Miért terrorizálja az állam pont azokat a legszegényebb rétegekhez tartozó polgárait, akik a megszabadulást nyomorúságos helyzetükből leginkább egy egyszerű, mégis kreatív egyéni vállalkozás megalapítása által tartanák elképzelhetőnek?
Figyelt kérdés
Gondolok itt arra, hogy miért nem teszi lehetővé az állam legalább az első néhány hónapra a járulék és adómentességet annak érdekében, hogy az egyéni vállalkozó megbizonyosodhasson elképzeléseinek tényleges működőképességéről és a kötelező magas összegű járulékok esetleg megfizetési képtelenségével ne sodorja magát a korábbinál is rosszabb anyagi helyzetebe. A legalaposabb piackutatás sem szolgálhat teljes garanciával azzal kapcsolatban, hogy az üzlet sikeres lesz, hiszen ez rengeteg más dologtól is függ amit előre csak nagyon nehezen vagy egyáltalán nem lehet kiszámítani. Igazságos az, hogy a járulékokatat akkor is a minimálbér szerint kell megfizetnem, ha az első hónapokban a jövedelmem valamiért nem teszi ki ezt az összeget? Így még egy egészen kicsi mikrovállalkozást is rendkívül kockázatos beindítani, mert a kudarcra akár rámehet a teljes magánvagyonom. Külföldön ez általában hogyan működik, pl. Ausztriában vagy Németországban? Nem az lenne az igazságos, hogy az első néhány hónapban ilyen kötelezően megfizetendő terhek megfizetése alól mentesítve legyenek a frissen induló legkisebb vállalkozások? Persze nem az a vállalkozás akinek az induló alaptőkéje 100 000 000 Ft, hanem azok a kis kreatív vállalkozások akik minimális befektetéssel kezdődnek és szellemi tőkéjük kamatoztatásával kívánnak előrelépni. Ha egy egyéni vállalkozás sikeresen beindul, akkor abból hamarosan nagy valószínűséggel egyébként is valamilyen gazdasági társaság alakul, tehát az állam inkább nyerne egy ilyen mondjuk hat hónapos kezdeti tehermentesség biztosításával, ugyanis ennek következtében nagyobb ütemben szaporodna azoknak a száma akik később közteherfizetésre kötelezhetők ill. ez által valamelyest csökkene a munkanélküliség is!2016. jún. 1. 10:02
1/2 anonim válasza:
Véleményem szerint az a rendszer, ami pl. Angliában van, nem működne Magyarországon az ügyeskedések miatt. Angliában, ha egyéni vállalkozó vagy, az első 3 hónapban be sem kell jelentened a tevékenységedet, és utána is csak akkor adózol, ha a bevételed elért egy bizonyos összeget. Az alatt csak a jelentéktelen összegű társadalom biztosítást fizeted. De ez ma Magyarországon kivitelezhetetlen lenne, mert minden vállalkozó hirtelen nem termelne bevételt, persze csak papíron, hogy megússza az adózást. Nagyon sok esetben lehetne könnyíteni a jelen magyar helyzeten, de a kiskapu keresők miatt a helyzet még rosszabb lenne. Egy ideje itt, Angliában vállalkozom, van jó pár magyar aki itt tisztességes adózás mellett is szépen élhetne, de nem, sokan itt is keresik az "okos" megoldásokat, sajnos.
2/2 Bence87 válasza:
Igazad van, ezt így kellene, de nem vállalkozóbarát a környezet itthon. Az embereknek olyan pártra kéne szavazni, akik tényleg a vállalkozások megerősítését tűzik ki célul, hiszen ezen múlik az egész gazdaság teljesítőképessége és a társadalmi jólét. De az a baj, hogy nem gondolkoznak az emberek, és kampányszlogenek meg szimpátia alapján szavaznak meg olyan pártot is akár, akinek még programja sincsen.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!