Céget kikkel együtt érdemes és nem érdemes alapítani?
"Nem, bárki kaphat, ha mondom nem csak azt látják, hogy kell a pénz, mert elakarod felesleges költeni!"
15-ös, megtennéd, hogy leírod ezt magyarul is? :-)
Aztán meg én is kíváncsian várom, hol van az a pénzforrás, ahol önerő, üzleti terv nélkül csak úgy az ember nyakába szórják a pénzt, pusztán csak azért, mert vállalkozó...
A #12-es (#15-ös) TUTIRA Fideszes! — NEKI (és a hozzá hasonló fazonoknak) akár, pénz és/vagy kapcsolatok és/vagy üzleti terv NÉLKÜL is megy a vállalkozás-alapítás!... — NEKI ez sima ügy…
De ne tessen mán’, röhögtetnyi!
Ami az úgynevezett „startup” vállalkozások tulajdonosi körét illeti, nos, döntő többségük ugyanolyan fazonokból áll, mint a #12-es (#15-ös) jegyzetet elővezető ürge…
Azon túlmenően, nem árt tudni azt sem, hogy a „startup”-ok igen nagy hányada LOPOTT 5LETEKBŐL „UGROTT” AZ ÜZLETI ÉLET MAGASÁBA! — Magyarul: az ilyen típusú vállalkozások alapító „atyái” úgy jöttek ki „brand new” innovációkkal és „very exciting” know how-kkal, hogy EGYETLEN AGYSEJTJÜKET SEM KELLETT AZOK „FELTALÁLÁSA” ÉRDEKÉBEN MOZGÓSÍTANIUK! A helyzet ugyanis az, hogy a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala (lánykori nevén: Találmányi Hivatal) internetes adatbázisa 2012. június utolsó hete és 2013. 09. 16-a között — tehát CSAKNEM MÁSFÉL ÉVEN ÁT! — úgy volt hozzáférhető, hogy ÁLLAMTITKOT képező, illetve MÉG TITKOSNAK NYILVÁNÍTOTT szabadalmi iratok és dokumentációk voltak bárki számára olvashatók — és MÁSOLHATÓK! (Hivatkozás: [link]
Leginkább gyógyszeripari és/vagy (orvos-)biológiai és/vagy (humán-)genetikai és/vagy agro-kultúrát és/vagy (hadi-)informatikai és/vagy (nano-) robot-technológiai szakterületet érintő találmányokról és/vagy fejlesztésekről, illetve ezek szabadalmairól van szó…
Úgyhogy ennyit a „startup”-okról…
Egyébiránt, Kedves Kérdező, javaslom figyelmedbe még, az alábbiakat.
● A sikeres üzleti karrier titka:
Egy sikeres üzleti karrier elindításához 10 dolog szükséges:
1.: kiváló fantázia és ötletesség (egyszóval s rövidebben: TEHETSÉG),
2.: nem kevés SZORGALOM,
3-4.: sok-sok TÜRELEM és KITARTÁS,
5.: némi KAPCSOLATI TŐKE,
6.: TERVSZERŰ RAVASZSÁG,
7.: STÍLUSOS ÜZLET-NYITÁS,
8-10.: és még három dolog: PÉNZ, PÉNZ, PÉNZ!...
● Emberek kiválasztásához:
Alapvetően az (volna) a legjobb, ha a LEGKÖZVETLENEBB HOZZÁTARTOZÓ(I)DDAL (anya/apa/testvér) alapítasz üzleti vállalkozást. Az ő esetükben ugyanis (elvileg) adott a szakértelem, továbbá a hit a vállalkozás „életrevelóságában”, valamint az elkötelezettség és a sikerorientáltság a vállalkozás hosszú távú működtetéséhez, és végül, de nem utolsó sorban: a megbízhatóság! — Mondom: elvileg… A való életben ugyanis, ez közel sem olyan egyszerű dolog…
Ha viszont a vállalkozásod működtetése vonatkozásában „külsősökben” (is) gondolkodsz, akkor a felvételi folyamat során nem árt egy-két dolgot — teszt-kérdés formájában — tisztázni. — Mondjuk ilyesféléképpen:
A kérdések:
I. Kérdés: Előfordul-e, hogy noha sem egészségügyi panasz, sem pedig időjárási körülmény nem indokolja, mégis pusztán csak azért felszáll egy a végállomásra éppen begördülő és minden jel szerint, legalább 2-3 perc múlva elinduló közösségi (tömegközlekedési) járműre, hogy eljusson a legelső — max. 100 méterre lévő, tehát legfeljebb 2-3 percnyi, kényelmes gyaloglással elérhető — állomásig?
