elég szépen meg is csinálták- csak épp nem volt fizetőképes kereslet akkora, hogy az adókat, stb ki tudta volna fizetni, így kb. bő fél év- 1 év alatt becsődölt.

Ráadásul a termékkör sem volt semmi különös - ugyanazt megveszem a szupermarketben, ami a sarkon van,és megsütöm otthon, negyedárból.

Szóval üzleti terv, fizetőképes kereslet és tőke - általában ezek kellenek egy vállalkozáshoz.

2016. aug. 17. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!