Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha egy vállalkozó kiállít egy...

Ha egy vállalkozó kiállít egy számlát egy megrendelőnek (cégnek), aki azt nem egyenlíti ki, akkor mi a teendő?

Figyelt kérdés
2016. jún. 10. 11:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Felszólítja a fizetésre.

Ha nem fizet, de van valamilyen szerződés vagy bármilyen írásos nyoma annak, hogy ő fizetésre kötelezett, akkor jogi úton kell eljárni. Ha pl. a termék vagy a szolgáltatás nyújtása amúgy is csak a számla kiegyenlítése után történt volna meg, és nem jelentkezett emiatt többletköltség, akkor a legegyszerűbb azt csinálni, hogy nincs szolgáltatás, számlát sztornózni, és az egész el van felejtve.

Önmagában egy számla nem jelent semmiféle fizetési kötelezettséget, az csak egy adóügyi bizonylat. Én is kiállíthatnék neked egy számlát a semmire, attól még nem vagy köteles fizetni.

2016. jún. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
2016. jún. 10. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
1, és hogy lehet sztornózni, ha már nála van az eredeti számla?
2016. jún. 10. 12:07
 4/16 anonim ***** válasza:

Aláírtad a számlát? Akkor sehogy.

Fizesd ki szépen a számlát például.

2016. jún. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
7%
Hogy kaphatta meg a számlát, ha nem fizetett?
2016. jún. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
41%

Ja, bocs, közben rájöttem, hogy nyilván átutalással kellett volna fizetnie, 2 hetes határidővel.

Nem, az előző kérdésem miatt nem kell lehúzni, tudom én, csak elsiettem :D

2016. jún. 10. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
4, nem nekem kell fizetnem.
2016. jún. 10. 13:12
 8/16 anonim ***** válasza:
1: számlát megtörtént gazdasági eseményről állítunk ki, ami még nem teljesül, arra van az előlegbekérő.
2016. jún. 10. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Na, először is: 4-es tök lükeséget írt, mégsem lett lehúzva, de én, aki beismertem a hibámat és helyesbítettem, igen - egészségetekre! :D


Aztán: van olyan eset, és ezért is jutott eszembe, hogy valami pl. máj. 31-én teljesül, de a számlát kiállítják már 23-án, (pl. rendszeres megbízásnál) és fizetési határidő jún. 7. Ezek rendszerint átutalásos számlák, melyek átfutási ideje max. 2 hét. Ebben az esetben kérdező azt tudod tenni, hogy írásban felszólítod a megbízót, hogy a határidő letelt, fizessen max újabb 2 héten belül. Ha van szerződésetek a megbízásról és abban le van fixálva, hogy mikor kell fizetni, akkor még jobb.

Az viszont fontos, hogy tudd bizonyítani: a munkát elvégezted, x költségeid voltak, stb.

2016. jún. 10. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Ez így történik:

A munkát elvégzem.

A számlát kiállítom és átadom a megbízónak, aki majd utalással kifizeti.

Nem hiszem, hogy előbb elutalná és aztán várna, hogy majd küldöm a számlát.

A számlán van feltüntetve mit és mennyit dolgoztam, ezek alapján mennyit kell fizetni és van egy fizetési határidő is.

2016. jún. 10. 15:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!