Válasz-lehetőségek:
1 – Soha! Ennyire lusta azért nem vagyok... Kell egy kis mozgás.
2 – Nem jellemző, de néhanap előfordul.
3 – Mindig. Csak nem fogom feleslegesen fárasztani magam?! Fő a kényelem!
A 3-as opciót választók, TESTILEG-LELKILEG (és nagy valószínűséggel SZELLEMILEG IS) LUSTA EMBEREK! Őket nem szabad alkalmazni! (A 2-es opciót választók is kiejthetők, ők ugyanis szintén lusták, csak nem merik színről-színre bevallani…)
II. Kérdés: Ha megteheti, hogy megválassza az üléspozíciót egy közösségi (tömegközlekedési) járművön, akkor inkább a menetiránnyal azonos, vagy inkább az ellentétes irányú helyre ül szívesebben?
Válasz-lehetőségek:
1 – Ha választhatok, mindig a menetiránnyal megegyező helyre ülök, máskülönben inkább állok.
2 – Csak akkor ülök menetiránnyal ellentétesen, ha a menetiránnyal azonos helyek mind foglaltak.
3 – Ha van ülőhely, nekem teljesen mindegy, melyik irányban ülök.
4 – Csak akkor ülök a menetiránnyal azonos irányban, ha az ellentétesek mind foglaltak.
5 – Ha választhatok, mindig a menetiránnyal ellentétes helyre ülök, máskülönben inkább állok.
Az 5-ös opciót választók, csaknem bizonyosan MÚLTBANÉZŐ TÍPUSÚAK, vagyis nagy valószínűséggel ALKALMATLANOK egy jövőbe tekintő vállalkozás részesévé lenni! (Feltéve, hogy a vállalkozás, amit meg akarsz valósítani, jövőbe tekintő...)
A legjobb tehát, ha olyan ember(eke)t választasz, akik az 1-es, vagy 2-es választ adják.
A 3-as opciót választók, nem szilárd egyéniségek, és nagy valószínűséggel jellembeli problémáik is lehetnek… Ők azok, akik hajlamosak a megalkuvásra, vagyis kritikus helyzetben mindig azt a megoldást — illetve két, vagy több csoport véleményének ütközésekor azt a nézetet valló oldalt — választják, amely pillanatnyilag előnyösebb a számukra.
III. Kérdés: Hogyan viszonyul az ún. fejbólogatós, „árnyéķbokszolós” rap-zenéhez?
Válasz-lehetőségek:
1 – Szánt-szándékkal soha nem hallgatok ilyen lélek nélküli „zajongást”.
2 – Elmegy, de nem vagyok oda érte.
3 – Cool! De mást is szoktam nyekergetni.
4 – Király! Csak ilyennel zúzatom a dobhártyámat!
A legjobban teszed, ha a 2-es opcióig válaszokat adó embereket választod… (Hasonló teszt-kérdést fel lehet tenni: speed-metal/thrash metal, továbbá punk, lakodalmas-rock, valamint tcuk-tcuk-zenei stílus vonatkozásában is…)
IV. Kérdés: Mit gondol azokról, akik nagy-Magyarországot ábrázoló matricát ragasztanak az autójukra, v. ilyen matrica virít a sapkájukon v. a kabáthajtókájukon? (Netalán, még Árpádsávokkal is „díszelegnek”…)
Válasz-lehetőségek:
1 – Az orrukig sem látó, menthetetlenül beszűkült gondolkodásmódú, múltba rögzült szellemi sérültek, fajmagyarkodó soviniszták.
2 – Nosztalgiázó szentimentalisták.
3 – Igaz hazafiak.
A legjobban teszed, ha a 2-es opciót választókat fenntartással kezeled, a 3-as opciót választóktól pedig rögvest érzékeny búcsút veszel…
Végül, nem árt, még a következőkkel is tisztában lenni. (Hiszen sosem lehet tudni, mikor lesz rá szükséged…)
● 30 másodperc TV-reklámidő ára — egyetlen bejátszásra — az amerikai-football bajnokság döntője (Superbowl) közvetítése alatt: 4 millió US $ (cca. 825 millió ft!....)
● Pénteki napon (általában a hét végén) nem szabad sajtótájékoztatót tartani, mert olyan időszakban:
a) a meghívott sajtómunkások közül csak kevesen fognak megjelenni, továbbá
b) a megjelentek közül is csak kevesen fognak hírt adni a tájékoztatóról, ill. annak tartalmáról a saját médiumukban.
Megjegyzés: Azt gondolom, szerda a legmegfelelőbb!
Hát így…
A Találmányi Hivatal-i "mizéria" hivatkozási linkje, HELYESEN:
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!