Megbízható a Vatera?

Figyelt kérdés
Vettem pár dolgot a vaterán és előreutalással ki is fizettem. 7000ft. Azonban 2 hete nem kaptam meg a terméket és nem is jelentkezik az eladó... Tudok ienkor vmit tenni vagy buktam a pénzem ?
2010. ápr. 15. 15:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Mielőtt vásárolsz valakitől, meg kell nézni a visszajelzéseit. Ha sok pozitív értékelés van róla, valószínűleg csak a postán kavarodott el.
2010. ápr. 15. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

És ha minden rendben van csak nem küldi el az árut?

Tudok valamit tenni vagy ennyi ? ... -.-'

2010. ápr. 15. 15:27
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Amikor veszel valamit, akkor meg kell nézned, hogy az eladónak milyen a visszajelzése. Ha sok a pozitív, akkor érdemes vele üzletet kötni.Ha nem , akkor inkább kerüld le.

Ha nem jön össze a dolog, akkor az nem a Vatera hibája, hanem az eladóé.

Nekem csak pozitív értékelésem van. Eddig minden úgy rendeződött le , ahogy kellett lennie.

Amúgy először vedd fel az eladóval a kapcsolatot, hogy mi a helyzet.Lehet, hogy a posta elvesztette a küldeményt. Ellenőrizd, hogy jó számlaszámra utaltál-e.


És igen, ha nem jön össze a dolog, akkor a végén buktad a pénzt. De légy pozitív, hátha csak közbejött valami.

2010. ápr. 15. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ !
2010. ápr. 15. 15:31
 5/11 anonim ***** válasza:
51%
Hóógyne. A számlájukat azonnal megkapod, még el sem kelt a szrod.
2010. ápr. 16. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Miért jó Nektek, hogy fizetitek a jutalékot az árufeltöltésért??
2010. ápr. 16. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem értelek titeket. Ha eladod a cuccot, akkor az árufeltöltés díját visszaadják és csak az értékesítésért kell fizetni. Pont napokban számoltam ki, hogy a tiszta hasznom 35000 körül volt 2 hónap alatt, pedig csak az itthoni kacatjaimat adtam el.

Ha nem tetszik, akkor ne csináljátok, de több ember van, akinek bejön az oldal.

2010. ápr. 17. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
56%
Ja, bocs. Én el akartam adni a kislányom ruháját 100 ft-ért. Kürölbelül tizszer kezdtem újra a felöltést, az már 50 ft. Aztán a végén eladtam 80,- forintért, de a felöltési dijat elfelejtették visszafizetni.
2010. ápr. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
2010. máj. 6. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Havonta kb 50 levelet/csomagot küldök, amit vaterán adtam el, tehát tapasztalatból beszélek.


Ha jól értem elküldted az áruért a pénzt 2 hete, de nem kaptál csomagot.


1: Az eladó adott valamilyen határidőt, amikor küldeni fogja a csomagot, vagy csak annyit mondott, hogy beérkezés után postázza?


2: Az eladó be tudja azonosítani az utalásodat? (Pl rajta van, hogy kitől, miért érkezett a számlájára pénz? Én pl a vaterás felhasználónév alapján azonosítom az eladásokat, ha az nincs ott akkor eltart egy ideig, míg kisakkozom, hogy ki fizetett és miért).


3: Az illetőnek hogy néz ki a visszajelzések nagysága és aránya? Első adásvételes vagy soksok pozitív (max 1-2 negatívval)? Az is elég sokat elmond arról, hogy mennyire lehet korrekt, másoknak voltak-e vele problémái.


4: Az átutalásnak, reagálásnak és a postázásnak is van egy átfutási ideje, 2 hét nekem nem tűnik annyira extrának. Pl átutalás másnapra-harmadnapra van ott, lehet, hogy az illető hetente egyszer nézi a bankszámláját és rá néhány napra küldi el. Utána a postai átfutás is ~2 nap, tehát könnyen lehet, hogy csak 2 hét múlva kapod meg az árut.


5: Biztos, hogy jó helyre küldted a pénz? (ellenőrizd).


6: Biztos, hogy nem küldtek ki csomagot mikor nem voltál otthon (ekkor kapsz egy postai papírt arról, hogy csomagod van és átveheted ezen és ezen a postán)?


7: Ha az eladó nem jelentkezik, akkor jelentkezz te! Hívd telefonon, mondd, hogy elküldted a pénzt 2 hete, de a csomag nem érkezett meg. Kérdezd meg, hogy mit tud róla, elküldte-e vagy megfeledkezett róla (előfordulhat, rosszindulat nélkül is). Ha rég feladta de nálad nincs, akkor kérd el a feladás másolatát igazoló papírt.


8: Ha biztos vagy benne, hogy nem kaptál csomagot, nem tudod az eladót elérni vagy egyszerűen lerázott, akkor negatív visszajelzés után fel is jelentheted. Tudod a nevét, címét, bankszámlaszámát.

2011. márc. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!