Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hogy tudott 114 millió forinto...

Hogy tudott 114 millió forintos bevételt egy évben egy magyar privát játékszerver csinálni?

Figyelt kérdés

Nem tudom hallottatok-e róla, de van egy népszerű Koreai fejlesztésű online játék, név szerint Metin 2, amit még 2004-ben adtak ki.


A játék szerver fájljai kikerültek az internetre, így nagyon sok illegális szerver jött létre. (mivel a játék szerzői jogi védelem alatt áll, hivatalosan csak olyan nagy cégek üzemeltetik a játékot akik licenszt vettek a kiadótól)


Nos mégis itt van egy érdekes példa. Név szerint a Next World 2. [link] - Elismerésem, nagyon jó weboldalt csináltak, átalakították a játékot, 15 ezer facebook követőjük van, naponta csinálnak eseményeket és nagyon jó közösséget alakítottak ki.


Ami furcsa számomra, hogy mégis úgy adták el a terméket miszerint ez a "saját fejlesztésű magyar MMORPG-jük" és az oldal alján kijelentik hogy "A NextWorld2 és a NextWorld2 üzemeltetője semmilyen kapcsolatban nem áll más MMORPG játékokkal és azok üzemeltetőivel."


Aztán megnéztem kik ezek akik üzemeltetik a szervert, és megnéztem a cég kivonatot. Nem hiszitek el, de 114 millió forint nettó bevételt csináltak 2015-ben amiből elvileg 108 millió forint volt a ráfordítás így fizettek is 250 ezer forint adót.


Szerintetek nem árnyas dolog amit csinálnak ?



#Metin2 #MMORPG #NextWorld2 #nextworld2.hu
2016. júl. 17. 17:31
 1/8 anonim ***** válasza:
nincs semmilyen közöm hozzájuk, így nem igen érdekel mit csalnak vagy mit nem. ha a törvény sz@ri rájuk, akkor én is.
2016. júl. 17. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

"Aztán megnéztem kik ezek akik üzemeltetik a szervert, és megnéztem a cég kivonatot."


Hol?

2016. júl. 17. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Szóval mindenki szarja le a szerzői jogokat, alapítsunk vállalkozást más tulajdonát felhasználva? Csak szerintem felháborító? Szívesen várnék egy választ a Next world 2 üzemeltetőitől. A hivatalos kiadónak (YMIR Entertainment Co. Ltd) már ment a levél.
2016. júl. 17. 18:12
 4/8 anonim ***** válasza:
A cegkivonat.hu -n le lehet kérni bármelyik magyar cég mérlegét, cégkivonatát, stb... Publikus adat.
2016. júl. 17. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A Next World 2, Magic to Master régebben Metin 2 Mester néven ment, de szerzői jogok miatt átalakították. De lehet, hogy az a 108 millió ráfordítás a szerzői jogra + szerver gépre ment. Amúgy van hivatalos magyar Metin is és ők biztos szólnának az anyacégnek, ha valaki a un. lopott szerverfájllal komoly pénzeket keresne.
2016. júl. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
YMIR Entertainment Co. Ltd már megszünt! A német GameFoge vette meg a licenszet. A hivatalos Metin2Hungayt is ők üzemeltetik. Pár évvel ezelőtt be is perelte a Metin2Mestert. Azóta működnek NextWorld néven.Csak annyiban marasztalták el M2M üzemeltetőit, hogy nem használhatták volna a Metin2 szót mert az védett. Ezért kellett nevet váltani. A tény az, hogy 2010 környékén kikerült a netre egy átdolgozott
2016. júl. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

szerverfájl ami szabadon felhasználható! A privát szerverek

ezt használják. Azóta ennek többféle változata is van, kb 2 évenként jelenik meg egy frissebb ami az azóta készült fejlesztéseket, újításokat tartalmazza. Nagyon sok újítást,fejlesztést ezek a privátszerverek fejlesztettek ki talán ennek köszönhető, hogy a játék a mai napig sokak

kedvence. Így talán érthető hogyn zavarja a dolog mert ennek köszönheti, hogy a játék még a mai napig él és kedvelt számára is profitot hozó termék tudott maradni.

2016. júl. 18. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Az a sok pénz arra ment el h teljesen átalakították a játékot éppena szerzői jog miatt, azért írják, hogy sajátjuk, mert ez így is van. Régihez képest semmi nem ugyanaz map1-ek full átalakúltak, csomó mappot törőltek stb nincs 2 olyan mapp ami ugyan olyan mint metin2-n. Am anno írták is faceen h milyen menő gépeket vettek és azok tényleg sok milliós gépek.
2016. júl. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!